УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 липня 2023 року справа № 580/5526/23
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Медведівської сільської територіальної виборчої комісії про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИЛА:
30.06.2023 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі позивач) до Медведівської сільської територіальної виборчої комісії (с.Медведівка; код ЄДРПОУ 00000000) (далі відповідач) про:
визнання протиправною бездіяльності щодо розгляду та перевірки отриманих підписних листів з підписами виборців на підтримку народної ініціативи про відкликання Медведівського сільського голови Медведівської сільської ради Черкаського району Черкаської області ОСОБА_2 ;
зобов`язання відповідача негайно провести засідання та за визначеною процедурою розглянути підписні листи, перевірити дотримання вимог ст.ст.38-40 Закону України «Про місцеві вибори» при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена ч.1 ст.40 вказаного вище Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснити перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їх підписів (не менше 10% від загальної кількості).
Додатково просив розглянути справу без його участі у зв`язку з віддаленим місцем проживання.
Обґрунтовуючи зазначив, що 27.04.2023 відбулися збори виборців Медведівскьої громади. Прийнято рішення про відкликання Медведівського сільського голови ОСОБА_2 за народною ініціативою, затверджено склад ініціативної групи та бланк підписного листа. Упродовж 29 квітня 08 травня члени ініціативної групи зібрали 762 підписи на підтримку народної ініціативи. 08.05.2023 офіційний представник позивач у цій справі із 4-ма членами передали заступнику голови Медведівської сільської ТВК прошиті підписні листи та супровідні документи, запакувавши їх до двох сейф-пакетів. У 10-ти денний строк комісія не розглянула результати волевиявлення, що вважає ознаками злочинної бездіяльності.
Статтею 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись із матеріалами позову, виявлено недоліки позовної заяви, які перешкоджають відкриттю провадження у справі, оскільки позивач не дотримався вимог до оформлення позовної заяви.
Пунктом 2 ч.5 ст.160 КАС України визначений обов`язок позивача зазначити у позовній заяві повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивач не зазначив місцезнаходження відповідача та його ідентифікаційний код. Вказані упущення унеможливлюють ідентифікувати сторін спору.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Відповідно до пункти 4-5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів,виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Згідно з ч.9 ст.160 КАС України у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Позивач не дотримався вказаних вище вимог КАС України не зазначивши у позовній доводів, якими обґрунтовує свої вимоги, доказів, що підтверджують вказані обставини, обгрунтування з посиланням на конкретні норми законодавчих актів, які, на його думку, порушив відповідач.
Оформлюючи позовну заяву, позивач повинен врахувати.
Предмет позову - це частина позову, яка становить матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, щодо якої суд повинен ухвалити рішення. Ця вимога повинна мати правовий характер, тобто бути врегульованою нормами матеріального права.
Підстава позову обставини (фактична підстава) і норми права (юридична підстава), які в сукупності дають право особі звернутися до суду з вимогами до відповідача.
Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову). Вони визначаються відповідно до ч.ч.4-5 ст.105 КАС України. Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло до кожного зі вказаних відповідачів.
Відповідно до чч.1-2 вказаної статті кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Тому позовні вимоги повинні стосуватися прав, зобов`язань, сфери повноважень вказаних відповідачів, про що у позовній заяві повинні викладатися аргументи, доводи, посилання на конкретні норми законодавства, які, на думку позивача, порушив відповідач у конкретних обставинах, що обґрунтовують заявлені позовні вимоги до визначених суб`єктів владних повноважень, та зазначатися докази, які їх підтверджують.
Зважаючи на обов`язок суду згідно зі ст.9 КАС України вирішувати спір не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог, відсутність викладу спірних обставин і доказів щодо заявленого предмета спору свідчать про недоліки у складанні позовної заяви, які перешкоджають з`ясуванню конкретний зміст порушеного права, спосіб його відновлення, прийнятний для позивача, а відповідачу - надати відзив з викладенням відповідних доводів щодо спірних правовідносин.
Відсутність зазначеного у позовній заяві безпосередньо впливає на з`ясування підвідомчості спору адміністративному суду, змісту спору та права, яке позивач просить захистити в судовому порядку, а також - на можливість інших учасників викласти суду власні спростування або підтвердження, навести доводи та надати докази. Такі недоліки можуть бути усунені шляхом приведення змісту позовної заяви у сувору відповідність з вимогами ст.ст.160-161 КАС України, у т.ч. викладу конкретних обставин, що стосуються кожної із заявлених позовних вимог, зазначенням позовних вимог відповідно до вказаного відповідача згідно з п.4 ч.5 ст.160 КАС України та доказів, подальшим наданням їх копій в кількості відповідно до учасників спору.
Крім того всупереч вимог ч.3 ст.161 КАС України позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частина 3 ст.161 КАС України передбачає обов`язок позивача до позовної заяви додати документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) визначені розміри ставок судового збору. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч.1 ст.4 Закон №3674-VI). За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз.6 п.1 ч. 3 ст.4 Закон №3674-VI).
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року розміром 2684грн.
З огляду на ціну позову та кількість заявлених вимог (одна вимога не майнового характеру) ставкою судового збору за його подання є 1073,60грн (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб х 1 позовну вимогу).
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:
"Отримувач коштівГУК у Черк.обл./тг м.Черкаси/22030101
Рахунок отримувачаUA528999980313131206084023759
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Відомча ознака: « 84» Окружні адміністративні суди
Призначення платежу - *;101;
Отже, позивач має надати суду доказ сплати судового збору (оригінал платіжного документу) на рахунки Черкаського окружного адміністративного суду за подання позову або обґрунтоване клопотання про відстрочення (розстрочення) такої сплати з доказами на його підтвердження.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160-161 КАС України, вона на підставі ч.1 ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху. З метою забезпечення права позивача на судовий захист своїх прав та інтересів наявні підстави надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст.2-20, 122-133, 160-161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИЛА:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Медведівської сільської територіальної виборчої комісії про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
2. Позивачу надати строк 10 днів з моменту отримання ухвали для усунення викладених у мотивувальній частині ухвали недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
5. Копію ухвали направити позивачу.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2023 |
Оприлюднено | 06.07.2023 |
Номер документу | 111978185 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Анжеліка БАБИЧ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні