ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 липня 2023 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 740/2058/20
Головуючий у першій інстанції Шевченко І. М.
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/841/23
Чернігівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої - судді Мамонової О.Є.,
суддів Висоцької Н.В., Шитченко Н.В.,
учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 ,
відповідачі: Головне управління Національної поліції в Чернігівській області, ОСОБА_2 , держава Україна в особі Державної казначейської служби України, Ніжинська гімназія № 17 Ніжинської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області,
розглянув питання про виправлення описки у резолютивній частині постанови Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2023 року у справі за апеляційною скаргою Державної казначейської служби України на рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 14 березня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, ОСОБА_2 , держави Україна в особі Державної казначейської служби України, Ніжинської гімназії № 17 Ніжинської міської ради Чернігівської області, Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до адміністративної відповідальності, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2023 року апеляційну скаргу Державної казначейської служби України задоволено частково.
Рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 14 березня 2023 року в частині стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 498,00 грн майнової шкоди скасувано із відмовою у задоволенні вказаних позовних вимог.
Рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 14 березня 2023 року в частині вирішення позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про відшкодування моральної шкоди змінено шляхом викладення абзацу 2 резолютивної частини рішення в наступній редакції:
«Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) у відшкодування моральної шкоди 15 184 (п`ятнадцять тисяч сто вісімдесят чотири) грн».
Рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 14 березня 2023 року в частині стягнення з Головного управління Національної поліції в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 витрат на проведення експертизи в сумі 1 716,10 грн скасовано.
Рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 14 березня 2023 року в частині розподілу судових витрат змінено шляхом викладення абзацу 4 резолютивної частини рішення в наступній редакції:
«Стягнути з Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (код ЄДРПОУ 40108651 м. Чернігів, проспект Перемоги, 74) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) витрати на правничу допомогу в сумі 3 025 (три тисячі двадцять п`ять) грн».
Рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 14 березня 2023 року в частині стягнення з Головного управління Національної поліції в Чернігівській області на користь держави судового збору змінено шляхом зменшення суми стягнення з 683,35 грн до 150,33 грн.
В іншій частині рішення суду залишено без змін.
Компенсовано Державній казначейській службі України за рахунок держави у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України судовий збір за апеляційний розгляд справи у сумі 983,73 грн.
Відповідно до частини першої статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвали описки чи арифметичні помилки.
Положення вказаної статті передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Апеляційний суд виходить з того, що судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунені судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, неправильне математичне обчислення результату обчислення.
Суд може виправити лише ті арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків тощо.
З мотивувальної частини постанови суду вбачається, що апеляційний суд дійшов висновку про стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 моральної шкоди в законодавчо встановленому мінімальному розмірі 20 100,00 грн, виходячи із обрахунку 6 700,00 грн х 3 місяці. При цьому в резолютивній частині постанови зазначено, що стягненню підлягає сума 15 184 грн. Таким чином апеляційний суд припустився описки в резолютивній частині постанови.
У зв`язку із помилковим зазначенням суми відшкодування моральної шкоди, апеляційним судом допущені арифметичні помилки при обрахунку відшкодування витрат по сплаті судового збору та на професійну правничу допомогу в суді першої інстанції, а також суми компенсації судового збору Державній казначейській службі України за апеляційний розгляд справи, а саме в резолютивній частині постанови зменшено суму стягнення з Головного управління Національної поліції в Чернігівській області на користь держави судового збору до 150,33 грн замість вірної суми 315,64 грн; визначено до стягнення з Головного управління Національної поліції в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 у відшкодування витрат на правничу допомогу 3025 грн замість вірної суми 5880,00 грн; компенсовано Державній казначейській службі України за рахунок держави судовий збір за апеляційний розгляд справи 987 грн замість вірної суми 890,41 грн.
Відповідно до частини 2 статті 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що виявлені судом описка та арифметичні помилки у резолютивній частині постанови Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2023 року підлягають виправленню.
Керуючись ст. 258, 260, 261, 269, 390 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Виправити описку та арифметичні помилки у резолютивній частині постанови Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2023 року, а саме:
- у четвертому абзаці замість неправильного розміру відшкодування моральної шкоди - 15 184,00 (п`ятнадцять тисяч сто вісімдесят чотири) грн зазначити правильний 20 100,00 (двадцять тисяч сто) грн;
- у сьомому абзаці замість неправильного розміру витрат на правничу допомогу 3 025,00 (три тисячі двадцять п`ять) грн зазначити правильний 5 880,00 (п`ять тисяч вісімсот вісімдесят) грн;
- у восьмому абзаці замість неправильного розміру судового збору 150,33 (сто п`ятдесят грн 33 коп) зазначити правильний 315 (триста п`ятнадцять) грн 64 коп.;
- у десятому абзаці замість неправильного розміру компенсації судового збору за апеляційний розгляд справи 983,73 (дев`ятсот вісімдесят три) грн 73 коп зазначити правильний 890 (вісімсот дев`яносто) грн 41 коп.
Ухвала про виправлення описок є невід`ємною частиною постанови Чернігівського апеляційного суду від 25 липня 2023 року, прийнятої у цивільній справі № 740/2058/20.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена протягом тридцяти днів до Верховного Суду.
Головуюча О.Є.Мамонова
Судді: Н.В.Висоцька
Н.В.Шитченко
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 01.08.2023 |
Номер документу | 112500507 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Чернігівський апеляційний суд
Мамонова О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні