У Х В А Л А
іменем України
Справа № 285/3919/23
провадження № 2-з/0285/24/23
22 червня 2023 року м. Звягель
Новоград-Волинськийміськрайонний судЖитомирської області в складі головуючої судді Літвин О. О. та секретаря судового засідання Клечковської М. М., розглянувши
заяву ОСОБА_1 , подану в його інтересах адвокатом Осадчук Тетяною Сергіївною,
про забезпечення позову
по цивільній справі №285/3919/23
за йогопозовом, поданим в його інтересах адвокатом Осадчук Тетяною Сергіївною,
до Стриївської сільської ради Звягельського району Житомирської області
про поновлення договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат 21.06.2023 звернулася до суду з заявою, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти будь які дії щодо передачі земельної ділянки водного фонду, кадастровий номер 1824081800:02:000:0927 загальною площею 23,8649 га в оренду, емфітевзис, користування іншим фізичним особам та юридичним особам шляхом укладення будь-яких договорів або прийняття відповідних рішень та заборони проведення будь-яких реєстраційних дій усім органам, установам, особам, які мають право здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно (державним реєстраторам) щодо набуття речового права оренди на земельну ділянку з вищевказаним кадастровим номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Цього ж дня нею було подано позов до відповідача про визнання укладеною додаткової угоди до договору на право тимчасового користування землею, на умовах оренди від 27.12.1997, укладеного між Киківською сільською радою Новоград-Волинського району Житомирської області та ОСОБА_1 , в редакції додаткової угоди від 27.12.2022.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову зазначила, що 27.12.1997 між Киківською сільською радою та позивачем був укладений договір на право тимчасового користування земельною ділянкою водного фонду загальною площею 23,8649 га на умовах оренди строком на 25 років для реконструкції водоймища під ставок для розведення риби.
Власником земельної ділянки з кадастровим номером 1824081800:02:000:0927 є Стриївська сільська рада Новоград-Волинського району з 18.10.2021.
Маючи намір реалізувати переважне право перед іншими особами на продовження орендних правовідносин до закінчення строку оренди землі, з метою поновлення договору оренди ОСОБА_2 звернувся до сільської ради з відповідною заявою, однак вона не прийняла жодного рішення на своїй сесії з цього приводу, проігнорувавши його заяву.
В той же час позивач продовжує сплачувати орендну плату, восени 2022 року здійснив зариблення ставка, розташованого на спірній земельній ділянці, яку, в свою чергу, бажає отримати ОСОБА_3 , який 03.09.2021 звертався до відповідача з заявою про передачу йому в оренду спірної землі. Останнє свідчить про наявність претендентів на земельну ділянку з кадастровим номером 1824081800:02:000:0927, а тому для уникнення ризиків порушення його прав, як землекористувача та орендаря, з метою недопущення передачі землі в оренду іншій особі, вважає, що на неї необхідно накласти заборону у спосіб, вказаний у заяві про забезпечення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст.150 ЦПК України заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову є обмеженням суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Заява про забезпечення позову була подана заявником разом із позовною заявою про поновлення договору оренди спірної землі.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
При цьому варто врахувати, що підтвердити за допомогою реально існуючих доказів подію, яка ймовірно настане або може настати в майбутньому, фактично неможливо, а тому наявність чи відсутність підстав для забезпечення позову оцінюються судом в залежності від кожного конкретного випадку, з урахуванням фактичних обставин справи і змісту позовних вимог.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.
Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
За змістом ст.150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно, належне відповідачу.
Подана заява про забезпечення позову відповідає вимогам, встановленим ст.151 ЦПК України, до заяви долучена квитанція про сплату судового збору. З наданих доказів слідує, що спірна земельна ділянка належить відповідачу Стриївській сільській раді.
Зазначені заходи забезпечення позову не порушуватимуть принципів змагальності і процесуального рівноправ`я сторін, не можуть завдати збитки відповідачу та не носять дискримінаційного характеру по відношенню до нього, є співмірними з розміром заявлених позовних вимог та необхідними до набрання законної сили рішенням у вказаній справі.
Також не встановлено підстав для зустрічного забезпечення.
Отже, суд, порівнявши негативні наслідки від вжиття заходів забезпечення позову (заборона вчиняти будь-які дії щодо передачі землі будь-яким особам) із тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів (майно може бути передано третім особам), з урахуванням законного інтересу, за захистом якого заявник звернувся до суду, та майнових наслідків забезпечення позову, вважає, що вказані заходи забезпечення позову є співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини право на суд, будь-яке можливе забезпечення позову, у випадку найменшої загрози його невиконання, є виправданим, якщо занижує поріг легітимного сподівання особи на захист свого порушеного права, і є законним, необхідним та збалансованим із правами усіх сторін спору.
При цьому суд зазначає, що обставини, викладені в заяві про забезпечення позову, вказують на наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування заходів забезпечення позову.
Суд звертаєувагу,що забезпеченняпозову єтимчасовим обмеженнямі йогозначення полягаєв тому,що нимзахищаються законніінтереси позивачана той випадок, коли відповідач будедіяти недобросовісноабо колиневжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення. Крім цього, інститут забезпечення позову захищає в рівній мірі інтереси як позивача, так і відповідача.
Відтак, заява підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 149-153, 260-261 ЦПК України
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , подану в його інтересах адвокатом Осадчук Тетяною Сергіївною про забезпечення позову задовольнити.
Заборони Стриївській сільській раді Звягельського району Житомирської області вчиняти будь-які дії щодо передачі земельної ділянки водного фонду, кадастровий номер 1824081800:02:000:0927 загальною площею 23,8649 га в оренду, емфітевзис, користування іншим фізичним особам та юридичним особам шляхом укладення будь-яких договорів або прийняття відповідних рішень.
Заборонити проведення будь-яких реєстраційних дій усім органам, установам, особам, які мають право здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно (державним реєстраторам) щодо набуття речового права оренди на земельну ділянку кадастровий номер 1824081800:02:000:0927 загальною площею 23,8649 га в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Зустрічне забезпечення не застосовувати.
Ухвала виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду протягом 15 днів з моменту її підписання.
Головуюча суддя О. О. Літвин
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2023 |
Оприлюднено | 26.06.2023 |
Номер документу | 111710724 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Літвин О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні