СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/3496/23
ун. № 759/10131/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2023 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Єросова І.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖК «Лісова пісня» (03164, м.Київ, вул. Лісорубна, буд. 4) про усунення перешкод та приведення земельної ділянки у первісний стан,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2023 р. ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з вищезазначеним позовом, у якому просить зобов`язати відповідача привести земельну ділянку за адресою АДРЕСА_2 з кадастровим номером 8000000000:75:021:0002, цільове призначення якої для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва, до попереднього стану, знести за власний рахунок багатоповерховий будинок (понад 4 поверхи, довжиною на усю земельну ділянку понад 30 м.) самочинно збудований будинок.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 07.06.2023 р. позовну заяву залишено без руху.
21.06.2023 р. через систему «Електронний суд» ОСОБА_1 подано клопотання про усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Долучені до позову письмові докази засвідчені у не встановлений законом спосіб. Позивачу необхідно зазначити про докази, оригінали яких знаходяться у нього, засвідчивши своїм підписом. Зазначити докази, які надаються позивачем у копіях, оригіналами яких він не володіє. У такому випадку позивач має право заявити клопотання про їх витребування у особи, яка володіє оригіналами з виготовленням належним чином засвідчених копій у порядку ст.84 ЦПК України.
Згідно з підпунктом 15.1 п. 1 розд. ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Альтернативою звернення учасників справи до суду із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи та подання такого документа через електронний кабінет.
Чинне процесуальне законодавство не забороняє учасникові справи звернутися з процесуальними документами до суду шляхом направлення їх на офіційну електронну адресу суду з обов`язковим скріпленням таких документів власним електронним цифровим підписом учасника справи.
Вказана позиція підтверджується Постановою Верховного Суду у справі № 205/5252/19 (провадження № 61-1125св22) від 3 травня 2022 року.
Суд звертає увагу, що позовна заява повинна відповідати усім вимогам, визначених Цивільним процесуальним кодексом України. Невиконання таких вимог ст.185 ЦПК України не може розцінюватися як надмірний формалізм, оскільки недотримання норм щодо подання та оформлення позову може ускладнювати розгляд справи, а в окремих випадках унеможливлює.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки дану заяву подано з вищезазначеними недоліками, вважаю за необхідне залишити її без руху, визначивши спосіб їх усунення та надавши строк.
Керуючись ст.ст. 76-79, 83, 95, 185, 175, 177, 185 ЦПК України , суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖК «Лісова пісня» (03164, м.Київ, вул. Лісорубна, буд. 4) про усунення перешкод та приведення земельної ділянки у первісний стан, залишити без руху.
Встановити спосіб усунення недоліків заяви шляхом засвідчення належним чином копій письмових доказів, які знаходяться у позивача, надання доказів електронного підписання заяви.
Надати позивачу строк на усунення недоліків заяви 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Повідомити позивача, що в разі неусунення недоліків у зазначений строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Ю.Єросова
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112230305 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні