Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1059/23
Провадження № 1-кс/935/727/23
У Х В А Л А
Іменем України
26 липня 2023 року м.Коростишів
Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , зі секретарем - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коростишів клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 про скасування арешту майна,-
У С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 про скасування арешту майна.
Клопотання мотивоване тим, що у провадженні підрозділу дізнання відділу поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження № 12023065420000069 від 30.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України.
01.05.2023 ухвалою слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області накладено арешт у виді заборони права на відчуження, розпорядження та користування на предмет з напиcами «Airsoft Replica Cocona (Cal. 5.56)», 49 патронів в коробці з написом «SB 9-21», три патрона з написом «ВІЙ 9мм» РА», 6 патронів білого кольору, 1 патрон жовтого кольору, 1 патрон зеленого кольору «12 калібру», предмет білого кольору з написом «Extralight Sys Lan Pon/Los» модель «Epon 1GE» серії НОМЕР_1 та полімерну коробку з дротами, власником яких є ОСОБА_4 , з метою збереження речових доказів.
Необхідність в арешті вищевказаного майна відпала. Протягом 3 місяців досудового розслідування та двох місяців арешту майна ОСОБА_4 досудове розслідування не доведено до логічного завершення, не направлене до суду з обвинувальним актом, а тому наявність безпідставного арешту майна порушують розумний баланс між правом на мирне володіння майном та державним інтересом, суспільного інтересу щодо досягнення завдань кримінального судочинства. Сторона обвинувачення жодним чином не доводить що майно використовувалось для вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Фактично два місяці існує припущення, що арештоване майно має ознаки речового доказу, не вказуючи які з ознак має. Майно, на яке було накладено арешт ухвалою слідчого судді від 01.05.2023 р. не мають доказового значення у кримінальному провадженні. Подальше перебування під арештом майна ОСОБА_4 порушує її право на мирне володіння майном, а тому має бути скасовано.
Просить скасувати арешт на майно ОСОБА_4 , накладений ухвалою слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 01.05.2023.
В судове засіданні адвокат ОСОБА_3 не з`явивсь, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином. В матеріалах справи міститься заява, відповідно до якої просить здійснювати розгляд клопотання про скасування арешту в його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
В судове засідання дізнавач ОСОБА_5 не з`явилась. До суду подала заяву, відповідно до якої, просила здійснювати розгляд клопотання без її участі, у зв`язку з проведенням досудового розслідування та необхідністю проведення слідчих дій, заперечила щодо клопотання про скасування арешту на майно ОСОБА_4 .
Слідчий суддя,дослідивши матеріали клопотання та перевіривши матеріали кримінального провадження № 12023065420000069, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею.
Арешт майна також може бути скасовано повністю або частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчим суддею встановлено, що СД відділу поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 30.03.2023 за № 12023065420000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України.
Ухвалою слідчого судді Коростишівського районного суду Житомирської області від 01.05.2023 клопотання про арешт майна задоволено та накладено арешт у виді заборони права на відчуження, розпорядження на предмет з напиcами «Airsoft Replica Cocona (Cal. 5.56)», 49 патронів в коробці з написом «SB 9-21», три патрона з написом «ВІЙ 9мм» РА», 6 патронів білого кольору, 1 патрон жовтого кольору, 1 патрон зеленого кольору «12 калібру», предмет білого кольору з написом «Extralight Sys Lan Pon/Los» модель «Epon 1GE» серії НОМЕР_1 та полімерну коробку з дротами, власником яких є ОСОБА_4 , з метою збереження речових доказів, в рамках кримінального провадження № 12023065420000069.
Підставою накладення арешту було те, що вказане майно є речовим доказом у даному кримінальному провадженні та з метою його збереження.
На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023065420000069 від 30.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.129 КК України триває.
Слідчий суддя вважає, що станом на день розгляду клопотання не відпали підстави накладення арешту на вищевказане майно, які були доведені дізнавачем під час розгляду клопотання про накладання арешту на дане майно.
Також при розгляді клопотання, поданого в порядку ст.174 КПК України, слідчий суддя не надає оцінку дотриманню вимог закону при постановленні ухвали про арешт майна та її законності, що є виключною прерогативою суду апеляційної інстанції, а лише оцінює обґрунтованість підстав для скасування арешту.
Згідно з ч.1 ст.309 КПК України зазначено перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування, перелік цих ухвал є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає, а тому дана ухвала у відповідності до ч. 3 ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає.
Керуючись ст. ст.110,174,309,372 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12023065420000069 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2023 |
Оприлюднено | 28.07.2023 |
Номер документу | 112447755 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Янчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні