КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 червня 2023 року м. Київ
Унікальний номер справи № 758/11129/20
Апеляційне провадження № 22-ц/824/6635/2023
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого - Левенця Б.Б.,
суддів - Борисової О.В., Ратнікової В.М.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні) апеляційну скаргу Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» на рішення Подільського районного суду міста Києва від 10 серпня 2022 року, ухвалене під головуванням судді Гребенюк В.В., у справі за позовом ОСОБА_1 до Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація», третя особа: ОСОБА_2 про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в :
У жовтні 2020 року позивач звернулася до суду з позовною заявою, на обґрунтування своїх вимог зазначила, що вона сплатила на рахунок відповідача 156 000 грн. за повне обслуговування у період тематичної зміни та участь учасників «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова у Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!», який мав відбутися з 15 липня по 04 серпня 2020 року в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» (м. Одеса). Вказані кошти були сплачені на підставі листа відповідача вих. № 399 від 16.12.2019 року, у якому зазначено вартість обслуговування учасників, найменування, строк та місце проведення заходу, а також платіжні реквізити та призначення платежу. Однак, вказаний захід у встановлений строк не відбувся. Позивач зазначає, що Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» є спільним заходом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури України та мав проводиться на підставі відповідного положення, затвердженого спільним наказом зазначених міністерств № 559/2367/58 від 02.07.2007 року, однак, за повідомленням Мінсоцполітики, ним було здійснено закупівлю виключно безкоштовних путівок до ДП «УДЦ «Молода гвардія», з метою забезпечення послугами оздоровлення та відпочинку найбільш вразливих соціальних категорій дітей та воно не має жодного відношення до збору коштів, здійсненого відповідачем. Третя особа (керівник «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова) та батьки учасників ансамблю звертались до відповідача з вимогою про повернення коштів в сумі 156 000 грн., проте, відповідач відмовився повертати вказану суму, запропонувавши використати її для участі у іншій фестивальній програмі.
Врахувавши вищезазначене, посилаючись на положення ст. 1212 ЦК України. позивач просила стягнути із відповідача 156 000 грн. безпідставно набутих грошей (а.с. 1-9).
11 березня 2021 року представник відповідача - адвокат Поночевна А.О. подала до суду відзив на позов, в якому просила відмовити в задоволенні позовних вимог, мотивуючи тим, що кошти були сплачені позивачем як добровільний внесок, а не як плата за договором, оскільки між сторонами не укладався жодний договір. Крім того, зазначила, що від участі у іншій фестивальній програмі «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова відмовився (а.с. 57-64).
01 квітня 2021 року представником позивача подано відповідь на відзив, у якій останній просив відхилити доводи сторони відповідача як необґрунтовані та задовольнити позовні вимоги (а.с. 115-118).
26 травня 2021 року представником відповідача подано заперечення на відповідь на відзив. Зазначила, що дії відповідача є законними та добросовісними, просила відмовити у задоволенні позову. Також зазначила, що позивач не надав доказів того, що є представником «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова (а.с. 128-131).
Рішенням Подільського районного суду міста Києва від 10 серпня 2022 року позов ОСОБА_1 до Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація», третя особа: ОСОБА_2 , про стягнення коштів - задоволено. Стягнуто з Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» на користь ОСОБА_1 борг за невиконання договору про надання послуг в сумі 156 000 грн. Стягнуто з Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» на користь ОСОБА_1 сплачений при поданні позовної заяви судовий збір у розмірі 1 560 грн. Стягнуто з Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» на користь ОСОБА_1 сплачений при поданні заяви про забезпечення позову судовий збір у розмірі 420 грн.(а.с. 171-179).
Не погодившись з рішенням районного суду, 22 лютого 2022 року представник Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» - адвокат Поночевна А.О. направила до суду апеляційну скаргу (а.с. 183-207).
В обґрунтування доводів апеляційної скарги представник відповідача зазначала, що оскаржуване рішення є незаконним, необґрунтованим, таким, що не відповідає обставинам справи та ухваленим з порушенням норм матеріального та процесуального права. Не погоджувалась з висновками суду першої інстанції про відсутність права у ОСОБА_3 збирати гроші, зібрані гроші були добровільним внеском за участь у фестивалі, вважала не порушеними права ОСОБА_4 .Посилалась на правову позицію Верхового Суду України, викладену у справі № 6-3090цс15.
Судом апеляційної інстанції вжито усіх заходів щодо повідомлення позивача та третьої особи про надходження апеляційної скарги та можливість подати відзив протягом встановлених законом строків, у зв`язку з чим строки розгляду справи були продовжені (а.с. 233-241).
Відзив на апеляційну скаргу не надходив.
За правилами ч. 13 ст. 7, ч. 1 ст. 369 ЦПК України апеляційна скарга розглянута апеляційним судом в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, правовою основою проведення Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» є Положення про Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості "Усі ми діти твої, Україно!", затверджене Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту, Державного комітету України у справах національностей та релігій № 559/2367/58 від 02.07.2007 року зі змінами та доповненнями, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 20.07.2007 року №845/14112 (надалі за текстом - Положення № 559/2367/58) (а. с. 75-80).
Відповідно до Положення № 559/2367/58, «Усі ми діти твої, Україно!» - це міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості за участю закордонних українців, який проводиться один раз на рік як спільний захід Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури України (п. 1.1.).
Засновником конкурсу-фестивалю є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. Співорганізаторами конкурсу-фестивалю є: Міністерство соціальної політики України, Міністерство культури України, Державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (п. 1.2.). Метою конкурсу-фестивалю є державна підтримка обдарованих дітей та юнацтва, у тому числі тих, хто має інвалідність, розвиток інтелектуальних та творчих здібностей української молоді та представників національних меншин України, учнівської молоді з числа закордонних українців, виховання у молодого покоління любові до Вітчизни, толерантності, шанобливого ставлення до культурних надбань українців і представників інших національностей (п. 2.1.).
Згідно із п. 3.1., п. 3.2. Положення № 559/2367/58, підготовка та проведення конкурсу-фестивалю забезпечується виконавчою дирекцією конкурсу-фестивалю, персональний склад якої затверджується спільним наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури України.
Виконавча дирекція конкурсу-фестивалю: визначає загальну творчу концепцію конкурсу-фестивалю; здійснює підготовку, організацію та проведення конкурсу-фестивалю; формує склад учасників фіналу конкурсу-фестивалю; формує і затверджує персональний склад журі конкурсу-фестивалю; розробляє положення про нагороди, спеціальні премії та почесні відзнаки конкурсу-фестивалю; розробляє програму фіналу конкурсу-фестивалю, організовує роботу творчих майстерень, виставок дитячої та юнацької творчості, влаштовує зустрічі з митцями, ученими, відомими громадськими діячами тощо; готує проект символіки та атрибутики конкурсу-фестивалю та може проводити конкурси на кращу розробку символіки та атрибутики конкурсу-фестивалю (п. 3.3.).
До участі у конкурсі-фестивалі запрошуються талановиті та обдаровані діти, у тому числі ті, які мають інвалідність, та діти - представники закордонних українців віком від 9 до 16 років включно (п. 4.3.). Учасниками можуть бути як окремі виконавці, так і творчі дитячі колективи, які є переможцями республіканських (Автономна Республіка Крим), обласних, міських (міст Києва і Севастополя), всеукраїнських та міжнародних мистецьких фестивалів, конкурсів та виставок, переможці Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика (п. 4.4.) Учасники подають необхідні матеріали не пізніше 10 травня для участі у відбірковому турі (п. 4.5.). Відбір учасників фіналу конкурсу-фестивалю проводиться у травні групою фахівців, сформованою Виконавчою дирекцією, на основі відео-, аудіо-, фотоматеріалів, надісланих учасниками на адресу Виконавчої дирекції поточного року. Адреса Виконавчої дирекції щороку повідомляється додатково (п. 4.6.). Переможці відбіркового туру з числа української молоді стають учасниками фіналу конкурсу-фестивалю і отримують путівки до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» на відповідну тематичну зміну (п. 4.7.).
Джерелами фінансування конкурсу-фестивалю можуть бути бюджетні, спонсорські, благодійні та інші кошти, не заборонені законодавством (п. 5.1.).
Міністерство соціальної політики України передбачає відповідну квоту путівок до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» для учасників конкурсу-фестивалю із числа дітей та юнацтва України відповідно до рішення Виконавчої дирекції та Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів (п. 5.3.).
Відповідач направив керівникам мистецьких колективів, в тому числі, «Народному художньому колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова, лист вих. № 277 від 25.09.2019 року, яким було запропоновано взяти участь у відбірковому турі XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» та подати в строк до 01.12.2019 заявку встановленого зразка, а до 15.01.2020 - відео-, аудіо-, фотоматеріали на адресу Виконавчої дирекції фестивалю: e-mail: interfestyval@gmail.com, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Обсерваторна, 25, офіс 405, МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація». У цьому ж листі зазначається, що фінал XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» відбудеться у період відповідної тематичної зміни з 15 липня до 04 серпня 2020 року в ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса). Вартість повного обслуговування у період тематичної зміни та участь у Міжнародному конкурсі фестивалі складає 8 000,00 гри. на одного учасника, для дітей із багатодітних сімей 4 000,00 грн., а для дітей з інвалідністю - безкоштовно (а.с. 15).
Листом вих. № 399 від 16.12.2019 року відповідача, що був направлений директору гімназії № 31 м. Чернігова, для участі у фіналі XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» з 15 липня по 04 серпня 2020 року в ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса) було запрошено «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова у складі 24 осіб. У цьому ж листі, було запропоновано для підтвердження намірів участі у фестивалі сплатити внесок на суму 8000,00 грн. за кожного учасника фестивалю (терміни сплати: до 15 січня 2020 року - 3500,00 грн., до 15 лютого 2020 року - 2500, 00 грн., до 15 березня 2020 року - 2000,00 грн.) на рахунок МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» в АТ «Укрексімбанк» міста Києва, код ЄДРПОУ 36219237 з поміткою «Добровільний внесок колективу «Веснянка» Чернігів для Міжнародного фестивалю» (а.с. 16).
Вказані листи засвідчені підписом голови правління ОСОБА_3, що не заперечувалось відповідачем.
23 грудня 2019 року було проведено батьківські збори «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова, на яких було прийнято рішення взяти участь у фіналі XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» з 15 липня по 04 серпня 2020 року в ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса) та уповноважено голову батьківського комітету - позивача на збір та перерахування коштів на рахунок МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» для забезпечення обслуговування вихованців колективу у період тематичної зміни та участь у конкурсі, що підтверджується протоколом зборів № 5 від 23.12.2019 року (а.с. 12).
На підставі вказаного протоколу, позивачем ОСОБА_1 було отримано від батьків вихованців колективу кошти в сумі 156 000 грн. та перераховано в повній сумі на рахунок відповідача за реквізитами та призначенням платежу, які були зазначені ним у листі вих. № 399 від 16.12.2019 року. Вказана обставина підтверджується відповідними квитанціями (а.с. 13-14).
11 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якою на всій території України встановлено карантин з 12.03.2020 року та заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів.
У зв`язку з цим, запланований захід - фінал XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» з 15 липня по 04 серпня 2020 року в ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса) не відбувся, виконавчою дирекцією конкурсу було прийняте рішення про дистанційне завершення фестивальної програми для усіх учасників (а.с. 19).
03 серпня 2020 року третя особа ОСОБА_2 , як керівник «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова, направила лист на ім`я голови правління МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» ОСОБА_3 з вимогою про повернення грошового внеску, сплаченого за участь вихованців у тематичній зміні та у фіналі XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!», у зв`язку з неможливістю проведення цього конкурсу (а.с. 22).
06 серпня 2020 року до МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація», Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури України батьки дітей-учасників «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Веснянка» гімназії № 31 м. Чернігова направили лист щодо повернення грошового внеску, сплаченого за участь вихованців у тематичній зміні та у фіналі XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» у зв`язку з неможливістю проведення такого конкурсу і неможливістю з боку відповідача надати послуги щодо розміщення і проживання дітей за які були зібрані відповідачем гроші (а.с. 28).
Листом вих. № 1-309.1 від 07.08.2020 року відповідач запропонував використати добровільний внесок у розмірі 156 000 грн. у фестивальній програмі наступного року (а.с. 21).
Згідно з частиною першою статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події (частина друга статті 1212 ЦК України).
Аналіз статті 1212 ЦК України і цього інституту цивільного законодавства вказує на те, що правова природа інституту безпідставного отримання чи збереження майна (предмет регулювання) це відносини, які виникають у зв`язку з безпідставним отриманням чи збереженням майна i які не врегульовані спеціальними інститутами цивільного права.
Зобов`язання з безпідставного набуття, збереження майна виникають за наявності трьох умов: а) набуття або збереження майна, б) набуття або збереження за рахунок iншої особи, в) вiдсутнiсть правової підстави для набуття або збереження майна (відсутність положень закону, адміністративного акта, правочину або інших підстав, передбачених статтею 11 ЦК України).
Під вiдсутнiстю правової підстави розуміється такий перехід майна від однієї особи до іншої, який або не ґрунтується на прямій вказівці закону, або суперечить меті правовiдношення i його юридичному змісту. Тобто вiдсутнiсть правової підстави означає, що набувач збагатився за рахунок потерпілого поза підставою, передбаченою законом, іншими правовими актами чи правочином.
Набуття чи збереження майна буде безпідставним не тільки за умови відсутності відповідної підстави з самого початку при набутті майна, а й тоді, коли первісно така підстава була, але у подальшому відпала.
Для виникнення зобов`язання, передбаченого статтею 1212 ЦК України, важливим є сам факт безпідставного набуття або збереження, а не конкретна підстава, за якою це відбулося.
Майно не може вважатися набутим чи збереженим без достатніх правових підстав, якщо це відбулося в не заборонений цивільним законодавством спосіб з метою забезпечення породження учасниками відповідних правовідносин у майбутньому певних цивільних прав та обов`язків.
Загальна умова частини першої статті 1212 ЦК України звужує застосування інституту безпідставного збагачення у зобов`язальних (договірних) відносинах, або отримане однією зі сторін у зобов`язанні підлягає поверненню іншій стороні на підставі статті 1212 ЦК України тільки за наявності ознаки безпідставності такого виконання.
За змістом частини третьої статті 1212 ЦК України передбачено, що положення глави 83 цього Кодексу застосовуються також до вимог про повернення виконаного однією із сторін у зобов`язанні. Тобто, зобов`язання із набуття, збереження майна без достатньої правової підстави виникають також у зв`язку з договірними правовідносинами, що існували раніше, як результат їх трансформації.
Отже, сутність зобов`язання із набуття, збереження майна без достатньої правової підстави полягає у вилученні в особи - набувача частини її майна, що набута поза межами правової підстави, у випадку якщо правова підстава переходу відпала згодом, або взагалі без неї - якщо майновий перехід не ґрунтувався на правовій підставі від самого початку правовідношення, та передання майна тій особі - потерпілому, яка має належний правовий титул на нього.
Судом встановлено і сторони цього не заперечували, що грошові кошти були сплачені позивачем відповідачу, в якості плати згідно виставленого відповідачем листа - вартість повного обслуговування у період тематичної зміни та участь у фіналі XIV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» з 15 липня по 04 серпня 2020 року в ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса), яка складає 8 000 грн. на одного учасника, для дітей із багатодітних сімей - 4 000 грн.(а.с. 15).
Листом від 16 грудня 2019 року № 399 Голова правління МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» - ОСОБА_3 зазначила про обов`язковість до 15 січня 2020 року здійснити оплату частини внеску за кожного учасника фестивалю у вищевказаних сумах, але не пізніше 15 березня 2020 року (а.с. 16).
Як вбачається з матеріалів справи, 156 000 грн. були перераховані позивачем на рахунок відповідача (а.с. 13-14).
Судом встановлено, що здійснений позивачкою платіж на користь МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» не є благодійною чи спонсорською допомогою. У наданих квитанціях у призначенні платежу зазначено, що кошти перераховуються як добровільний внесок. Підстави вважати вказаний внесок безповоротним відсутні.
При цьому відповідач не надав суду належних та достовірних доказів на підтвердження повноважень на збирання внесків для фінансування заходів з організації та проведення фестивалю.
Із тих матеріалів, які були надані суду, не вбачається, які саме послуги на зібрану суму коштів повинні були бути надані вихованцям танцювального колективу. Будь-яких договірних стосунків між сторонами не виникло.
Колегія суддів відхиляє посилання апелянта на те, що МГО «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» добросовісно діяла в інтересах дітей, а відмова від участі зі сторони колективу була добровільна. Такі посилання апелянта не спростовують висновків суду про наявність підстав для повернення вказаних коштів.
Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідачем набуті кошти в розмірі 156 000 гривень безпідставно.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Частиною 2 ст. 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Стягнувши з відповідача на користь позивача безпідставно набуті кошти, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що у відповідача не було достатньої правової підстави як для отримання вказаних коштів так і для їх неповернення.
Доводи апеляційної скарги в частині того, що позивач є неналежним позивачем, оскільки кошти, які вона просить стягнути на її користь не є її власністю, не можуть бути прийняті судом, оскільки позивач на підставі протоколу № 5 зборів батьків колективу «Веснянка» від 23 грудня 2019 року була уповноважена зібрати та перерахувати кошти для участі у Міжнародному конкурсі-фестивалі «Усі ми діти твої, Україно».
Тобто, відповідно до ст. 396 УК України позивач як законний володілець майна має право звернутися за захистом своїх майнових прав, оскільки кошти були перераховані відповідно до квитанцій від імені саме позивачки ОСОБА_1 . З огляду на вищевказане, суд апеляційної інстанції визнав помилковим посилання апелянта на правову позицію Верхового Суду України, викладену у справі № 6-3090цс15 як підставу відмови в позові.
За таких обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно з`ясував обставини справи, зібраним доказам дав належну оцінку та дійшов правильного висновку про задоволення позовних вимог.
Постановлене судом рішення відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасоване з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
На підставі ст. 141 ЦПК України понесені апелянтом судові витрати не підлягають відшкодуванню за рахунок позивача.
З огляду на положення частини 3 статті 389 ЦПК України судові рішення у малозначних справах касаційному оскарженню не підлягають, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 3 статті 389 ЦПК України.
Керуючись ст. 367, ст. 374, ст. 375, ст.ст. 381-384 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу Міжнародної громадської організації «Міжнародна освітньо-культурна асоціація» - залишити без задоволення.
Рішення Подільського районного суду міста Києва від 10 серпня 2022 року - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили негайно з моменту прийняття і оскарженню в касаційному порядку до Верховного Суду не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 3 статті 389 ЦПК України.
Судді Київського апеляційного суду: Б.Б. Левенець
О.В. Борисова
В.М. Ратнікова
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2023 |
Оприлюднено | 30.06.2023 |
Номер документу | 111853746 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Левенець Борис Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні