Постанова
від 22.06.2023 по справі 686/17563/22
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(додаткова)

22 червня 2023 року

м. Хмельницький

Справа № 686/17563/22

Провадження № 22-з/4820/114/23

Хмельницький апеляційний суд у складі

колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Янчук Т.О. (суддя-доповідач),

Грох Л.М., Ярмолюка О.І.,

розглянувши упорядку спрощеногопровадження заявуадвоката КерницькоїОксани Вікторівнипро ухваленнядодаткового рішенняу справіза позовом Державного підприємства «Хмельницьке» до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння, за апеляційними скаргами Державного підприємства «Хмельницьке» на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 січня 2023 року (суддя Продан Б.Г.) та на додаткове рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 лютого 2023 року (суддя Продан Б.Г.),

в с т а н о в и в :

У серпні 2022 року Державне підприємство «Хмельницьке» (далі ДП «Хмельницьке») в особі голови комісії з припинення юридичної особи звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 січня 2023 року в позові відмовлено.

Додатковим рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 лютого 2023 року стягнено з ДП «Хмельницьке» на користь ОСОБА_1 10 000 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Не погодившись з такими рішеннями ДП «Хмельницьке» оскаржило їх в апеляційному порядку.

Постановою Хмельницького апеляційного суду від 30 травня 2023 року апеляційні скарги Державного підприємства «Хмельницьке» залишено без задоволення.

Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 січня 2023 року та додаткове рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 лютого 2023 року залишено без змін.

05 червня 2023 року апеляційним судом отримано заяву адвоката Керницької О.В., яка діє в інтересах ОСОБА_1 , про стягнення витрат на правничу допомогу, у якій заявник просить стягнути з ДП «Хмельницьке» на користь ОСОБА_1 витрати на професійну правничу допомогу в суді апеляційної інстанції у розмірі 6800 грн.

У заяві також зазначається про те, що у відзиві на апеляційну скаргу представник відповідача повідомила, що детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснення нею витрат, необхідних для надання правничої допомоги, а також інші докази будуть подані суду до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення судового рішення.

Так, за положеннями ч. ч. 1, 3 ст.270ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Судом встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що при подачі відзиву на апеляційну скаргу у Хмельницькому апеляційному суді адвокат Керницька О.В. просила стягнути з ДП «Хмельницьке» усі судові витрати, зазначила, що заява про відшкодування витрат на правничу допомогу будуть подані впродовж п`яти днів після ухвалення рішення (т. 2 а. с. 25-36).

Докази на підтвердження надання правничої допомоги до апеляційного суду подані у строк, встановлений ч. 8 ст. 141 ЦПК України.

Адвокат Керницька О.В. професійну правничу допомогу у даній справі надавала ОСОБА_1 на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії №1033594, виданного на підставі договору про надання правової допомоги №53 від 25.08.2022 (т. 2 а. с. 11, 77-78).

Згідно пунктів 3.2., 3.3. договору винагорода адвоката за надання правової допомоги (гонорар) обчислюється виходячи з витрачених годин роботи адвоката (погодинна оплата). Вартість однієї години роботи адвоката встановлюється сторонами у додатку до цього договору. У будь-якому випадку гонорар адвоката не може бути меншим фіксованого розміру гонорару, який встановлюється сторонами у додатку до цього договору.

Згідно додатку №2 від 10.02.2023 до договору про надання правової допомоги №53 від 25.08.2022 вартість однієї години роботи адвоката відповідно до п. 3.2. договору про надання правової допомоги встановлено в межах судової справи №686/17563/22 у розмірі 1700 грн. за представництво інтересів клієнта у суді апеляційної інстанції та надання іншої правничої допомоги, пов`язаної зі справою, у суді апеляційної інстанції, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів, підготовку процесуальних документів та заяв по суті справи тощо (т. 2 а. с. 79).

Гонорар адвоката відповідно до п. 3.3. договору про надання правової допомоги у межах представництва інтересів клієнта у суді апеляційної інстанції в межах даної судової справи не може бути меншим фіксованого розміру гонорару, який становить 5000 грн. У разі, якщо після розрахунку гонорару відповідно до п. 1 цього додатку (за погодинною оплатою), розмір гонорару буде більшим, ніж фіксований розмір гонорару, оплаті підлягає гонорар, який розрахований виходячи із вартості години роботи адвоката.

Згідно акту №2 від 30.05.2023 приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) до договору про надання парвової допомоги №53 від 25.08.2023 у суді апеляційної інстанції адвокатом були надані такі послуги: підготовка та подання відзиву на апеляційну скаргуДП «Хмельницьке» на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 січня 2023 року у справі № 686/17563/22 від 31.03.2023; підготовка та подання відзиву на апеляційну скаргу ДП «Хмельницьке» на додаткове рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 лютого 2023 року у справі № 686/17563/22 від 19.05.2023, витрачений час становить 4 години, вартість однієї години роботи адвоката становить1700 грн. Вартість виконаних робіт становить 6800 грн. (т. 2 а. с. 80).

Заперечення щодо заяви про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу чи заяви про зменшення розміру відшкодування витрат на професійну правничу допомогу зі сторони позивача на адресу Хмельницького апеляційного суду не надходило.

ДП «Хмельницьке» отримало копію ухвали суду про призначення заяви до розгляду та копію самої заяви 09 червня 2023 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

22 червня 2023 року від представника ДП «Хмельницьке» надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, у зв`язку з необхідностю укладення угоди про правову допомогу та ознайомлення з матеріалами справи. Колегія суддів вважає, що заявлені підстави для відкладення розгляду справи є не поважними, з 09.06.2023 року по 22.06.2023 року у підприємства було достатньо часу для здійснення тих дій, що зазначені в клопотанні, у зв`язку з чим таке клопотання підлягає залишенню без задоволення.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу (пункт 1 частини третьої статті 133 ЦПК України).

Відповідно до частин другої, шостої статті 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1)розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2)розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Згідно з частинами другою, третьою, восьмою статті 141ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову- на відповідача; у разі відмови в позові -на позивача; у разі часткового задоволення позовуна обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони у разі, на її думку, недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правову допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи (див. постанову Об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03 жовтня 2019 року у справі № 922/445/19).

Оцінюючи надані апеляційному суду докази понесення ОСОБА_1 витрат на професійну правничу допомогу апеляційний суд зазначає, що представником відповідача документально підтверджено витрати на правничу допомогу у зв`язку з переглядом справи у суді апеляційної інстанції в сумі 6800 грн., заперечення або клопотання про зменшення заявленої суми судових витрат від позивача не надходило. Тому з ДП «Хмельницьке» на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню 6800 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст.ст. 141, 270, 389, 390 ЦПК України, апеляційний суд,-

п о с т а н о в и в:

Заяву адвоката Керницької Оксани Вікторівни про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення витрат про професійну правничу допомогу у справі №686/17563/22 задовольнити.

Стягнути з державного підприємства «Хмельницьке» (місцезнаходження31340, Хмельницька область, Хмельницький район, село Лісові Гринівці, вулиця Центральна, 4; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України31375045) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 6800 грн.

Додаткова постанова набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Судді Т.О. Янчук

Л.М. Грох

О.І. Ярмолюк

СудХмельницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення22.06.2023
Оприлюднено26.06.2023
Номер документу111730434
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —686/17563/22

Постанова від 22.06.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 05.06.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Постанова від 30.05.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 01.05.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 01.05.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 11.04.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 07.04.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 06.03.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 03.03.2023

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Рішення від 24.02.2023

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Продан Б. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні