944/4102/21
1-в/465/304/23
Ухвала
про прийняття до провадження та
призначення захисника
28.06.2023 м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши заяву заступника медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_3 на предмет зміни застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянину України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 який скоїв суспільно небезпечне діяння передбачене за ч. 2 ст. 186 КК
України,-
В С Т А Н О В И В :
Заступник медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_3 звернувся із письмовою заявою на предмет зміни застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Обґрунтовуючи заяву покликається на те, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" з 14.02.2023 року виконуються примусові заходи педичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18.01.2023р.
10 червня 2021 приблизно о 10 год. 25 хв., ОСОБА_4 за попередньою мовою з іншою особою відкрито викрали ящик алкогольного пива, після чого втекли з місця водії. Таким чином, ОСОБА_4 вчинив правопорушення у вигляді викрадення чужого майна (грабежі), поєднаному з погрозою застосування насильства, за попередньою мовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 186 КК України.
Згідно з висновком СПЕ (висновок судово-психіатричного експерта № 80 від 01.07.2021); на даний час ОСОБА_4 не страждає наркотичною чи алкогольною залежністю, в страждає хронічним психічним захворюванням шизоафективним розладом, маніакальний тип, синдром гнівливої манії, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. У період ікримінованих дій ОСОБА_4 також страждав хронічним психічним захворюванням шизоафективним розладом, маніакальний тип, синдром гнівливої манії, не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Потребує застосування примусових заходів медичного характеру у психіатричній лікарні із посиленим наглядом.
Для виконання Ухвали Яворівського районного суду Львівської області від 30.03.2022 про застосування примусових заходів медичного характеру із посиленим наглядом ОСОБА_4 був поміщений до КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської
обласної ради.
Для виконання Ухвали Луцького міськрайонного суду від 18.01.2023 про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру із посиленим наглядом на застосування примусових заходів медичного характеру із звичайним наглядом поміщений до 23-го відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», де й перебуває до даного часу.
У результаті проведеного комплексного лікування: Нейролептики (Арипразол, Азапін), Нормотиміки (Карбамазепін) та реабілітаційних заходів, прогулянки на внутрішньому дворику, психотерапевтичні групові заняття. Психічний стан хворого покращився та стабілізувався. Поведінка та висловлювання впорядковані, гнівливості чи дисфорій не спостерігалося. Активно антисоціальних тенденцій не виявляє. Свідомість ясна. Фон настрою рівний, емоційно незначно піднесений. Доступний продуктивному мовному контакту, самостійно підтримує бесіду, в розмові обережний, намагається показати себе з кращої сторони. Перебуванням у відділенні не тяготиться, однак регулярно цікавиться термінами огляду комісії. Будує формальні плани на майбутнє. У процесі лікування розлади мислення поступово дезактуалізувалися та редукувалися, на момент огляду продуктивну психосимптоматику заперечує, зовнішніх ознак їх наявності не виявляє. Мислення з актуалізацією латентних ознак. Увага дещо розсіяна. Судження поверхневі. Свої переживання, на час загострення психічного стану, що призвели до вчинення правопорушення, розкриває неохоче, амнезує. Розуміє протиправність своїх дій. Самостійно відмічає покращення свого психічного стану, визнає необхідність прийому підтримуючого лікування. Критика до власного стану достатня. Інтелект відповідає рівню життєвого досвіду. На момент огляду режиму відділення не порушує, підтримує товариські відносини з іншими пацієнтами. Лікування приймає без заперечень, згідно листка призначень. Таким чином, на момент огляду у психічному стані пацієнта виявляються ознаки, характерні для хронічного психічного захворювання Шизоафективний розлад маніакальний тип. Враховуючи, відсутність антисоціальних тенденцій, досягнення критики, щодо свого захворювання та необхідності прийому підтримуючого лікування, можна говорити про досягнення стану ремісії.
На підставі ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» 20.06.2023р. ОСОБА_4 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 126 від 20.06.2023), що прийшла до висновку: «на момент огляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді Шизоафективного розладу, маніакальний тип, стан ремісії. За своїм психічним станом, враховуючи досягнення достатньої критики до власного захворювання, відсутності антисоціальних тенденцій, застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує. Рекомендовано застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку».
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 52 та ст.507 КПК України, участь захисника у кримінальному провадженні щодо застосуванняпримусових заходів медичного характеру є обов`язковою.
Згідно з ст. 49 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках коли участь захисника є обов`язковою.
За змістом ч. 3 ст. 20КПКУкраїни, у випадках передбачених цим кодексом та/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, підозрюваному обвинуваченому правова допомога надається безоплатно за рахунок держави.
На виконання вказаних норм Закону, слідчий суддя та суд постановляють ухвалу, якою доручають відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної допомоги, призначитиадвокатадляздійсненнязахисту запризначенням та забезпечити йогоприбуттяузазначенівухвалі час, і місце для участі у кримінальному провадженні.
Увідповідностізвимогамист.ст.512,514 КПК України, судовий розгляд проваджень даної категорії справ здійснюється одноособово суддею в судовому засіданні за участю прокурора, законного представника та захисника.
Зурахуваннямнаведеного,вважаю занеобхідне доручитирегіональномуцентруз наданнябезоплатної вторинноїправової допомогиу Львівськійобластіпризначитизахисника ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для проведенняокремоїпроцесуальноїдії - наданняправової допомогив судовому засіданніпідчасвирішенняпитання щодо заміни застосування примусових заходів медичного характеру, на надання амбулаторної допомоги у примусовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 20, 49, 52, ст. 369-372, 506, 507, 512, 514КПКУкраїни,-
П О С Т А Н О В И В :
Прийнятидорозглядусудовепровадження№1-в/465/304/23, щодо зміни застосуванняпримусових заходівмедичного характеруу виглядігоспіталізації допсихіатричного закладуіз звичайнимнаглядом нанадання амбулаторноїпсихіатричної допомогив примусовомупорядку хворому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який скоїв суспільно - небезпечне діяння, передбачене ч. 2 ст. 186КК України.
Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правовоїдопомогиу Львівській області призначити захисника ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для проведення окремої процесуальної дії - наданняправової допомогив судовому засіданні під час вирішення питання щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом, на надання амбулаторної допомоги у примусовому порядку.
Явку адвоката забезпечитив судове засідання, якевідбудеться об 11 год. 10 хв. 06 липня 2023 року у приміщенніФранківського районного суду м. Львова за адресою:м. Львів вул. Генерала Чупринки, 69.
У судове засідання викликати прокурора, законного представникатапредставника медичного закладу, якогозобов`язатизабезпечитив судовезасідання хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та матеріали історії хвороби хворого.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.06.2023 |
Оприлюднено | 03.07.2023 |
Номер документу | 111891946 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні