Ухвала
від 06.07.2023 по справі 944/4102/21
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

944/4102/21

1-в/465/304/23

У Х В А Л А

Іменем України

06.07.2023 м. Львів

Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого-судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурорки ОСОБА_3

законного представника хворого ОСОБА_4

захисниці- адвокатки ОСОБА_5

представника медичного закладу - лікарки- психіатра ОСОБА_6

розглянувши у закритому судовому засіданні, в залі суду у м. Львові заяву заступника медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 на предмет зміни застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому:

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянину України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння передбачене за ч. 2 ст. 186 КК

України,-

В С Т А Н О В И В :

Заступник медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 звернувся із письмовою заявою на предмет зміни застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Обґрунтовуючи заяву покликається на те, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" з 14.02.2023 виконуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18.01.2023.

10 червня 2021 року приблизно о 10 год. 25 хв., ОСОБА_8 за попередньою мовою з іншою особою відкрито викрали ящик алкогольного пива, після чого втекли з місця водії. Таким чином, ОСОБА_8 вчинив правопорушення у вигляді викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з погрозою застосування насильства, за попередньою мовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.

Згідно з висновком СПЕ (висновок судово-психіатричного експерта № 80 від 01.07.2021); на даний час ОСОБА_8 не страждає наркотичною чи алкогольною залежністю, в страждає хронічним психічним захворюванням шизоафективним розладом, маніакальний тип, синдром гнівливої манії, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. У період ікримінованих дій ОСОБА_8 також страждав хронічним психічним захворюванням шизоафективним розладом, маніакальний тип, синдром гнівливої манії, не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Потребує застосування примусових заходів медичного характеру у психіатричній лікарні із посиленим наглядом.

Для виконання Ухвали Яворівського районного суду Львівської області від 30.03.2022 про застосування примусових заходів медичного характеру із посиленим наглядом ОСОБА_8 був поміщений до КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської

обласної ради.

Для виконання Ухвали Луцького міськрайонного суду від 18.01.2023 про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру із посиленим наглядом на застосування примусових заходів медичного характеру із звичайним наглядом поміщений до 23-го відділення Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», де й перебуває до даного часу.

У результаті проведеного комплексного лікування: Нейролептики (Арипразол, Азапін), Нормотиміки (Карбамазепін) та реабілітаційних заходів, прогулянки на внутрішньому дворику, психотерапевтичні групові заняття. Психічний стан хворого покращився та стабілізувався. Поведінка та висловлювання впорядковані, гнівливості чи дисфорій не спостерігалося. Активно антисоціальних тенденцій не виявляє. Свідомість ясна. Фон настрою рівний, емоційно незначно піднесений. Доступний продуктивному мовному контакту, самостійно підтримує бесіду, в розмові обережний, намагається показати себе з кращої сторони. Перебуванням у відділенні не тяготиться, однак регулярно цікавиться термінами огляду комісії. Будує формальні плани на майбутнє. У процесі лікування розлади мислення поступово дезактуалізувалися та редукувалися, на момент огляду продуктивну психосимптоматику заперечує, зовнішніх ознак їх наявності не виявляє. Мислення з актуалізацією латентних ознак. Увага дещо розсіяна. Судження поверхневі. Свої переживання, на час загострення психічного стану, що призвели до вчинення правопорушення, розкриває неохоче, амнезує. Розуміє протиправність своїх дій. Самостійно відмічає покращення свого психічного стану, визнає необхідність прийому підтримуючого лікування. Критика до власного стану достатня. Інтелект відповідає рівню життєвого досвіду. На момент огляду режиму відділення не порушує, підтримує товариські відносини з іншими пацієнтами. Лікування приймає без заперечень, згідно листка призначень. Таким чином, на момент огляду у психічному стані пацієнта виявляються ознаки, характерні для хронічного психічного захворювання Шизоафективний розлад маніакальний тип. Враховуючи, відсутність антисоціальних тенденцій, досягнення критики, щодо свого захворювання та необхідності прийому підтримуючого лікування, можна говорити про досягнення стану ремісії.

На підставі ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» 20.06.2023р. ОСОБА_8 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 126 від 20.06.2023), що прийшла до висновку: «на момент огляду ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді Шизоафективного розладу, маніакальний тип, стан ремісії. За своїм психічним станом, враховуючи досягнення достатньої критики до власного захворювання, відсутності антисоціальних тенденцій, застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує. Рекомендовано застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку».

Покликаючись на ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», заявник просить суд змінити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Захисник особи відносно якої розглядається питання про зміну застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на амбулаторне лікування адвоката ОСОБА_5 , у судовому засіданні заяву Комунального закладу підтримала.

У судовому засіданні законний представник хворого ОСОБА_8 - ОСОБА_4 його матері, заяву Комунального закладу підтримала.

У судовому засіданні хворий ОСОБА_8 не заперечував проти заяви Комунального закладу.

Лікуючий лікар у судовому засіданні заяву підтримав просив таку задовольнити.

Прокурорка у судовому засіданні з доводами заявника та його представника погодилася, просила суд задовольнити заяву.

Заслухавши доводи заявників думку інших учасників процесу, дослідивши матеріали судового провадження, суд дійшов висновку, що заяву слід задовольнити.

Так, судом встановлено, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" з 14.02.2023 виконуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18.01.2023.

20.06.2023 ОСОБА_8 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 126 від 20.06.2023), що прийшла до висновку: «на момент огляду ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді Шизоафективного розладу, маніакальний тип, стан ремісії. За своїм психічним станом, враховуючи досягнення достатньої критики до власного захворювання, відсутності антисоціальних тенденцій, застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує. Рекомендовано застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку».

Виходячи із змістуст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу, який надає особі таку психіатричну допомогу.

Дослідивши надані суду письмову заяву з додатками, з`ясувавши питання, передбаченіст. 512-514 КПК України, заслухавши пояснення лікуючого лікаря, пояснення хворого, законного представника хворого, думку адвоката та висновок прокурорки, суд приходить до переконання, що заяву слід задовольнити.

Приймаючи дане рішення , суд у першу чергу враховує доцільність забезпечення безпеки здоров`ю хворого, що не може бути забезпечено в умовах примусового лікування із звичайним наглядом.

На підставі викладеного, керуючись статтями 92-95 КК України, статтями 376, 512, 514 КПК України, статтями 17, 19 Закону України Про психіатричну допомогу, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Змінити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянину України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 який скоїв суспільно небезпечне діяння передбачене за ч. 2 ст. 186 КК України.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено об 08 год. 40 хв. 11 липня 2023 року.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суддя ОСОБА_9

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення06.07.2023
Оприлюднено11.07.2023
Номер документу112081086
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —944/4102/21

Постанова від 19.02.2024

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Колтун Ю. М.

Ухвала від 19.02.2024

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Колтун Ю. М.

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Яворівський районний суд Львівської області

Матвіїв І. М.

Ухвала від 06.07.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 06.07.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 06.07.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 06.07.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 28.06.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

Ухвала від 28.06.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні