Справа №366/406/20 2/760/8454/23
УХВАЛА
(про прийняття справи до розгляду)
04 липня 2023 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Іванківського районного суду Київської області із позовною заявою до ОСОБА_2 , Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Ухвалою Іванківського районного суду Київської області від 20 березня 2020 року вищевказану цивільну справу передано за підсудністю до Солом`янського районного суду міста Києва.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 червня 2020 року для розгляду зазначеної позовної заяви визначено головуючого суддю Козленко Г. О.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 05 червня 2020 року відкрито загальне позовне провадження.
31 серпня 2022 року до суду надійшло клопотання ОСОБА_3 про заміну позивача у зв`язку з його смертю.
Ухвалою суду від 07 лютого 2023 року відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_3 про заміну позивача та провадження у справі закрито.
Постановою Київського апеляційного суду від 25 травня 2023 року ухвалу Солом`янського районного суду від 07 лютого 2023 року скасовано, справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
На підставі вищевикладеного та відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду для розгляду вказаної цивільної справи визначено головуючого суддю Ішуніну Л. М.
Згідно з частиною дванадцятою статті 33 ЦПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
Крім того, в матеріалах справи міститься клопотання ОСОБА_3 про заміну позивача, в якому остання просить залучити її до справи в якості позивача замість ОСОБА_1 , посилаючись на те, що він є її чоловіком, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Враховуючи, що вона успадкувала майно та майнові права, що залишилися після його смерті, зокрема, право ОСОБА_1 на успадкування ним майна та майнових прав, що залишилися після смерті його матері, для забезпечення реалізації якого останнім було подано позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Таким чином, реалізувати право спадкування після смерті ОСОБА_1 на вищезазначене майно можливо лише шляхом заміни позивача на правонаступника.
Вивчивши клопотання та матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом установлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 23 жовтня 1981 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб.
Згідно із свідоцтвом про смерть від 13 листопада 2020 року ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі, свідоцтва про право на спадщину за законом ОСОБА_3 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_1 .
Статтями 1218, 1219 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Процесуальне правонаступництво у спорах про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ґрунтується також на нормах статті 1276 ЦК України, згідно з якою якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов`язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).
З указаного вбачається, що право на спадкування не відноситься до тих прав, які в силу статті 1219 ЦК України є особистими і відносно яких правонаступництво недопустиме, оскільки здійснення цього права не пов`язано з певною особою, а тому може здійснюватися і спадкоємцями цієї особи на передбачених законом умовах.
Згідно зі статтею 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання та залучення в якості правонаступника ОСОБА_1 - ОСОБА_3 .
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про прийняття до розгляду вищевказаної цивільної справи та призначення її до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 1-19, 33, 174-177, 184, 187, 258, 259, 260, 261, 274, 277, 279 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_3 про залучення правонаступника позивача у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Залучити до участі у справі № 366/406/20 правонаступника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 .
Прийняти до розгляду цивільну справу № 366/406/20 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 26 жовтня 2023 року о 14-30 год. в приміщенні Солом`янського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Грушецька, 1, каб. 11.
Копії цієї ухвали суду направити сторонам по справі.
Встановити відповідачам строк подання відзиву з викладенням заперечень проти позову - не пізніше початку підготовчого судового засідання 26 жовтня 2023 року, роз`яснивши, що:
- відзив на позов подається в порядку, визначеному статтями 178, 191 ЦПК України;
- копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана позивачеві одночасно з надісланням відзиву до суду;
- до відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, та документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів позивачеві;
- у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім встановлених законом випадків; кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (частини перша, третя, четверта статті 12 ЦПК України); учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (пункт 4 частини другої статті 43 ЦПК України); права та обов`язки сторін визначені в статтях 43, 49 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет - https://sl.ki/court.gov.ua/sud2609/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л. М. Ішуніна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2023 |
Оприлюднено | 04.08.2023 |
Номер документу | 112596964 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Ішуніна Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні