Справа № 372/2344/23
Провадження 1-кс-1020/23
ухвала
Іменем України
21 серпня 2023 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12023111230000929, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07 квітня 2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 307 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що ОСОБА_4 15.05.2023 близько 11 год. 00 хв., знаходячись за місцем проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою незаконного збуту наркотичного засобу, незаконно збув (продав) оперативному покупцю ОСОБА_5 6 таблеток білого кольору, які містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено, - метадон (фенадон), маса якого у таблетках складає 0,133 г, шляхом продажу за грошові кошти в сумі 500 гривень, вручені оперативному покупцю ОСОБА_5 співробітниками поліції.
У подальшому вищевказані 6 таблеток білого кольору, які містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено, - метадон (фенадон), які ОСОБА_4 умисно незаконно збув оперативному покупцю ОСОБА_5 , вилучено у останнього працівниками поліції.
Крім того, ОСОБА_4 05.07.2023 близько 10 год. 25 хв., знаходячись біля нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , діючи умисно, повторно, керуючись корисливим мотивом, з метою незаконного збуту наркотичного засобу, незаконно збув (продав) оперативному покупцю ОСОБА_5 6 таблеток білого кольору, які містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено, - метадон (фенадон), маса якого у таблетках складає 0,132 г, шляхом продажу за грошові кошти в сумі 500 гривень, вручені оперативному покупцю ОСОБА_5 співробітниками поліції.
У подальшому вищевказані 6 таблеток білого кольору, які містять наркотичний засіб, обіг якого обмежено, - метадон (фенадон), які ОСОБА_4 умисно незаконно збув оперативному покупцю ОСОБА_5 , вилучено у останнього працівниками поліції.
ОСОБА_4 повідомлено про підозру у незаконному збуті наркотичних засобів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України, та про підозру у незаконному збуті наркотичних засобів, вчиненому повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.
05.07.2023 на підставі ухвали слідчого судді проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого вилучено медичну документацію щодо участі ОСОБА_4 у замісній підтримувальній терапії, зокрема листки призначень наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування у стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень.
Відповідно до вказаної медичної документації ОСОБА_4 є наркозалежною особою, отримував та отримує наркотичний засіб метадон (фенадон) в рамках замісної підтримувальної терапії у багатьох закладах охорони здоров`я відповідно до Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України №200 від 27.03.2012 (надалі -Порядок), а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »
Згідно з п. 7 Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров`я України №200 від 27.03.2012 (надалі -Порядок) перед включенням особи до лікування із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії необхідно переконатись, що пацієнт не отримує зазначене лікування в іншому закладі охорони здоров`я, що зазначається в медичній карті пацієнта, тобто пацієнт має підтвердити, що на момент звернення до медичного закладу не перебуває на лікуванні в іншому медичному закладі, де йому призначені наркотичні та психотропні лікарські засоби, з підписами від імені ОСОБА_4 .
Отже, є обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_4 всупереч вимогам Порядку одночасно отримував наркотичний засіб метадон у багатьох медичних закладах, що може розцінюватись як заволодіння наркотичними засобами шляхом шахрайства.
Вказані листки призначень наркотичних засобів, які містять підписи від імені
ОСОБА_4 , необхідно направити для проведення судової почеркознавчої експертизи з метою встановлення автентичності вказаних підписів.
При цьому, слід взяти до уваги, що відповідно до пункту 1.1, 1.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року №53/5 (надалі - Інструкція), об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань. Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються лише оригінали документів.
Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації. Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (літерні та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження у справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов`язані з їх обставинами.
Відповідно до вимоги про судимості на підставі вироку ІНФОРМАЦІЯ_5 від 19.03.2019 ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 185 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 850 грн., в рамках кримінального провадження, яке зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань № 12019110090000025 від 29.01.2019, тобто частина матеріалів вказаного кримінального провадження знаходиться перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Тому, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , а саме матеріалів кримінального провадження, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12019110090000025 від 29.01.2019, з можливістю вилучення оригіналів усіх документів, в яких містяться підписи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Підписи у вказаних документах можуть бути використані як вільні зразки підпису ОСОБА_4 , без яких не може бути проведена судова почеркознавча експертиза та встановлені важливі обставини у кримінальному провадженні.
Іншими способами отримати документи, які містять вільні зразки підпису ОСОБА_4 , неможливо, оскільки відсутня інформація про фізичних чи юридичних осіб, у володінні яких можуть перебувати документи з вільними зразками підпису та почерку ОСОБА_4 .
При цьому, слід взяти до уваги, що ОСОБА_4 вже відбув покарання за вироком ІНФОРМАЦІЯ_5 від 19.03.2019, а тому потреби досудового розслідування в оригіналах документів, які можуть бути процесуальним джерелом доказів та необхідні для проведення судової почеркознавчої експертизи, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи окремих осіб.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що речі і документи, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ на підставі ухвали слідчого судді, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а іншими способами встановити такі обставини неможливо, просить клопотання задовольнити.
Слідчий СВ Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.
Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності особи, у володінні якої знаходяться річ і документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що дана річ має значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши та дослідивши матеріли клопотання приходжу до наступного.
Слідчим відділом Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023111230000929, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07 квітня 2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 307 КК України.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до п. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронюваному законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Внесене клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань), а також слідчим, доведено достатність даних про здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також про те, що документи, про тимчасовий доступ до яких з можливістю їх вилучення просить слідчий, знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, що неможливо встановити а інший спосіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки), задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Обухівського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , а саме матеріалів кримінального провадження, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12019110090000025 від 29.01.2019, з можливістю вилучення оригіналів усіх документів, в яких містяться підписи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Строк дії ухвали визначити до 20 жовтня 2023 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2023 |
Оприлюднено | 23.08.2023 |
Номер документу | 112952676 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Кравченко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні