944/4102/21
1-в/465/305/23
У Х В А Л А
Іменем України
06.07.2023 м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурорки ОСОБА_3
захисниці- адвокатки ОСОБА_4
представника медичного закладу - лікарки- психіатра ОСОБА_5
розглянувши у закритому судовому засіданні, в залі суду у м. Львові заяву заступника медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_6 на предмет зміни застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянину України, мешканцю АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України,-
В С Т А Н О В И В :
Заступник медичного директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_6 звернувся із письмовою заявою на предмет зміни застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку хворому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Обґрунтовуючи заяву покликається на те, що у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня» з 30.03.2022 застосовуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_7 на підставі Ухвали Яворівського районного суду м. Львова від 30.03.2022.
07.04.2021 ОСОБА_7 , таємно, шляхом розбиття скла вітрини викрав дев`ять чоловічих та жіночих гаманців різних моделей, три ключниці різних моделей, три обкладинки на документи та чотири чоловічі сумки різних моделей, після чого з викраденим втік та розпорядився викраденим на власний розсуд.
Крім цього, 10.06.2021 ОСОБА_7 за попередньою змовою з іншою особою, зайшовши в магазин «Анжеліка», що знаходиться по вул. Шептицького, 7 у м. Новояворівськ, Яворівського району, Львівської області, шляхом вільного доступу, присутності продавця, пригрозивши їй фізичним насильством у вигляді нанесення ударі металевим прутом, яким тримаючи в руках розмахувала вищезгадана особа, відкрито викрали ящик алкогольного пива «Закарпатське Оригінальне» в кількості 12 пляшок Таким чином, ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), поєднаному з проникненням у інше приміщення, також відкритому викраденні чужого майна (грабежі), поєднаному з погрозою застосування насильства, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 ч. 2 ст. 186 КК України.
09.06.2021 у ході досудового слідства в ході даної кримінальної справи ОСОБА_7 проходив амбулаторну та стаціонарну судово-психіатричну експертизу на базі 5-го судово-психіатричного відділення КНП ЛОР ЛОКПЛ. Згідно висновку судово психіатричного експерта № 297 від 09.06.2021 встановлено, що для уточнення діагнозу т глибини наявних розладів психічної діяльності в інтелектуально-мнестичній та емоційно вольовій сферах ОСОБА_7 потребує стаціонарного обстеження т проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи. Згідно висновку судово психіатричного експерта № 85 від 14.07.2021. На даний час ОСОБА_7 страждає хронічним психічним захворюванням у формі шизоафективного розладу маніакальний тип, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, за своїх психічним станом потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді поміщення до психіатричного закладу із звичайним наглядом. ОСОБА_7 був поміщений до 23-го відділення 02.08.2021 на підставі та для виконання ухвали Яворівського районного суду Львівської області від 30.07.2021 про зміну запобіжного заходу, на поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, де перебуває до даного часу.
На підставі ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ОСОБА_7 оглядався комісією лікарів-психіатрів (14.09.2022, 13.03.2023), котра приходила до висновку про необхідність продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. Відповідна заява була скерована до Франківського районного суду м. Львова, яка була задоволена судом (07.10.2022, 27.03.2023).
У результаті проведеного комплексного лікування, нейролептики: (Риспетрил, Арипразол, Клопіксол-депо, Аміназин, Азапін, Галоперидол, Оланзапін), нормотиміки (Вальпроком, Карбамазепін), індивідуальна арттерапія, реабілітаційні заходи у межах відділення: перегляд телепередач, читання періодичної преси, прогулянки по внутрішньому дворику відділення: Продовжує утримуватися позитивна динаміка психічного стану хворого. На фоні контрольованої фармакотерапії прояви атипової гнівливої манії редукувалися, афективних спалахів та агресії в умовах режиму перебування не виявляє. Адаптований в межах відділення. Доступний продуктивному мовному контакту, в розмові з лікарем дистанції дотримується. В поведінці впорядкувався. Продуктивна симптоматика у вигляді маячних ідей переслідування, впливу, вищої цілі, сенесто-іпохондричні переживання дезактуалізувались та не впливають на поведінку хворого. Фон настрою дещо підвищений. Мислення залишається характерним для ендогенного симптомокомплексу, дещо пришвидшеним, з актуалізацією латентних ознак. Час у відділенні проводить в русі, підтримує товариські зв`язки з іншими хворими. Увага залишається фіксованою на власних переживаннях, які більше розкриває під час розмови, хоче «допомагати родині». Будує формальні плани на майбутнє. Вдалося досягнути достатньої критики до прийому підтримуючого лікування. Визнає себе хворим, стверджує, що ліки йому допомагають. Сон та апетит достатні. На перший план в психічній сфері виступають зміни емоцій та мислення, характерні для шизоафективного розладу. Враховуючи дезактуалізацію продуктивної симптоматики, досягнення достатньої критики до власного стану та відсутність антисоціальних тенденцій, продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує.
На підставі ст. 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів- психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 127 від 20.06.2023), що прийшла до висновку, що: «на момент огляду ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді шизоафективного розладу, маніакальний тип, стан ремісії. Враховуючи дезактуалізацію продуктивної симптоматики, достатню критику до власного стану та прийому підтримуючого лікування, досягнення ремісії наявного психічного захворювання. Продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує. Рекомендовано надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку».
Покликаючись на ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», заявник просить суд змінити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Захисник особи відносно якої розглядається питання про зміну застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на амбулаторне лікування адвоката ОСОБА_4 , у судовому засіданні заяву Комунального закладу підтримала.
У судовому засіданні хворий ОСОБА_7 та його законний представник мама не заперечував проти заяви Комунального закладу.
Лікуючий лікар у судовому засіданні заяву підтримала просила таку задовольнити.
Прокурорка у судовому засіданні з доводами заявника та його представників погодилася, просила суд задовольнити заяву.
Заслухавши доводи заявників думку інших учасників процесу, дослідивши матеріали судового провадження, суд дійшов висновку, що заяву слід задовольнити.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_8 у Комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня» з 30.03.2022 застосовуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_7 на підставі Ухвали Яворівського районного суду м. Львова від 30.03.2022.
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів (Висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 127 від 20.06.2023), що прийшла до висновку, що: «на момент огляду ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді шизоафективного розладу, маніакальний тип, стан ремісії. Враховуючи дезактуалізацію продуктивної симптоматики, достатню критику до власного стану та прийому підтримуючого лікування, досягнення ремісії наявного психічного захворювання. Продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує. Рекомендовано надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку».
Виходячи із змістуст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу, який надає особі таку психіатричну допомогу.
Дослідивши надані суду письмову заяву з додатками, з`ясувавши питання, передбаченіст. 512-514 КПК України, заслухавши пояснення лікуючого лікаря, пояснення хворого, думку адвокатки та висновок прокурорки, суд приходить до переконання, що заяву слід задовольнити.
Приймаючи дане рішення, суд у першу чергу враховує доцільність забезпечення безпеки здоров`ю хворого, що не може бути забезпечено в умовах примусового лікування із звичайним наглядом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 92-95 КК України, статтями 376, 512, 514 КПК України, статтями 17, 19 Закону України Про психіатричну допомогу, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Змінити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянину України, мешканцю АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено об 08 год. 30 хв. 11 липня 2023 року.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суддя ОСОБА_9
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2023 |
Оприлюднено | 11.07.2023 |
Номер документу | 112081084 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні