Ухвала
від 27.07.2023 по справі 638/8498/23
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/8498/23

Провадження № 2/638/4219/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2023 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Семіряд І.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Салтівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Слюсар Людмили Олександрівни, третя особа: Служба у справах дітей по Салтівському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про визнання права власності на спадкове майно та встановлення батьківства,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Ч. 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити.

П. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України встановлює, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Позивачем не зазначено ціну позову та не надано оцінку вартості майна (кожного об`єкта на яке позивач просить визнати право власності).

Окрім того, надання оцінки вартості майна необхідне для визначення підсудності зазначеної справи, оскільки позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якогоє найвищою (ч. 1 ст. 30 ЦПК України).

Ч. 4 ст. 177 ЦПК України встановлює, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем подане клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтоване тим, що позивачем відносить до категорії осіб, яким надано право отримати звільнення від сплати судового збору, оскільки вона є одинокою матір`ю, яка має дитину віком до чотирнадцяти років. Захист малолітньої дитини є актуальним , а мати дитини позбавлена будь- якого заробітку і можливості працювати через догляд за дитиною та відсутність чоловіка, вимушена жити на соціальні виплати. Через деякий час, після початку війни, вимушена була поїхати з міста Харкова та вивезти дитину. Крім того, 27.03.2023 отримала повідомлення про припинення та повернення надміру нарахованих сум ДСД малозабезпеченим сім`ям, де зазначено про позбавлення виплати та про необхідність повернути 60454,20 грн надмірно сплачених коштів. ОСОБА_1 не має грошових коштів для сплати судового збору за подання позовної заяви.

За правилами ч. 1 ст. 136 ЦПК України - суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 136 ЦПК України, з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

ч.1ст. 8 ЗУ «Про судовий збір» передбачає, що враховуючи майновий стан сторони, суд своєю ухвалою може відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача-фізичної особи за попередній календарний рік, або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері(батьки),які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Дійсно позивачем надано підтвердження, що вона є одинокою матір`ю, яка має дитину віком до чотирнадцяти років та підтвердження того, що їй припинено виплати ДСД як малозабезпеченій сім`ї.

Разом з тим, з повідомлення про припинення та повернення надміру нарахованих сум вбачається, що суми виплати припинені через недостовірну інформацію про придбання земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів.

Окрім того, позивачем не надано відомостей Пенсійного фонду України за формою ОК5.

Суд не вбачає підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, оскільки останньою не доведено скрутного матеріального стану.

Суд не вбачає підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.

Отже, ОСОБА_1 необхідно сплати судовий збір.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» - за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем не визначено ціну позову, у зв`язку з чим необхідно визнати ціну позову, виходячи з оцінки майна, та сплатити 1% ціни позову.

Окрім того, ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» передбачає, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається з позовних вимог ОСОБА_1 нею одлночасно заявлено вимги майнового та немайнового характеру.

Отеж, необхідно також сплатити судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» - за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана, фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

ЗУ «Про Державний бюджет на 2023 рік» визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684 грн.

Отже, судовий збір повинен бути сплачено у розмірі 1073,60 грн (2684 грн*0,4).

Судовий збірсплачується нанаступні реквізити:Отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Шевченк/22030101,Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA338999980313191206000020653, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає наданні оцінки майна, зазначенні ціни позову та сплати судового збору за позовні вимоги майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст.175, 185 ЦПК України , суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Салтівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Слюсар Людмили Олександрівни, третя особа: Служба у справах дітей по Салтівському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про визнання права власності на спадкове майно та встановлення батьківства- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: І.В. СЕМІРЯД

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення27.07.2023
Оприлюднено31.07.2023
Номер документу112460844
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —638/8498/23

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 26.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 29.09.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 17.08.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 27.07.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

Ухвала від 27.07.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Семіряд І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні