Ухвала
від 15.06.2023 по справі 308/4654/18
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/4654/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2023 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Ужгороді клопотання прокурора відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_6 , відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Раково Перечинського району Закарпатської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.3, 4, 5 ст.191, ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України

про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту

В С Т А Н О В И В:

Прокурор звернувся до суду з вказаним клопотанням з якого вбачається, що ГУНП у Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016071030000043від 03.06.2016року запідозрою ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуваннямвстановлено,що ОСОБА_5 , працюючи, відповідно до розпорядження Ужгородського міського голови від 03.05.2017 за №58-р, на посаді директора Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (надалі Департаменту міського господарства УМР) з 04.05.2017, являючись згідно ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою в органах місцевого самоврядування четвертої категорії, 7 рангу службовця, таким чином будучи службовою особою даного виконавчого органу Ужгородської міської ради, до функціональних обов`язків якої входило виступати від імені Департаменту замовником робіт на утримання об`єктів благоустрою, реконструкції та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду, розпоряджатися коштами на утримання об`єктів благоустрою, реконструкції та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду, розпоряджатися коштами, які надходять на банківські рахунки Департаменту міського господарства, будучи особою, яка відповідно доп.3ст.8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996 від 16.07.99 року(даліЗакон №996)є відповідальноюза організаціюбухгалтерського облікута забезпеченняфіксування фактівздійснення всіхгосподарських операційу первиннихдокументах,збереження обробленихдокументів,регістрів ізвітності протягомвстановленого терміну,на яку,згідно п.6ст.8,п.8ст.9Закону №996,покладено обов`язокстворити необхідніумови дляправильного веденнябухгалтерського обліку,забезпечення неухильноговиконання всімапідрозділами,службами тапрацівниками,причетними добухгалтерського обліку,правомірних вимогбухгалтера щододотримання порядкуоформлення таподання дообліку первиннихдокументів;а такожпокладено відповідальністьза несвоєчаснескладання первиннихдокументів ірегістрів бухгалтерськогообліку,недостовірність відображениху нихданих;та згідноп.п.5.3Положення проДепартаменту міськоїради (чинного начас початкувчинення злочину),затвердженого рішеннямХІІ сесійУжгородської міськоїради VIIскликання від30.03.2017№624,а також несеперсональну відповідальністьза виконанняпокладених наДепартамент міськогогосподарства УМРзавдань іздійснення нимсвоїх функцій,у 2019році ставна шлях вчиненняумисного злочинупроти власності,який врозумінні ст.45КК Українивіднесений докорупційних,та усфері службовоїдіяльності,шляхом зловживаннясвоїм службовимстановищем,за пособництвазаступника директораТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 ,здійснив розтратукоштів місцевогобюджету всумі 856764,99гривень накористь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» (ЄДРПОУ 41088694), за наступних обставин:

Так, у 2019 році у ОСОБА_5 виник злочинний умисел на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», шляхом завищення вартості робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, для чого залучив заступника директора ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 .

При цьому, ОСОБА_5 з метоюреалізації свогозлочинного умислу,направленого нарозтрату коштівУжгородської міськоїради танадання видимостізаконності своїмдіям,22.01.2019 у невстановлений досудовим розслідуванням час підписав лист за вих. №32.01-10/113 та 13.02.2019 у невстановлений досудовим розслідуванням час підписав листа за вих. №32.01-10/248 від 13.02.2019, а також забезпечив їх подання Ужгородському міському голові ОСОБА_8 . Так, вказані листи містили відомості про передбачення фінансування та внесення відповідних змін в бюджет міста та цільові бюджетні програми на 2019 рік, зокрема щодо капітального ремонту святкової ілюмінації в сумі 3410000, грн., при цьому відомості щодо вартості робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації не були нічим обґрунтовані.

Вказані листи слугували підставою для збільшення фінансування Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгорода на 2017-2020 рр. в частині капітального ремонту святкової ілюмінації у 2019 році на 3,41 млн.грн., та прийняття рішення ХХХІV сесією VІІ скликання Ужгородської міської ради №1447 від 28.02.2019 «Про зміни до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки».

У подальшому, а саме 14.03.2019 ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_7 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів, з корисливих мотивів та метою, доручив ТОВ «Унгвар Електро», засновником якої являється ОСОБА_7 , виготовити робочі проекти на наступних об`єктах: «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту - «Арка» м. Ужгород», «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» в парку Ротарі та сквері Масарика в м. Ужгород», «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Штора на дерева» по вул. Волошина м. Ужгород», «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (вул. Легоцького вул. Баб`яка - вул. Капушанська)», «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідного мосту зі сторони пл. Театральної - «Олень» м. Ужгород», «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по пл. Б. Хмельницького в м. Ужгород» «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідногу мосту зі сторони пл. Театральної «Сніговик» в м. Ужгород», та з цією метою від імені Департаменту міського господарства УМР здійснив укладення договорів на виготовлення проектно кошторисної документації, з наперед визначеним ним товариством ТОВ «Унгвар Електро», при цьому затвердив зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва та дефектний акт до кожного із перелічених об`єктів.

При цьому, ОСОБА_5 , достовірно знаючи та усвідомлюючи, що вартість об`єктів святкової ілюмінації є значно завищеною та не відповідає середній ринковій вартості, продовжуючи реалізацію спільного з ОСОБА_7 умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», шляхом зловживання своїм службовим становищем, розуміючи необхідність надання вигляду законності своїм діям, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, як директор Департаменту міського господарства УМР здійснив укладення наступних договорів підряду з наперед визначеним ним товариством, а саме:

Так, 14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-09/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» в парку Ротарі та сквері Масарика в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 155986, 00 грн.

14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-10/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Штора на дерева по вул. Волошина в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 277428,00 грн.

14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора Департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-11/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту - «Арка» в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)» загальною вартістю 250595, 00 грн.

14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора Департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-12/121603 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідногу мосту зі сторони пл. Театральної «Сніговик» в м. Ужгород (4531000- 3 Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 130002, 00 грн.

14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-13/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідного мосту зі сторони пл. Театральної - «Олень» в м. Ужгород (45310000-3- Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 84292, 00 грн.

14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора Департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-14/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (вул. Легоцького вул. Баб`яка - вул. Капушанська) в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 196319, 00 грн.

14 березня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-15/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по пл. Б. Хмельницького в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 283401, 00 грн.

Пунктом 4.1 вишеперелічених договорів визначено, що розрахунки за фактично виконані роботи проводяться щомісяця, згідно підписаних актів виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) між Замовником та Підрядником.

Після укладення вишевказаних договорів підряду, ОСОБА_5 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, місці та час, передав укладені ним договори підряду головному спеціалісту відділу закупівель та регулювання економічної діяльності Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради для їх оприлюднення на авторизованому електронному майданчику системи Prozorro.

В подальшому ОСОБА_7 з метою доведення умислу ОСОБА_5 до кінця, спрямованого на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», діючи з ним у попередній змові як пособник, виконуючи відведену йому роль, не пізніше 19.03.2019, достовірно знаючи про завищення вартості об`єктів святкової ілюмінації, в порушення вимог п. 2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах капітального ремонту, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість робіт з капітального ремонту не відповідає дійсності, умисно, з корисливих мотивів, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах власноручно склав, підписав та завірив круглою печаткою ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» наступні акти приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3), а саме:

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС»довідку провартість виконанихбудівельних робітта витрати»(форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Мотиви» впарку Ротаріта скверіМасарика вм.Ужгород» насуму 155920,00гривень,згідно договорупідряду №19-09/1216030від 14.03.2019; до якого вніс завідомо неправдиві відомості про вартості об`єкту святкової ілюмінації.

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» довідкупро вартістьвиконаних будівельнихробіт тавитрати» (форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Штора надерева повул.Волошина вм.Ужгород» насуму 277097,00гривень,згідно договорупідряду №19-10/1216030від 14.03.2019; до якого вніс завідомо неправдиві відомості про вартості об`єкту святкової ілюмінації.

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС»довідку провартість виконанихбудівельних робітта витрати»(форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Фотозона біляпішоходного мосту-«Арка» вм.Ужгород» насуму 250595,00гривень,згідно договорупідряду №19-11/1216030від 14.03.2019; до яких вніс завідомо неправдиві відомості про вартість робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації.

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» довідкупро вартістьвиконаних будівельнихробіт тавитрати» (форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Фотозона біляпішохідногу мостузі сторонипл.Театральної «Сніговик» вм.Ужгород» насуму 130002,00гривень,згідно договорупідряду №19-12/1216030від 14.03.2019; до яких вніс завідомо неправдиві відомості про вартість робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації.

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» довідкупро вартістьвиконаних будівельнихробіт тавитрати» (форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Фотозона біляпішохідного мостузі сторонипл.Театральної -«Олень» вм.Ужгород» насуму 84292,00гривень,згідно договорупідряду №19-13/1216030від 14.03.2019; до яких вніс завідомо неправдиві відомості про вартість робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації.

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» довідкупро вартістьвиконаних будівельнихробіт тавитрати» (форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Мотиви накрузі» (вул.Легоцького вул.Баб`яка -вул.Капушанська)в м.Ужгород» насуму 196275,00гривень,згідно договорупідряду №19-14/1216030від 14.03.2019; до яких вніс завідомо неправдиві відомості про вартість робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації.

- 19.03.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС»довідку провартість виконанихбудівельних робітта витрати»(форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Мотиви» попл.Б.Хмельницького вм.Ужгород» насуму 283168,00гривень,згідно договорупідряду №19-15/1216030від 14.03.2019; до яких вніс завідомо неправдиві відомості про вартість робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації.

У свою чергу, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_7 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів, з корисливих мотивів та метою, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись в приміщенні Департаменту міського господарства УМР підписав та завірив відтиском печатки Департаменту наступні акти приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3), а саме:

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» в парку Ротарі та сквері Масарика в м. Ужгород» на суму 155920, 00 гривень, згідно договору підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Штора на дерева по вул. Волошина в м. Ужгород» на суму 277 097,00 гривень, згідно договору підряду №19-10/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту - «Арка» в м. Ужгород» на суму 250595, 00 гривень, згідно договору підряду №19-11/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідногу мосту зі сторони пл. Театральної «Сніговик» в м. Ужгород» на суму 130002, 00 гривень, згідно договору підряду №19-12/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідного мосту зі сторони пл. Театральної - «Олень» в м. Ужгород» на суму 84292, 00 гривень, згідно договору підряду №19-13/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (вул. Легоцького вул. Баб`яка - вул. Капушанська) в м. Ужгород» на суму 196275, 00 гривень, згідно договору підряду №19-14/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по пл. Б. Хмельницького в м. Ужгород» на суму 283168, 00 гривень, згідно договору підряду №19-15/1216030 від 14.03.2019.

Висновком експерта №0305/3 від 25.05.2022 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи встановлено, що:

- ринкова вартість святкової ілюмінації в кількості 4 одиниць (в цілому та окремо) «Мотиви» в парку Ротарі та сквері Масарика в м. Ужгород, згідно договору підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019, яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року», визначена рівною: 38640,00 грн. з ПДВ (тридцять вісім тисяч шістсот сорок грн. 00 коп.);

- ринкова вартість 10-ти та кожної окремо, святкової ілюмінацій «Штора на дерева» (по об`єкту: «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Штора на дерева по вул. Волошина в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», згідно договору підряду №19-10/1216030 від 14 березня 2019 року), яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року», визначена рівною: 5200,00 грн./шт. з ПДВ (п`ять тисяч двісті грн. 00 коп.); вартість 10 шт.: 52000,00 грн. з ПДВ. (п`ятдесят дві тисячі грн. 00 коп.);

- ринкова вартість святкової ілюмінації «Арка» (по об`єкту Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту - «Арка» в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», згідно договору підряду №19-11/1216030 від 14 березня 2019 року), яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року», визначена рівною: 24893,33 грн. шт. з ПДВ (двадцять чотири тисячі вісімсот дев`яносто три грн. 33 коп.);

- ринкова вартість святкової ілюмінації «Сніговик» (по об`єкту Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходногу мосту зі сторони пл. Театральної «Сніговик» в м. Ужгород (4531000- 3 Електромонтажні роботи)», згідно договору підряду №19-12/121603 від 14 березня 2019 року), яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року», визначена рівною: 23882,60 грн. шт. з ПДВ (двадцять три тисячі вісімсот вісімдесят дві грн. 60 коп.);

- ринкова вартість святкової ілюмінації «Олень» (по об`єкт Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту зі сторони пл. Театральної - «Олень» в м. Ужгород (45310000-3- Електромонтажні роботи)», згідно договору підряду №19-13/1216030 в 14 березня 2019 року), яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року», визначена рівною: 7156,66 грн./шт. з ПДВ (сім тисяч сто п`ятдесят шість грн. 66 коп.);

- ринкова вартість двох одиниць (в сукупності та кожної окремо святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (по об`єкту: «Капітальні ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (вул. Легоцького вул. Бабяка - вул. Капушанська) в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтаж роботи)», згідно договору підряду №19-14/1216030 від 14 березня 20 року), яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року, визначена рівною: 23058,46 грн./шт. з ПДВ (двадцять три тисячі п`ятдесят вісім грн. 46 коп.); вартість 2 шт. - 46116,92 грн. з ПДВ. (сорок шість тисяч сто шістнадцять грн. 92 коп.);

- ринкова вартість 7 одиниць та кожної окремо, святкової ілюмінації «Мотиви» на пл. Б. Хмельницького в м. Ужгород, згідно договору підряду №19-15/1216030 від 14.03.2019, яка у використанні не була, станом цін на 14 березня 2019 року», визначена рівною: 13375,00 грн./шт. з ПДВ (тринадцять тисяч триста сімдесят п`ять грн. 00); 7 одиниць: 93625,00 грн. з ПДВ (дев`яносто три тисячі шістсот двадцять п`ять грн. 00 коп.).

Таким чином, підписання вищенаведених документів із внесеними до них завищеними та необґрунтованими відомостями щодо вартості виконаних робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, слугувало підставою для подальшого виставлення ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» рахунків про оплату на загальну суму 1377 349 грн. та перерахунку коштів місцевого бюджету через ГУДКСУ у Закарпатській області рахунок № 35425156056013 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Альфа-банк», на загальну суму 1 377 349 грн., згідно з:

- платіжним дорученням № 18 від 21.03.2019 на суму 155920 грн., відповідно до договору підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 19 від 21.03.2019 на суму 277097 грн., відповідно до договору підряду №19-10/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 20 від 21.03.2019 на суму 250595 грн., відповідно до договору підряду №19-11/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 16 від 21.03.2019 на суму 130002 грн., відповідно до договору підряду №19-12/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 21 від 21.03.2019 на суму 84292 грн., відповідно до договору підряду №19-13/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 17 від 21.03.2019 на суму 196275 грн., відповідно до договору підряду №19-14/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 15 від 21.03.2019 на суму 283168 грн., відповідно до договору підряду №19-15/1216030 від 14.03.2019;

Отримавши кошти від Департаменту міського господарства УМР на банківський розрахунковий рахунок, ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» отримало можливість розпоряджатися ними.

Внаслідок вчинення таких протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_7 , із місцевого бюджету незаконно, розтрачено на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» бюджетні кошти в сумі 856764,99 грн., чим завдано територіальній громаді міста Ужгорода матеріальних збитків в особливо великому розмірі, так як вказана сума в 600 разів і більше перевищує встановлений на 2019 рік неоподаткований мінімум доходів громадян.

За таких обставин, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, тобто у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі та за попередньою змовою групою осіб.

Крім цього, ОСОБА_5 , працюючи, відповідно до розпорядження Ужгородського міського голови від 03.05.2017 за №58-р, на посаді директора Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (надалі Департаменту міського господарства УМР) з 04.05.2017, являючись згідно ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою в органах місцевого самоврядування четвертої категорії, 7 рангу службовця, таким чином будучи службовою особою даного виконавчого органу Ужгородської міської ради, до функціональних обов`язків якої входило виступати від імені Департаменту замовником робіт на утримання об`єктів благоустрою, реконструкції та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду, розпоряджатися коштами на утримання об`єктів благоустрою, реконструкції та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду, розпоряджатися коштами, які надходять на банківські рахунки Департаменту міського господарства, будучи особою, яка відповідно доп.3ст.8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996 від 16.07.99 року(даліЗакон №996)є відповідальноюза організаціюбухгалтерського облікута забезпеченняфіксування фактівздійснення всіхгосподарських операційу первиннихдокументах,збереження обробленихдокументів,регістрів ізвітності протягомвстановленого терміну,на яку,згідно п.6ст.8,п.8ст.9Закону №996,покладено обов`язокстворити необхідніумови дляправильного веденнябухгалтерського обліку,забезпечення неухильноговиконання всімапідрозділами,службами тапрацівниками,причетними добухгалтерського обліку,правомірних вимогбухгалтера щододотримання порядкуоформлення таподання дообліку первиннихдокументів;а такожпокладено відповідальністьза несвоєчаснескладання первиннихдокументів ірегістрів бухгалтерськогообліку,недостовірність відображениху нихданих;та згідноп.п.5.3Положення проДепартаменту міськоїради (чинного начас початкувчинення злочину),затвердженого рішеннямХІІ сесійУжгородської міськоїради VIIскликання від30.03.2017№624,а також несеперсональну відповідальністьза виконанняпокладених наДепартамент міськогогосподарства УМРзавдань іздійснення нимсвоїх функцій,у червні2019році ставна шлях вчиненняумисного злочинупроти власності,який врозумінні ст.45КК Українивіднесений докорупційних,та усфері службовоїдіяльності,шляхом зловживаннясвоїм службовимстановищем,за пособництвазаступника директораТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 ,умисно,повторно,здійснив розтратукоштів місцевогобюджету всумі 2861158,42гривень накористь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» (ЄДРПОУ 41088694), за наступних обставин:

Так, у 2019 році у ОСОБА_5 виник злочинний умисел на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», шляхом завищення вартості робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, для чого залучив заступника директора ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 .

При цьому, ОСОБА_5 з метоюреалізації свогозлочинного умислу,направленого нарозтрату коштівУжгородської міськоїради танадання видимостізаконності своїмдіям,22.01.2019 у невстановлений досудовим розслідуванням час підписав лист за вих. №32.01-10/113 та 13.02.2019 у невстановлений досудовим розслідуванням час підписав листа за вих. №32.01-10/248 від 13.02.2019, а також забезпечив їх подання Ужгородському міському голові ОСОБА_8 . Так, вказані листи містили відомості про передбачення фінансування та внесення відповідних змін в бюджет міста та цільові бюджетні програми на 2019 рік, зокрема щодо капітального ремонту святкової ілюмінації в сумі 3410000, грн., при цьому відомості щодо вартості робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації не були нічим обґрунтовані.

Вказані листи слугували підставою для збільшення фінансування Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгорода на 2017-2020 рр. в частині капітального ремонту святкової ілюмінації у 2019 році на 3,41 млн.грн., та прийняття рішення ХХХІV сесією VІІ скликання Ужгородської міської ради №1447 від 28.02.2019 «Про зміни до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки».

У подальшому,а саме04.06.2019 ОСОБА_5 діючи запопередньою змовоюіз ОСОБА_7 ,продовжуючи реалізаціюспільного злочинногоумислу,направленого нарозтрату бюджетнихкоштів,з корисливихмотивів таметою,доручив ТОВ«Унгвар Електро»,засновником якоїявляється ОСОБА_7 ,виготовити робочіпроекти нанаступних об`єктах:«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Мотиви наопору» пр.Свободи (відвул.Перемоги довул.Заньковецької)м.Ужгород»,«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Перетяжка» наплощі Ш.Петефі м.Ужгород»,та зцією метоювід іменіДепартаменту міськогогосподарства УМРздійснив укладеннянаступних договорівна виготовленняпроектно кошторисної документації,з напередвизначеним нимтовариством ТОВ «Унгвар Електро», та згідно із заздалегідь узгодженим злочинним планом, при цьому затвердив зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва та дефектний акт до кожного із перелічених об`єктів.

При цьому, ОСОБА_5 , достовірно знаючи та усвідомлюючи, що вартість об`єктів святкової ілюмінації є значно завищеною та не відповідає середній ринковій вартості, продовжуючи реалізацію спільного з ОСОБА_7 умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів у великих розмірах на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», шляхом зловживання своїм службовим становищем, розуміючи необхідність надання вигляду законності своїм діям, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, як директор Департаменту міського господарства УМР здійснив укладення наступних договорів підряду з наперед визначеним ним товариством, а саме:

Так, 04 червня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-55/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Перетяжка» на площі Ш. Петефі в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтаж роботи)», загальною вартістю 220143,00 грн.

Крім цього, 04 червня 2019 року між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) було укладено договір підряду №19-56/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на опору» по проспекту Свободи (від вул. Перемоги до вул. Заньковецької) в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтаж роботи)», загальною вартістю 255109,00 грн.

Пунктом 4.1 вишеперелічених договорів визначено, що розрахунки за фактично виконані роботи проводяться щомісяця, згідно підписаних актів виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) між Замовником та Підрядником.

Після укладення вишевказаних договорів підряду, ОСОБА_5 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, місці та час, передав укладені ним договори підряду головному спеціалісту відділу закупівель та регулювання економічної діяльності Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради для їх оприлюднення на авторизованому електронному майданчику системи Prozorro.

В подальшому ОСОБА_7 з метою доведення умислу ОСОБА_5 до кінця, спрямованого на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», діючи з ним у попередній змові як пособник, виконуючи відведену йому роль, не пізніше 11.06.2019, достовірно знаючи про завищення вартості об`єктів святкової ілюмінації, в порушення вимог п. 2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах капітального ремонту, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість робіт з капітального ремонту не відповідає дійсності, умисно, з корисливих мотивів, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах власноручно склав, підписав та завірив круглою печаткою ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» наступні акти приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3), а саме:

-11.06.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС»довідку провартість виконанихбудівельних робітта витрати»(форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Перетяжка» наплощі Ш.Петефі вм.Ужгород» насуму 220143,00 гривень,згідно договорупідряду №19-55/1216030від 04.06.2019, до якого вніс завідомо неправдиві відомості про вартість об`єкту святкової ілюмінації;

-11.06.2019,більш точнийчас слідствомне встановлені, ОСОБА_7 ,підписав тазавірив відтискомпечатки ТОВ«УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» довідкупро вартістьвиконаних будівельнихробіт тавитрати» (форма №КБ-3)та актприймання виконанихбудівельних робіт(форма№ КБ-2в)по об`єкту«Капітальний ремонтсвяткової ілюмінації«Мотиви наопору» попроспекту Свободи(відвул.Перемоги довул.Заньковецької)в м.Ужгород» насуму 255109,00 гривень,згідно договорупідряду №19-56/1216030від 04.06.2019, до якого вніс завідомо неправдиві відомості про вартість об`єкту святкової ілюмінації.

У свою чергу, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів, з корисливих мотивів та метою, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись в приміщенні Департаменту міського господарства УМР 11.06.2019 підписав та завірив відтиском печатки Департаменту наступні акти приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3), а саме:

- 11.06.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Перетяжка» на площі Ш. Петефі в м. Ужгород» на суму 220143,00 гривень, згідно договору підряду №19-55/1216030 від 04.06.2019;

- 11.06.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на опору» по проспекту Свободи (від вул. Перемоги до вул. Заньковецької) в м. Ужгород» на суму 255109,00 гривень, згідно договору підряду №19-56/1216030 від 04.06.2019.

Висновком експерта №0305/3 від 25.05.2022 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи встановлено, що:

- ринкова вартість 6 одиниць та кожної окремо святкової ілюмінації «Мотиви на опору», по проспекту Свободи (від вул. Перемоги до вул. Заньковецької) в м. Ужгород, згідно договору підряду №19-56/1216030 від 04.06.2019 року, яка у використанні не була, станом цін на 04 червня 2019 року», визначена рівною: 12333,33 грн./шт. з ПДВ (дванадцять тисяч триста тридцять три грн. 33 коп.); 6 одиниць: 73999,98 грн. з ПДВ (сімдесят три тисячі дев`ятсот дев`яносто дев`ять грн. 98 коп.);

- ринкова вартість 2 одиниць та кожної окремо святкової ілюмінації «Перетяжка», на площі Ш. Петефі в. м. Ужгород, згідно договору підряду №19-55/1216030 від 04.06.2019 року, яка у використанні не була, станом цін на 04 червня 2019 року», визначена рівною: 23770,80 грн./шт. з ПДВ (двадцять три тисячі сімсот сімдесят грн. 80 коп.); 2 одиниць: 47541,60 грн. з ПДВ (сорок сім тисяч п`ятсот сорок одна грн. 60 коп.);

Таким чином, підписання вищенаведених документів із внесеними до них завищеними та необґрунтованими відомостями щодо вартості виконаних робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, слугувало підставою для подальшого виставлення ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» рахунків про оплату на загальну суму 475252 грн. та перерахунку коштів місцевого бюджету через ГУДКСУ у Закарпатській області рахунок № 35425156056013 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Альфа-банк», на загальну суму 475252 грн., згідно з:

- платіжним дорученням № 61 від 13.06.2019 на суму 220143 грн., відповідно до договору підряду №19-55/1216030 від 04.06.2019;

- платіжним дорученням № 60 від 13.06.2019 на суму 255109 грн., відповідно до договору підряду №19-56/1216030 від 04.06.2019.

Отримавши кошти від Департаменту міського господарства УМР на банківський розрахунковий рахунок, ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» отримало можливість розпоряджатися ними.

Внаслідок вчинення таких протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_7 , із місцевого бюджету незаконно, розтрачено на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» бюджетні кошти в сумі 286158,42 грн., чим завдано територіальній громаді міста Ужгорода матеріальних збитків у великому розмірі, так як вказана сума в 250 разів і більше перевищує встановлений на 2019 рік неоподаткований мінімум доходів громадян.

За таких обставин, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тобто у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, у великому розмірі, та за попередньою змовою групою осіб.

Крім цього, ОСОБА_5 , працюючи, відповідно до розпорядження Ужгородського міського голови від 03.05.2017 за №58-р, на посаді директора Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (надалі Департаменту міського господарства УМР) з 04.05.2017, являючись згідно ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою в органах місцевого самоврядування четвертої категорії, 7 рангу службовця, таким чином будучи службовою особою даного виконавчого органу Ужгородської міської ради, до функціональних обов`язків якої входило виступати від імені Департаменту замовником робіт на утримання об`єктів благоустрою, реконструкції та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду, розпоряджатися коштами на утримання об`єктів благоустрою, реконструкції та капітального ремонту об`єктів благоустрою та житлового фонду, розпоряджатися коштами, які надходять на банківські рахунки Департаменту міського господарства, будучи особою, яка відповідно доп.3ст.8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996 від 16.07.99 року(даліЗакон №996)є відповідальноюза організаціюбухгалтерського облікута забезпеченняфіксування фактівздійснення всіхгосподарських операційу первиннихдокументах,збереження обробленихдокументів,регістрів ізвітності протягомвстановленого терміну,на яку,згідно п.6ст.8,п.8ст.9Закону №996,покладено обов`язокстворити необхідніумови дляправильного веденнябухгалтерського обліку,забезпечення неухильноговиконання всімапідрозділами,службами тапрацівниками,причетними добухгалтерського обліку,правомірних вимогбухгалтера щододотримання порядкуоформлення таподання дообліку первиннихдокументів;а такожпокладено відповідальністьза несвоєчаснескладання первиннихдокументів ірегістрів бухгалтерськогообліку,недостовірність відображениху нихданих;та згідноп.п.5.3Положення проДепартаменту міськоїради (чинного начас початкувчинення злочину),затвердженого рішеннямХІІ сесійУжгородської міськоїради VIIскликання від30.03.2017№624,а також несеперсональну відповідальністьза виконанняпокладених наДепартамент міськогогосподарства УМРзавдань іздійснення нимсвоїх функцій,у серпні2019році ставна шлях вчиненняумисного злочинупроти власності,який врозумінні ст.45КК Українивіднесений докорупційних,та усфері службовоїдіяльності,шляхом зловживаннясвоїм службовимстановищем,за пособництвазаступника директораТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 ,умисно,повторно,здійснив розтратукоштів місцевогобюджету всумі 145423,60гривень накористь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» (ЄДРПОУ 41088694), за наступних обставин:

Так, у 2019 році у ОСОБА_5 виник злочинний умисел на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», шляхом завищення вартості робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, для чого залучив заступника директора ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 .

При цьому, ОСОБА_5 з метоюреалізації свогозлочинного умислу,направленого нарозтрату коштівУжгородської міськоїради танадання видимостізаконності своїмдіям,22.01.2019 у невстановлений досудовим розслідуванням час підписав лист за вих. №32.01-10/113 та 13.02.2019 у невстановлений досудовим розслідуванням час підписав листа за вих. №32.01-10/248 від 13.02.2019, а також забезпечив їх подання Ужгородському міському голові ОСОБА_8 . Так, вказані листи містили відомості про передбачення фінансування та внесення відповідних змін в бюджет міста та цільові бюджетні програми на 2019 рік, зокрема щодо капітального ремонту святкової ілюмінації в сумі 3410000, грн., при цьому відомості щодо вартості робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації не були нічим обґрунтовані.

Вказані листи слугували підставою для збільшення фінансування Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгорода на 2017-2020 рр. в частині капітального ремонту святкової ілюмінації у 2019 році на 3,41 млн.грн., та прийняття рішення ХХХІV сесією VІІ скликання Ужгородської міської ради №1447 від 28.02.2019 «Про зміни до Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки».

У подальшому,а саме04.06.2019 ОСОБА_5 діючи запопередньою змовоюіз ОСОБА_7 ,продовжуючи реалізаціюспільного злочинногоумислу,направленого нарозтрату бюджетнихкоштів,з корисливихмотивів таметою,доручив ТОВ«Унгвар Електро»,засновником якоїявляється ОСОБА_7 ,виготовити робочийпроект пооб`єкту «Капітальнийремонт святковоїілюмінації «Мотиви»по вул.Л.Толстого м.Ужгород»,та зцією метоювід іменіДепартаменту міськогогосподарства УМРздійснив укладеннядоговору навиготовлення проектно кошторисноїдокументації,з напередвизначеним нимтовариством ТОВ «Унгвар Електро», та згідно із заздалегідь узгодженим злочинним планом, при цьому затвердив зведений кошторисний розрахунок вартості об`єкта будівництва та дефектний акт до вказаного об`єкту.

При цьому, ОСОБА_5 , достовірно знаючи та усвідомлюючи, що вартість робіт з капітального ремонту об`єкту святкової ілюмінації «Мотиви» по вул. Л. Толстого м. Ужгород є значно завищеною та не відповідає середній ринковій вартості, продовжуючи реалізацію умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», шляхом зловживання своїм службовим становищем, розуміючи необхідність надання вигляду законності своїм діям, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, як директор Департаменту міського господарства УМР здійснив укладення 05.08.2019 між Департаментом міського господарства УМР в особі директора департаменту ОСОБА_5 (Замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» в особі директора ОСОБА_9 (підрядник) договору підряду №19-101/1216030 по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по вул. Л. Толстого в м. Ужгород (45310000-3 Електромонтажні роботи)», загальною вартістю 287625,00 грн.

Пунктом 4.1 договору підряду визначено, що розрахунки за фактично виконані роботи проводяться щомісяця, згідно підписаних актів виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) між Замовником та Підрядником.

Після укладення вищевказаного договору підряду, ОСОБА_5 за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, місці та час, передав укладений ним договір підряду головному спеціалісту відділу закупівель та регулювання економічної діяльності Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради для його оприлюднення на авторизованому електронному майданчику системи Prozorro.

В подальшому ОСОБА_7 з метою доведення умислу ОСОБА_5 до кінця, спрямованого на розтрату бюджетних коштів на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС», діючи з ним у попередній змові як пособник, виконуючи відведену йому роль, не пізніше 05.08.2019, достовірно знаючи про завищення вартості об`єктів святкової ілюмінації, в порушення вимог п. 2 національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах капітального ремонту, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і те, що фактично вартість робіт з капітального ремонту не відповідає дійсності, умисно, з корисливих мотивів, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах власноручно склав, підписав та завірив круглою печаткою ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» 05.08.2019, більш точний час слідством не встановлені, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по вул. Л. Толстого в м. Ужгород» на суму 287625,00 гривень, згідно договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019, до якого вніс завідомо неправдиві відомості про вартість робіт з капітального ремонту об`єкту святкової ілюмінації.

У свою чергу, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , продовжуючи реалізацію умислу, направленого на розтрату бюджетних коштів, з корисливих мотивів та метою, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись в приміщенні Департаменту міського господарства УМР 05.08.2019, більш точний час слідством не встановлені, підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по вул. Л. Толстого в м. Ужгород» на суму 287625,00 гривень, згідно договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019.

Висновком експерта №0305/3 від 25.05.2022 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи встановлено, що:

- ринкова вартість 7 одиниць та кожної окремо святкової ілюмінації «Мотиви», по вул. Л. Толстого в м. Ужгород, згідно договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019, яка у використанні не була, станом цін на 04 червня 2019 року», визначена рівною: 13165,20 грн./шт. з ПДВ (тринадцять тисяч сто шістдесят п`ять грн. 20 коп.); 7 одиниць: 92156,40 грн. з ПДВ (дев`яносто дві тисячі сто п`ятдесят шість грн. 40 коп.);

Таким чином, підписання вищенаведених документів із внесеними до них завищеними та необґрунтованими відомостями щодо вартості виконаних робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, слугувало підставою для подальшого виставлення ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» рахунків про оплату на загальну суму 287625 грн. та перерахунку коштів місцевого бюджету через ГУДКСУ у Закарпатській області рахунок № 35425156056013 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Альфа-банк», на загальну суму 287625 грн., згідно з платіжним дорученням № 90 від 07.08.2019 на суму 287625 грн., відповідно до договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019.

Отримавши кошти від Департаменту міського господарства УМР на банківський розрахунковий рахунок, ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» отримало можливість розпоряджатися ними.

Внаслідок вчинення таких протиправних дій ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_7 , із місцевого бюджету незаконно, розтрачено на користь ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» бюджетні кошти в сумі 145423, 60 грн., чим завдано територіальній громаді міста Ужгорода матеріальних збитків на вказану суму.

За таких обставин, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, тобто у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно та за попередньою змовою групою осіб.

Крім цього, ОСОБА_5 обіймаючи посаду директора Департаменту міського господарства УМР, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, будучи службовою особою даної юридичної особи, за попередньою змовою із заступником директора ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, грубо порушуючи вимоги п.2 Національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма №КБ?3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, підписав та завірив відтиском печатки Департаменту наступні акти приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3), до яких ОСОБА_7 вніс завідомо неправдиві відомості щодо вартості робіт, шляхом їх завищення, а саме:

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» в парку Ротарі та сквері Масарика в м. Ужгород» на суму 155920, 00 гривень, згідно договору підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Штора на дерева по вул. Волошина в м. Ужгород» на суму 277 097,00 гривень, згідно договору підряду №19-10/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту - «Арка» в м. Ужгород» на суму 250595, 00 гривень, згідно договору підряду №19-11/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідногу мосту зі сторони пл. Театральної «Сніговик» в м. Ужгород» на суму 130002, 00 гривень, згідно договору підряду №19-12/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідного мосту зі сторони пл. Театральної - «Олень» в м. Ужгород» на суму 84292, 00 гривень, згідно договору підряду №19-13/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (вул. Легоцького вул. Баб`яка - вул. Капушанська) в м. Ужгород» на суму 196275, 00 гривень, згідно договору підряду №19-14/1216030 від 14.03.2019;

- 19.03.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по пл. Б. Хмельницького в м. Ужгород» на суму 283168, 00 гривень, згідно договору підряду №19-15/1216030 від 14.03.2019;

Як наслідок неправомірно завищено загальну вартість вказаних об`єктів святкової ілюмінації на загальну суму 856764, 99 грн.

Підписання вищенаведених документів із внесеними до них завищеними та необґрунтованими відомостями щодо вартості виконаних робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, слугувало підставою для подальшого виставлення ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» рахунків про оплату на загальну суму 1 377 349 грн. та перерахунку коштів місцевого бюджету через ГУДКСУ у Закарпатській області рахунок № 35425156056013 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Альфа-банк», на загальну суму 1 377 349 грн., згідно з:

- платіжним дорученням № 18 від 21.03.2019 на суму 155920 грн., відповідно до договору підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 19 від 21.03.2019 на суму 277097 грн., відповідно до договору підряду №19-10/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 20 від 21.03.2019 на суму 250595 грн., відповідно до договору підряду №19-11/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 16 від 21.03.2019 на суму 130002 грн., відповідно до договору підряду №19-12/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 21 від 21.03.2019 на суму 84292 грн., відповідно до договору підряду №19-13/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 17 від 21.03.2019 на суму 196275 грн., відповідно до договору підряду №19-14/1216030 від 14.03.2019;

- платіжним дорученням № 15 від 21.03.2019 на суму 283168 грн., відповідно до договору підряду №19-15/1216030 від 14.03.2019.

За таких обставин, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Крім цього, ОСОБА_5 обіймаючи посаду директора Департаменту міського господарства УМР, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, будучи службовою особою даної юридичної особи, за попередньою змовою із заступником директора ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, грубо порушуючи вимоги п.2 Національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма №КБ?3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, підписав та завірив відтиском печатки Департаменту наступні акти приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3), до яких ОСОБА_7 вніс завідомо неправдиві відомості щодо вартості робіт, шляхом їх завищення, а саме:

- 11.06.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Перетяжка» на площі Ш. Петефі в м. Ужгород» на суму 220143,00 гривень, згідно договору підряду №19-55/1216030 від 04.06.2019;

- 11.06.2019, більш точний час слідством не встановлені, ОСОБА_5 , підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на опору» по проспекту Свободи (від вул. Перемоги до вул. Заньковецької) в м. Ужгород» на суму 255109,00 гривень, згідно договору підряду №19-56/1216030 від 04.06.2019;

Як наслідок неправомірно завищено загальну вартість вказаних об`єктів святкової ілюмінації на загальну суму 286158,42 грн.

Підписання вищенаведених документів із внесеними до них завищеними та необґрунтованими відомостями щодо вартості виконаних робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, слугувало підставою для подальшого виставлення ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» рахунків про оплату на загальну суму 475252 грн. та перерахунку коштів місцевого бюджету через ГУДКСУ у Закарпатській області рахунок № 35425156056013 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Альфа-банк», на загальну суму 475252 грн., згідно з:

- платіжним дорученням № 61 від 13.06.2019 на суму 220143 грн., відповідно до договору підряду №19-55/1216030 від 04.06.2019;

- платіжним дорученням № 60 від 13.06.2019 на суму 255109 грн., відповідно до договору підряду №19-56/1216030 від 04.06.2019.

За таких обставин, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Крім цього, ОСОБА_5 обіймаючи посаду директора Департаменту міського господарства УМР, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, будучи службовою особою даної юридичної особи, за попередньою змовою із заступником директора ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» ОСОБА_7 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, грубо порушуючи вимоги п.2 Національного стандарту України ДСТУ Б Д.1.1*1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» щодо обов`язковості застосування примірних форм первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма №КБ?3) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, 05.08.2019, більш точний час слідством не встановлені, підписав та завірив відтиском печатки Департаменту довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по вул. Л. Толстого в м. Ужгород» на суму 287625,00 гривень, згідно договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019.

Як наслідок неправомірно завищено загальну вартість вказаних об`єктів святкової ілюмінації на загальну суму 145423,60 грн.

Підписання вищенаведених документів із внесеними до них завищеними та необґрунтованими відомостями щодо вартості виконаних робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації, слугувало підставою для подальшого виставлення ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» рахунків про оплату на загальну суму 287625 грн. та перерахунку коштів місцевого бюджету через ГУДКСУ у Закарпатській області рахунок № 35425156056013 (МФО 812016) на розрахунковий рахунок ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «Альфа-банк», на загальну суму 287625 грн., згідно з платіжним дорученням № 90 від 07.08.2019 на суму 287625 грн., відповідно до договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019.

За таких обставин, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України, тобто внесення службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

У сукупності ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, 4, 5 ст.191, ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України, тобто у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб; у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великому розмірі, повторно та за попередньою змовою групою осіб; у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі за попередньою змовою групою осіб; внесенні службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Прокурор вказує, що 11.04.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, 4, 5 ст.191, ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України, тобто у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб; у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великому розмірі, повторно та за попередньою змовою групою осіб; у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великому розмірі за попередньою змовою групою осіб; внесенні службовою особою до офіційних документів неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у інкримінованих йому злочинах підтверджується: договорами підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019, №19-10/1216030 від 14.03.2019, №19-11/1216030 від 14.03.2019, №19-12/121603 від 14.03.2019, №19-13/1216030 від 14.03.2019, №19-14/1216030 від 14.03.2019, №19-15/1216030 від 14.03.2019, №19-55/1216030 від 04.06.2019, №19-56/1216030 від 04.06.2019, №19-101/1216030 від 05.08.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» в парку Ротарі та сквері Масарика в м. Ужгород» згідно договору підряду №19-09/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Штора на дерева по вул. Волошина в м. Ужгород» згідно договору підряду №19-10/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішоходного мосту - «Арка» в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-11/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідногу мосту зі сторони пл. Театральної «Сніговик» в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-12/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Фотозона біля пішохідного мосту зі сторони пл. Театральної - «Олень» в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-13/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на крузі» (вул. Легоцького вул. Баб`яка - вул. Капушанська) в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-14/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по пл. Б. Хмельницького в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-15/1216030 від 14.03.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Перетяжка» на площі Ш. Петефі в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-55/1216030 від 04.06.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви на опору» по проспекту Свободи (від вул. Перемоги до вул. Заньковецької) в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-56/1216030 від 04.06.2019; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» ( форма № КБ-3) та актом приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) по об`єкту «Капітальний ремонт святкової ілюмінації «Мотиви» по вул. Л. Толстого в м. Ужгород», згідно договору підряду №19-101/1216030 від 05.08.2019, листами за вих. №32.01-10/113 та 13.02.2019 та за вих. №32.01-10/248 від 13.02.2019, адресованими Ужгородському міському голові ОСОБА_8 , висновком експерта №0305/3 від 25.05.2022 за результатами проведення судової товарознавчої експертизи, висновком експерта №СЕ-19/107-23/115-ПЧ від 26.01.2023 за результатами проведення судово-почеркознавчої експертизи, висновками експертів за результатами проведення судових економічних експертиз №СЕ-19/107-23/436-ЕК від 17.02.2023, №СЕ-19/107-23/439-ЕК від 21.02.2023, №СЕ-19/107-23/437-ЕК від 21.02.2023, №СЕ-19/107-23/438-ЕК від 21.02.2023, №СЕ-19/107-23/446-ЕК від 01.03.2023, №СЕ-19/107-23/447-ЕК від 01.03.2023, №СЕ-19/107-23/444-ЕК від 24.02.2023, №СЕ-19/107-23/443-ЕК від 01.03.2023, №СЕ-19/107-23/441-ЕК від 24.02.2023, №СЕ-19/107-23/440-ЕК від 24.02.2023, іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

21.04.2023 слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_10 , щодо підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с.Раково Перечинського району Закарпатської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв., терміном до 16.06.2023 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України на підозрюваного ОСОБА_5 покладено наступні обовязки: прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою; не залишати місце свого фактичного проживання адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв., без дозволу слідчого, прокурора або суду; не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну місця свого проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Строк дії ухвали про тримання під домашнім арештом закінчується 16 червня 2023 року.

Обгрунтовуючи заявлене клопотання прокурор зазначає, що продовження відносно підозрюваного ОСОБА_5 строку тримання під домашнім арештом обумовлюється відповідними ризиками, передбаченими ст.177 КПК України, а саме тим, що підозрюваний ОСОБА_5 може:

- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду (п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України);

- знищити, сховати або спотворити речі, які мають значення для досудового розслідування та не вилучені на даний час (п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України);

- незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, експертів, спеціалістів, у цьому ж кримінальному провадженні (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України);

- вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється (п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України);

- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином (п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України).

Так, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочинів, серед яких злочини, які належать до категорії тяжких та особливо тяжких, зокрема за вчинення злочину передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України йому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, за вчинення злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України йому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна

Серед злочинів, які інкримінуються ОСОБА_5 , є злочин передбачений ч.5 ст.191 КК України, який є особливо тяжким і передбачає можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, що вже саме по собі може бути підставою та мотивом для підозрюваного переховуватись від органів досудового розслідування та суду. Так, у ст. 5 Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи R(80) 11 від 27.06.1980 «Про взяття під варту до суду» зауважується, що при розгляді питання про необхідність тримання під вартою, судовий орган повинен брати до уваги обставини конкретної справи, у тому числі характер та тяжкість інкримінованого злочину.

Крім того в ході досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_5 досить тривалий час працював на посаді директора Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради, у звязку з чим має певного роду авторитет серед посадових та службових осіб в державних та правоохоронних органах Закарпатської області, може скористатися своїми професійними та соціальними зв`язками з метою досягнення неправомірної домовленості щодо уникнення контролю у пунктах пропуску через державний кордон при спробі виїхати за межі України з метою переховуватися від слідства та й взагалі покинути територію України та уникнути від кримінальної відповідальності за вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень. Більше того, беручи до уваги те, що м. Ужгород, є по суті прикордонним містом то даний ризик є безумовно можливим з точки зору сторони обвинувачення.

Також зазначає, що на даний час проводиться ряд слідчих дій щодо встановлення місцеперебування документів утворених в процесі виділення бюджетних коштів та проведення робіт з капітального ремонту об`єктів святкової ілюмінації.

Вказані документи мають істотне значення для досудового розслідування. При цьому, ОСОБА_5 , з метою уникнення кримінальної відповідальності, самостійно чи за посередництва інших осіб, зокрема тих, з якими він перебував у дружніх та робочих відносинах під час перебування на посаді директора Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради, може створити неправдиві, фіктивні документи для легалізації свої незаконних дій.

Окрім того, ОСОБА_5 може незаконно впливати на свідків, які вже встановлені, та осіб, які володіють відомостями щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень. На даний час під час розслідування кримінального провадження необхідно провести допити працівників Ужгородської міської ради з приводу обставин вчинення кримінальних правопорушень, однак ОСОБА_5 , може на них впливати з метою надання останніми вигідних для нього показань, що в свою чергу негативно вплине на повноту та обєктивність досудового розслідування даного кримінального провадження.

Також, ОСОБА_5 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме впливати на інших на даний час не встановлених осіб, з якими ОСОБА_5 можливо діяв у змові, інформувати та скеровувати їх дії та показання, та які також причетні до його вчинення, однак на даний час не допитані. Крім цього, може підшукувати осіб, що можуть надати вигідні для нього неправдиві показання у кримінальному провадженні.

У клопотанні прокурор зазначає, що завершити досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016071030000043 від 03.06.2016 не вбачається за можливе, адже необхідно провести ряд слідчих дій та заходів, спрямованих на отримання повного обсягу фактичних даних (доказів) вчинення ОСОБА_7 злочинів, зокрема: встановити та допитати особу, яка здійснювала ведення бухгалтерського обліку та звітності на ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» на протязі 2019 року, встановити та допитати посадових осіб ТОВ «Енерго монтаж Україна»; у встановленому ст.ст.290-291 КПК України порядку надати доступ до матеріалів кримінального провадження підозрюваним та їх захисникам, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування; при необхідності виконати інші необхідні слідчі дії необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування по даному кримінальним правопорушенням.

Значення результатів запланованих слідчих (розшукових) дій для досудового розслідування і судового розгляду є суттєвим, оскільки внаслідок їх проведення буде отримано доказову базу щодо вчинених дій підозрюваним.

Разом з тим, двохмісячний строк досудового розслідування у цьому провадженні закінчується 03.06.2023, а завершити досудове розслідування до вказаного строку неможливо внаслідок особливої складності провадження, оскільки кримінальне правопорушення відноситься до категорії особливо тяжких корупційних злочинів.

У зв`язку із чим, 23.05.2023 начальником відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_11 подане клопотання до Закарпатської обласної прокуратури про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 3, 4, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 - ч. 1 ст. 366 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.06.2016 за №42016071030000043, до трьох місяців тобто до 03 липня 2023 року.

А тому беручи до уваги викладене, а також те, що строк домашнього арешту застосованого стосовно підозрюваного ОСОБА_5 закінчується 03.07.2023, однак заявлені ризики, які встановлені слідчим суддею при застосуванні вказаного запобіжного заходу 21.04.2023 не зменшились, з метою забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_5 покладених на нього процесуальних обов`язків прокурор просить продовжити строк тримання під домашнім арештом ОСОБА_5 в межах строків досудового розслідування, а саме до 03.07.2023 року.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив таке задовольнити, оскільки в даному кримінальному провадженні строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_5 закінчується 03.07.2023 року, проте досудове розслідування неможливо закінчити у зазначений строк у зв`язку з тим, що у кримінальному провадженні необхідно провести ще ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій. В той же час ризики, передбачені ст. 177 КПК України, встановлені при обранні відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді домашнього арешту, існують і на даний час, а обрання більш м`якого запобіжного заходу, не пов`язаного з домашнім арештом, не може запобігти встановленим ризикам.

Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні залишили вирішення клопотання прокурора на розсуд слідчого судді.

Заслухавши думку прокурора, який підтримав внесене клопотання, пояснення ОСОБА_5 , його захисника, слідчий суддя приходить до наступного.

Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Крім того, згідно ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Відповідно до ч. 6 ст. 181 КПК України, у разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. 199 КПК України.

Як вбачається з ч.3 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку тримання особи під домашнім арештом, крім відомостей, зазначених у ст. 184 КПК України, повинно містити:

- виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під домашнім арештом;

- виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання особи під домашнім арештом.

Як встановлено в судовому засіданні, згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 21.04.2023 року відносно ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту із забороною залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв., наступного дня - терміном до 16.06.2023 року та покладено на нього обов`язки, а саме: прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою; не залишати місце свого фактичного проживання адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв., без дозволу слідчого, прокурора або суду; не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну місця свого проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;.

При вирішенні питання про продовження строку дії запобіжного заходу, слідчий суддя враховує надані сторонами кримінального провадження докази, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, тяжкість покарання, яке йому загрожує, у разі визнання його винним та заявлені стороною обвинувачення ризики.

Вказані ризики, на думку слідчого судді, доводяться вагомістю доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, а також тяжкістю покарання, яке йому загрожує у разі визнання його винним.

При цьому слідчим суддею при продовженні строку запобіжного заходу лише перевіряється наявність вагомих доказів, що можуть свідчити про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення. Питання щодо доведеності чи недоведеності вини підозрюваного не являється предметом розгляду клопотання про продовження дії запобіжного заходу.

В судовому засіданні при продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, і з часу обрання відносно ОСОБА_5 вказаного запобіжного заходу такі не зменшилися.

Судом також встановлено, що на даний час у кримінальному провадженні необхідно провести ще ряд слідчих дій та заходів, спрямованих на отримання повного обсягу фактичних даних (доказів) вчинення ОСОБА_7 злочинів, зокрема: встановити та допитати особу, яка здійснювала ведення бухгалтерського обліку та звітності на ТОВ «УНГ-ЕЛЕКТРО-СЕРВІС» на протязі 2019 року, встановити та допитати посадових осіб ТОВ «Енерго монтаж Україна»; у встановленому ст.ст.290-291 КПК України порядку надати доступ до матеріалів кримінального провадження підозрюваним та їх захисникам, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування; при необхідності виконати інші необхідні слідчі дії необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування по даному кримінальним правопорушенням, що неможливо зробити в строк до 16.06.2023 року.

А тому враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що строк досудового розслідування кримінального провадження №42016071030000043 першим заступником керівника Закарпатської області згідно постанови від 29.05.2023 року, продовжено до трьох місяців, а саме до 03.07.2023 року, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слід задовольнити та продовжити строк дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_5 в межахстроку досудовогорозслідування,а самедо 03.07.2023року.

Керуючись ст. ст. 176, 179, 177, 178, 181, 194, 196, 199, 309, 392, 395 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора задовольнити.

Продовжити щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.3, 4, 5 ст.191, ч.2 ст.28-ч.1 ст.366 КК України запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, із забороною залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв., наступного дня, на термін досудового розслідування, а саме: до 03 липня 2023 року та продовжити на той самий строк, а саме до 03 липня 2023 року, обов`язки покладені на нього згідно з ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 21.04.2023 року, а саме:

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою;

- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну місця свого проживання;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передати для виконання органу поліції за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_5 .

Контроль за виконанням запобіжного заходу доручити начальнику Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області.

Роз`яснити ОСОБА_5 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення15.06.2023
Оприлюднено10.07.2023
Номер документу112036025
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту