Справа № 761/5707/22
Категорія 79
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2023 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
в складі головуючого судді Ковбасюк О.О.,
за участю секретаря судового засідання Довгалюк О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «БІОХІМ» про стягнення заборгованості по заробітній платі, допомоги з тимчасової непрацездатності, компенсації за невикористані дні щорічної відпуски та моральної шкоди,-
встановив:
У провадженні суду перебуває вказана справа.
У судове засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог позивача ОСОБА_1 , викладених у заяві про зміну предмету позову, яка була прийнята до розгляду ухвалою суду від 12.05.2023, він просить стягнути з відповідача ТОВ «Промислова компанія «БІОХІМ» на свою користь:
- 63 342,08 грн. заборгованості із невиплаченої заробітної плати;
- 953,95 грн. допомоги з тимчасової непрацездатності;
- 5010,04 грн. компенсації за невикористані дні щорічної відпустки;
- 20 000,00 грн. моральної шкоди,
вказуючи на те, що починаючи з 01.01.2021 і по день звільнення 31.12.2021 йому не виплачувалася відповідачем ні заробітна плата, ні будь які інші виплати.
У заяві про зміну предмету позову стороною позивача також зазначено, що з 15.09.2021 по 01.11.2021 включно позивач перебував на лікарняному, а грошові кошти у розмірі 8203,97 грн., що складають суму допомоги з тимчасової непрацездатності, були перераховані позивачу Фондом соціального страхування України.
Крім того, у вказаній заяві представник позивача вказала на те, що за період з 01.11.2020 по 01.11.2021 позивач має 24 дні невикористаної відпустки, у зв`язку з чим наявні підстави для стягнення з відповідача на його користь суми відповідної компенсації у розмірі 5010,04 грн.
Разом із цим, жодних доказів на підтвердження вказаних обставин, у тому числі щодо розміру вищезазначених сум, пред`явлених до стягнення з відповідача, стороною позивача до суду не надано.
Відповідно до ч.1 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (частина третя статті 12 ЦПК України, частини першої статті 81 ЦПК України).
У частині шостій статті 81 ЦПК України передбачено, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно із частиною першою статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (частина перша статті 77 ЦПК України).
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 79 ЦПК України).
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина перша статті 80 ЦПК України).
У частині першій статті 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Згідно з частиною першою статті 16 ЦК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
З урахуванням цих норм правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, уповноважених захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси.
Отже, під час розгляду спору суд повинен установити, чи були порушені, не визнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, і залежно від установленого вирішити питання про задоволення позовних вимог або відмову в їх задоволенні.
З огляду на наведене, враховуючи предмет спору та характер спірних відносин, з метою повного, всебічного та об`єктивного встановлення усіх обставин справи, правильного її вирішення по суті, а також ефективного захисту прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача докази на підтвердження розміру фактично нарахованих та невиплачених позивачу сум, що належали йому та підлягали до виплати на день звільнення, зокрема, щодо розмірів нарахованої та невиплаченої ОСОБА_1 : заробітної плати; допомоги з тимчасової непрацездатності; компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.
Крім того, суд вважає за необхідне із цих же підстав витребувати у відповідача належним чином засвідчені: копії наказів про прийняття на роботу та звільнення позивача; копії наказів про відпустки, які надавалися позивачу за час роботи на підприємстві; копії листків непрацездатності, виписаних на ім`я позивача за період його роботи на підприємстві: копії наказів про нарахування та виплату позивачеві всіх сум, що належали йому від підприємства, станом на день звільнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258-261, 353 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія «БІОХІМ» (04136, м. Київ, вул. Північно-Сирецька, буд. 3):
1) відомості щодо розмірів нарахованих та невиплачених ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сум заробітної плати, допомоги з тимчасової непрацездатності, компенсації за невикористані дні щорічної відпустки станом на день його звільнення;
2) належним чином засвідчені копії:
- наказів про прийняття на роботу та звільнення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
- наказів про відпустки, які надавалися ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за час його роботи в товаристві;
- листків непрацездатності, виписаних на ім`я ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за час його роботи в товаристві;
- наказів про нарахування та виплату ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) всіх сум, що належали йому від товариства, станом на день його звільнення.
Встановити строк для надання витребуваних доказів - до 01.09.2023.
Розгляд справи відкласти на 12.09.2023 о 12 год. 00 хв., про що повідомити учасників справи.
Відповідно до частин 6-9 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО. О. Ковбасюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 07.07.2023 |
Номер документу | 112017403 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ковбасюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні