Справа №366/406/20 2/760/8454/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2023 року м. Київ
Солом`янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Ішуніної Л. М.
за участю секретаря судового засідання Отруби В. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання позивача ОСОБА_1 , про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до Іванківського районного суду Київської області із позовною заявою до ОСОБА_2 , Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Ухвалою Іванківського районного суду Київської області від 20 березня 2020 року вищевказану цивільну справу передано за підсудністю до Солом`янського районного суду міста Києва.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 червня 2020 року для розгляду зазначеної позовної заяви визначено головуючого суддю Козленко Г. О.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 05 червня 2020 року відкрито загальне позовне провадження.
31 серпня 2022 року до суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про заміну позивача у зв`язку з його смертю.
Ухвалою суду від 07 лютого 2023 року відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про заміну позивача та провадження у справі закрито.
Постановою Київського апеляційного суду від 25 травня 2023 року ухвалу Солом`янського районного суду від 07 лютого 2023 року скасовано, справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
На підставі вищевикладеного та відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду для розгляду вказаної цивільної справи визначено головуючого суддю Ішуніну Л. М.
04 липня 2023 року ухвалою суду залучено до участі у справі № 366/406/20 правонаступника позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_1 та прийнято до розгляду головуючим суддею Ішуніною Л. М. вказану цивільну справу.
26 жовтня 2023 позивачем подано до суду клопотання про витребування у державного нотаріуса Іванківської районної державної нотаріальної контори копій матеріалів спадкової справи після ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач в судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового засідання повідомлялася належним чином, матеріали справи містять заяву про розгляд справи у її відсутність.
Відповідачі: ОСОБА_2 та представник Тетерівської сільської ради Іванківського району Київської області в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, про поважність причин неявки суд не повідомили.
За загальним правилом частини першої статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутність сторін по справі.
Суд, вивчивши клопотання, матеріали справи приходить до наступного висновку.
Згідно з частиною першою статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані (у письмовій або електронній формі, речовими об`єктами, висновками експертів, показаннями свідків), на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України в цивільному судочинстві діє принцип диспозитивності, згідно якого кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною третьою-четвертою статті 83 ЦПК України визначено, що відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
При цьому, згідно з частиною першою статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Згідно з положеннями частини другої статті 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Під час судового розгляду предметом доказування є факти, якими обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше юридичне значення для вирішення справи (причини пропуску позовної давності тощо) і підлягають встановленню при ухваленні рішення. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Ураховуючи викладене, а також те, що позивач не має можливості самостійно отримати витребувані докази, суд приходить до висновку про задоволення клопотання позивача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 81, 83, 84, 177, 260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Витребувати у Іванківської державної нотаріальної контори копію матеріалів спадкової справи, заведеної після ОСОБА_4 , 1920 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов`язати Іванківську державну нотаріальну контору у строк до 12 грудня 2023 року надати витребувані докази.
Роз`яснити особі, у якої витребовуються судом докази, що відповідно до вимог статті 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л. М. Ішуніна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2023 |
Оприлюднено | 15.11.2023 |
Номер документу | 114854363 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Ішуніна Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні