Справа № 944/4102/21
Провадження №1-в/944/27/24
УХВАЛА
19.02.2024 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
заявника лікаря-психіатра ОСОБА_4
з участю ОСОБА_5 , його законного представника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові матеріалами заяви лікаря - психіатра Комунального некомерційного підприємства «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» Новояворівської міської ради» ОСОБА_4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м.Новояворівськ Яворівського району Львівської області, який зареєстрований та проживає у АДРЕСА_1 , не працючого, не одруженого, який скоїв суспільно небезпечного діяння, передбачене ч.2 ст.186 КК України,
в с т а н о в и в :
до Яворівського районного суду Львівської області надійшла заява лікаря - психіатра Комунального некомерційного підприємства «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» Новояворівської міської ради» ОСОБА_4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_5 .
Заяву мотивує тим, що хворий ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває під динамічним спостереженням у лікаря-психіатра КНП «Новояворівська лікарня ім.Ю.Липи» НМР з 05.05.2017, є інвалідом ІІІ групи, у зв?язку з розладами психіки та поведінки, до 01.11.2024. Неодноразово лікувався стаціонарно у КНП ЛОР ЛОКПЛ.
З 14.02.2023 по 17.07.2023 у КНП ЛОР ЛОКПЛ застосовувалися примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом на підставі ухвали Яворівського районного суду Львівської області від 30.03.2022.
Від 17.07.2023 по даний час по відношенню до хворого застосовуються примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку у КНП «Новояворівська лікарня ім.Ю.Липи» НМР згідно ухвали Франківського районного суду м. Львова від 06.07.2023.
Хворий ОСОБА_5 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді Шизоафективного розладу, маніакальний тип. На прийом до психіатра приходив регулярно, підтримуюче лікування приймав. Психічний стан пацієнта суттєво не покращився: контакту доступний, емоційно лабільний, гіпоманіакальний; сон порушений, критика знижена. Антисоціальних думок та намірів не висловлює. Проте зі слів мами почав гуляти до пізньої ночі, став дратівливим, на її зауваження реагує вибірково.
З огляду на викладене, на підставі ст.22 Закону України «Про психіатричну допомогу», лікар - психіатр просить суд ухвалити рішення, яким продовжити ОСОБА_5 застосований до нього примусовий захід медичного характеру у виді амбулаторного психіатричного примусового лікування.
В судовому засіданні представник КНП «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» Новояворівської міської ради» лікар-психіатр ОСОБА_4 подання підтримала та просить задовольнити.
Прокурор також підтримав подання.
ОСОБА_5 , його законний представник ОСОБА_6 , не заперечував проти задоволення подання.
Суд, заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали подання, дійшов висновку, що подання обґрунтоване та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.3 ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно. У подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців.
Відповідно до ч.1 ст.95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
У відповідності до ч.2 ст.95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Згідно з ч.1 ст. 514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Судом встановлено, що ухвалою Яворівського районного суду Львівської області від 30.03.2022 до ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 06.07.2023 ОСОБА_5 , змінено застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Згідно з висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, КНП «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» Новояворівської міської ради» № 1 від 16.01.2024, ОСОБА_5 рекомендовано продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що наявні підстави для задоволення заяви представника КНП «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» Новояворівської міської ради», відтак слід продовжити ОСОБА_5 застосований до нього примусовий захід медичного характеру у виді амбулаторного психіатричного примусового лікування.
Керуючись ст. 95 КК України, ст.514 КПК України, суд,
у х в а л и в:
заяву лікаря - психіатра Комунального некомерційного підприємства «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» Новояворівської міської ради» ОСОБА_4 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_5 - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає у АДРЕСА_1 , на шість місяців застосований до нього примусовий захід медичного характеру у виді амбулаторного психіатричного примусового лікування.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі подання апеляційної скарги, якщо її не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117090067 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Яворівський районний суд Львівської області
Колтун Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні