Ухвала
від 17.02.2023 по справі 191/2018/22
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

191/2018/22

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття

провадження у справі

17.02.2023 року місто Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, визначення місця проживання дитини,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із позовом до ОСОБА_2 (відповідно до довідки Національної соціальної сервісної служби України (Нацсоцслужба) фактичне місце проживання АДРЕСА_1 , перебуває на обліку внутрішньо переміщених осіб ) про розірвання шлюбу.

Предмет позову розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.

Підставоюзверненняпозивачадосудузпозовом пророзірвання шлюбу є те, що спільне життя з відповідачем не склалося через відсутність спільних інтересів, наявні різні погляди на життя, подальше сумісне життя та збереження шлюбу вважає неможливим.

Національною соціальною сервісною службою України (Нацсоцслужба) 25.11.2022 року наданаінформаціяпро місце проживання відповідача, який з 28.04.2022 року перебуває на обліку внутрішньо переміщених осіб органів соціального захисту населення міста Ужгород та проживає/адреса листування: АДРЕСА_2 , що є підставоюдля вирішення питанняпровідкриття провадження усправіза умовивідповідностіпозовної заяви вимогам цивільного процесуального закону, чинногона момент зверненнядосуду.

Позовна заява подана за місцем проживання відповідача ОСОБА_2 (відповідно до довідки Національної соціальної сервісної служби України (Нацсоцслужба) фактичне місце проживання АДРЕСА_1 ) відповідно до ст. 27 ЦПК України, тому справа підсудна Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.

Визначені статтями 185 186 ЦПК України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справівідсутні.

Суд,увідповідностідоп.4ч.2ст.187ЦПКУкраїни,при відкритті провадженняу справі вирішує питаннязаякимиправиламипозовного провадження (загального чиспрощеного)буде розглядатисясправа.

Дослідившиматеріализаяви,враховуючинормичинногозаконодавства, зокрема приписи п.6 ч.4ст.274ЦПКУкраїни, зоглядунапредмет позовусудвважає, щовказанасправа неможе бутивизнанамалозначноютарозглянута в порядку спрощеногопозовногопровадження, а відтак данасправа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Зметою виконання вимогч.1ст.189ЦПКУкраїни по справіслідрозпочати підготовче провадження тапризначитипідготовчезасідання.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 27, 187, 258-260,274,277 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Прийняти подану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, визначення місця проживання дитини.

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначити на 16 березня 2023 року о09 год. 50 хв. та провести у залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, розташованому за адресою: м. Ужгород, вул. Загорська 53, Закарпатська область.

Впідготовчезасіданнявикликатисторони.

Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням ( наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів . Роз`яснити відповідачу , що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.

Встановити позивачу пятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої пятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу строк п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив , протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України , до якого застосовуються правила , встановлені частинами третьою п`ятою ст. 178 ЦПК України . Копію заперечення і доданих до нього докуменів одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.

З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Відповідно до ст.190 ЦПК України,надіслати ухвалу про відкриття провадження у справі учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Роз`яснитиучасникамсправи,щоподаннязаяв посутісправи( позовназаява; відзив на позовнузаяву(відзив);відповідьнавідзив;заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву)єїхнімправом.Уразіненаданняучасникомрозгляду заявипо сутісправи у встановлений судомабозаконом строкбез поважнихпричин, суд вирішує справу за наявнимиматеріалами.

З підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше першого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Роз`яснитиучасникамсправиправонапідставіч.7ст.7ЦПКУкраїни,звернутисьдосудузклопотаннямпропроведення розглядусправиу закритому судовому засіданнізметою запобігання розголошеннювідомостейпроінтимнічиінші особисті сторонижиттяучасників справи.

Роз`яснитиучасникамсправи,якщодоказнеможебутиподанийувстановлений законом строкз об`єктивнихпричин,учасниксправиповиненпроце письмово повідомити судта зазначити: доказ,якийне можебутиподано; причини, зякихдоказнеможебутиподаноу зазначений строк;докази,які підтверджують,що особа здійснилавсі залежнівід неїдії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Увипадкувизнанняповажнимипричиннеподанняучасникомсправи доказів у встановленийзаконом строксудможевстановитидодатковий строкдля подання вказаних доказів.

Докази, неподані у встановленийзакономабосудомстрок,до розглядусудом не приймаються, крімвипадку, колиособа,якаїхподає,обґрунтувала неможливість їхподанняу вказаний строкз причин,що незалежали віднеї. Копії доказів(крімречовихдоказів),що подаються досуду, заздалегідь надсилаються або надаються особою,якаїхподає, іншим учасникам справи.Суднебередоуваги відповідні доказиуразівідсутностіпідтвердження надсилання (надання)їхкопійіншим учасникам справи,крім випадку,якщо такідокази єу відповідного учасника справиабообсягдоказів єнадмірним, абовониподанідо суду в електронній формі,абоєпублічнодоступними.Докази,якінедоданідопозовноїзаяви чидо відзивуна неї,якщоіншенепередбаченоЦивільнимпроцесуальнимкодексомУкраїни, подаються через канцелярію суду,з використаннямЄдиноїсудовоїінформаційно-телекомунікаційної системи абовсудовому засіданнізклопотаннямпроїх приєднання до матеріалів справи.

Учасниксправи,уразінеможливостісамостійнонадати докази, вправіподати клопотанняпро витребуваннядоказівсудом.

Такеклопотанняповиннобутиподаневідповідачем разомзподанням відзиву. Якщотакеклопотаннязаявленоз пропускомвстановленого строку, судзалишає йогобез задоволення,крім випадку,колиособа,якайогоподає, обґрунтує неможливість його подання увстановленийстрокзпричин,що незалежали віднеї.Уклопотанні повинно бути зазначено:якийдоказвитребовується; обставини,якіможепідтвердитицейдоказ, або аргументи, яківінможе спростувати; підстави,зякихвипливає,щоцейдоказмає відповідна особа; вжиті особою,якаподає клопотання,заходидля отриманняцього доказу самостійно, докази вжиттятаких заходівта(або)причининеможливостісамостійного отримання цього доказу. Письмові,речовіта електронні докази,якінеможна доставитидо суду, оглядаються заїх місцезнаходженням.

Письмовимидоказамиєдокументи(крімелектроннихдокументів), якімістять дані про обставини,щомаютьзначеннядляправильного вирішенняспору. Письмовідоказиподаютьсяв оригіналіабовналежнимчиномзасвідченійкопії, якщо іншенепередбаченоцимКодексом. Якщодлявирішенняспорумаєзначеннялишечастинадокумента,подаєтьсязасвідченийвитягзнього.Учасниксправи,якийподаєписьмовідоказивкопіях(електроннихкопіях),повинен зазначити пронаявність унього або іншоїособи оригіналуписьмовогодоказу.

Учасниксправи підтверджує відповідністькопіїписьмовогодоказуоригіналу, який заходиться у нього,своїм підписом із зазначеннямдати такого засвідчення.

Якщодокументиподаютьсяучасникамисправидосудуабонадсилаютьсяіншимучасникамсправивпаперовійформі,такідокументискріплюютьсявласноручнимпідписом учасника справи (йогопредставника). Якщоподанокопію(електроннукопію) письмового доказу,судза клопотанням учасника справиабозвласноїініціативиможе витребувати у відповідної особиоригінал письмового доказу.

Якщооригіналписьмовогодоказунеподано,аучасниксправиабосудставитьпідсумніввідповідністьпо-даноїкопії(електронноїкопії)оригіналу, такийдоказнебереться судом до уваги. Документи,отриманіза допомогоюфаксимільного чи іншиханалогічнихзасобів зв`язку, приймаються судомдорозгляду якписьмові доказиувипадкахівпорядку, які встановлені закономабодоговором. Іноземний офіційний документ,що підлягає дипломатичній або консульськійлегалізації, можебутиписьмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку.Іноземніофіційні документивизнаються письмовими доказами без їх легалізаціїувипадках, передбачених міжнароднимидоговорами, згода на обов`язковість яких наданаВерховноюРадоюУкраїни.

Викликсвідказдійснюєтьсязазаявоюучасникасправи.Узаявіпровикликсвідказазначаються йогоім`я,місцепроживання(перебування)абомісцероботи, обставини, які він може підтвердити. Заявапровикликсвідкамаєбутиподанадоабопідчас підготовчогосудового засідання.

Забезпеченнядоказівсудомпроводитьсязаправилами,встановленимист.116-119ЦПК України.

Розяснитисторонам,щовонивідповіднодост.212ЦПКУкраїни маютьправо брати участьусудовомузасіданніврежимівідеоконференціїпоза межами приміщення суду.

ВУжгородськомуміськрайонномусудінаявна відповіднатехнічнаможливість для проведеннясудовихзасіданьврежимівідеоконференції.

Попередитиучасниківсправипронедопустимістьзловживанняпроцесуальнимиправами, шляхомподаннязавідомобезпідставногопозову, позовузавідсутності предмета спору абоу спорі, якиймаєочевидноштучнийхарактер;умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залученідо участіусправі,тощо.

Учасникисудовогопроцесутаїхні представникиповиннідобросовісно користуватися процесуальнимиправами.

У разі,якщоподанняскарги,заяви,клопотаннябуде визнанезловживанням процесуальними правами,судзурахуваннямобставинсправимає правозалишитибез розгляду абоповернутискаргу,заяву,клопотання.

У разі подання будь-якої заяви, передбаченої п. 2 ч. 2 та ч. ч. 3, 4ст. 49 ЦПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.

Позивачвправівідмовитисявідпозову (всіхабочастинипозовнихвимог), відповідач має правовизнатипозов(всіабочастинупозовнихвимог)набудь-якійстадіїсудовогопроцесу.

Сторониможутьукластимировуугодунабудь-якійстадіїсудовогопроцесу.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, щорозглядається ug.zk.court.gov.ua.

Копіюухвали про відкриття провадження у справі надіслатиучасникамсправи протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст. 272 ЦПК України.

Відповідачам разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвалаокремовідрішеннясуду оскарженню вапеляційномупорядку не підлягає.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду К.К. Бенца

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення17.02.2023
Оприлюднено26.07.2023
Номер документу112385730
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —191/2018/22

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Рішення від 26.04.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 29.02.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 28.09.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 28.07.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 17.02.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 29.11.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Соболєва І. П.

Ухвала від 12.10.2022

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Стрельников О. О.

Ухвала від 01.09.2022

Цивільне

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Костеленко Я. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні