Справа № 750/3956/23
Провадження № 1-кс/750/3623/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2023 року м. Чернігів
Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника володільця майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові клопотання володільця майна ТОВ «Сенленд» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12023270340000926 від 17.03.2023,-
в с т а н о в и в:
17.07.2023 до суду засобами поштового зв`язку надійшло клопотання ТОВ «Сенленд» про скасування арешту майна з судна «Земснаряд», бортовий реєстраційний номер НОМЕР_1 , яке вилучено в ході огляду 26.04.2023-28.04.2023, оскільки потреба у арешті майна повністю відпала.
Представник володільця майна в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити, зазначивши про законність проведення робіт з берегоукріплення на підставі проекту, розробленого ДП «Укрводсервіс», що підтверджено листом останнього направленого до прокуратури. Питання погодження зазначеного проекту з органами державної влади відповідно до ст. 86 Водного кодексу України не входить до компетенції ТОВ «Сенленд», яке виступало виконавцем відповідних робіт на підставі наданого замовником проекту. З моменту накладення арешту на судно пройшло більше двох місяців, однак жодних слідчих дій чи експертних досліджень з арештованим майном не проводиться. Судно зберігається на воді й без належного технічного обслуговування можлива його втрата.
Прокурор у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, оскільки вилучене судно «Земснаряд» є доказом у кримінальному провадженні, будучи засобом учинення кримінального правопорушення. Прокурор пояснив, що ДП «Укрводсервіс» надає суперечливу інформацію щодо розробки проекту берегоукріплення. В той же час, проект берегоукріплення не погоджувався з Держводагентством і Чернігівською обласною військовою адміністрацію всупереч ст. 86 Водного кодексу України, що вказує на незаконність використання судна «Земснаряд» для проведення робіт з відновлення прибережної захисної смуги з берегоукріпленням на р. Десна вздовж території ТОВ «Юма Силікат» в м. Чернігів. За погодженням зі власником судна та його користувачем арештоване судно передано для зберігання ТОВ «Юма Силікат», і можливість його технічного обслуговування узгоджувалась прокурором зі вказаними особами.
Заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши клопотання та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Чернігівським РУП ГУНП в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023270340000926 від 17.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Ухвалою слідчого судді Деснянськуго районного суду міста Чернігова від 02.05.2023 накладено арешт на судно «Земснаряд», бортовий реєстраційний номер НОМЕР_1 , з підключеним до нього обладнанням трубами та кабелем живлення, що належить ОСОБА_5 , перебувало в користуванні ТОВ «Сенленд», яке вилучено 26.04.2023-28.04.2023 в ході огляду місця події за адресою: шосе Київське, 3, м. Чернігів, заборонивши останнім розпоряджатись і користуватись вказаним майном.
Накладення арешту на вказане судно обґрунтовано необхідністю забезпечення збереження речових доказів.
Частиною 1 ст. 170 КПК України визначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 цієї статті (арешт майна з метою забезпечення збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
За змістом абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за клопотанням володільця майна, якщо він доведе, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Зважаючи на обставини справи та зміст зазначеної ухвали, арешт на зазначене у клопотанні майно накладено обґрунтовано, оскільки судно «Земснаряд», бортовий реєстраційний номер НОМЕР_1 , використовувалось для незаконного видобутку піску з дна річки Десна в межах м. Чернігова. Незаконність здійснення робіт згідно проекту, виконаного інженером-проектувальником ОСОБА_6 , щодо відновлення прибережної захисної смуги з берегоукріпленням на р. Десна вздовж території ТОВ «Юма Силікат» в м. Чернігів, підтверджено листом ДП «Укрводсервіс» від 19.04.2023 №19/04/23-1, згідно якого договір підряду на виготовлення проектної документації №05-01 від 09.09.2022 між ТОВ «Юма Силікат» та ДП «Укрводсервіс» в системі бухгалтерського обліку підприємства відсутній; згідно пояснень першого заступника генерального директора ДП «Укрводсервіс» ОСОБА_7 зазначений договір він не підписував; ДП «Укрводсервіс» отримало від ТОВ «Юма Силікат» грошові кошти в сумі 36000 грн. згідно платжного доручення №66 від 20.09.2022, які віднесені на рахунок як не вияснені. Окрім того, слідчий суддя зважає на відсутність погодження зазначеного проекту з Держводагентством і Чернігівською обласною військовою адміністрацію всупереч ст. 86 Водного кодексу України. Наявний у матеріалах кримінального провадження лист ДП «Укрводсервіс» від 26.06.2023 №26/06/23-2, на який посилається представник власника майна, не вказує на законність проведених робіт і містить суперечливу інформацію.
У клопотанні зазначено, що у кримінальному провадженні органом досудового розслідування жодних дій із арештованим майном не проводилось, жодній особі підозру не оголошено, тому в подальшому застосуванні арешту відпала потреба, окрім того не забезпечено схоронність арештованого майна, оскільки є неможливим його технічне обслуговування. Разом з тим, згідно матеріалів кримінального провадження проводиться розслідування, в ході якого перевіряється законність проведення вищезазначених робіт і встановлено використання арештованого судна «Земснаряд» для незаконного видобутку піску без дозвільних документів. Питання збереження арештованого майна має вирішуватись слідчим, на яку покладено відповідний обов`язок ухвалою слідчого судді від 02.05.2023 про арешт судна «Земснаряд», бортовий реєстраційний номер НОМЕР_1 , що відповідає ст. 100 КПК України.
Таким чином, на час розгляду клопотання досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні не завершено. Арешт майна як один із заходів забезпечення кримінального провадження відповідно до ст. 131 КПК України накладено з метою забезпечення збереження речового доказу. Повернення зазначеного у клопотанні майна володільцеві буде суперечити меті такого арешту та може призвести до втрати чи спотворення речового доказу, а також буде суперечити завданням кримінального провадження, визначеним ст. 2 КПК України. Зважаючи, що потреба в арешті зазначеного у клопотанні майна не відпала та арешт накладено обґрунтовано, тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 174, 309, 370-372, 376 КПК України, -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання володільця майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Сенленд» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань №12023270340000926 від 17.03.2023, відмовити.
Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112309809 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Крапивний Б. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні