ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/1364/20
Провадження №2/362/140/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" серпня 2023 р. Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лебідь-Гавенко Г.М.,
за участі секретаря Жеребко Ю.І.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
відповідача ОСОБА_3 ,
третьої особи ОСОБА_4 ,
представника третьої особи Стукалової І.В.,
провівши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Василькові Київської області підготовче судовезасідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , третя особа: ОСОБА_4 , про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду в порядку цивільного судочинства з позовом в якому просить суд визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_6 , право власності на земельну ділянку площею 0,107 га, розташована по АДРЕСА_1 , кадастровий номер - 3221482201:01:009:00056, яка належала померлому ОСОБА_6 відповідно до державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ІІІ-КВ №051276-19597 зареєстрованого 30.12.1998 року №90 та визнати за нею в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) в ВАТ «Племзавод «Дзвінкове», площею 3,80 га в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі, яка знаходиться на території Дзвінківської сільської ради Васильківського р-ну, Київської області, право на яку посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії серія PH №353732, зареєстрований в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 62 від 24 січня 2001 року.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 12 червня 2020 року відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Дзвінківської сільської ради Васильківського району Київської області, ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування за правилами загального позовного провадження (т. 1 а.с.81-82).
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 30.08.2022 року було замінено первісного відповідача ОСОБА_4 на належного відповідача ОСОБА_3 та залучено до участі у справі вякості третьоїособи,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору - ОСОБА_4 (т. 2 а.с. 36-38).
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27.04.2023 року було залучено ОСОБА_5 в якості співвідповідача (т. 2 а.с. 86-88).
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 10.08.2023 року позовну заяву в частині вимог ОСОБА_1 до Дзвінківської сільської ради Васильківського району Київської області про визнання права власності в порядку спадкування, залишено без розгляду. У іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , третя особа: ОСОБА_4 , про визнання права власності в порядку спадкування, продовжити розгляд у підготовчому судовому засіданні (т.2 а.с. 104).
Представник ОСОБА_1 адвокат КонноваН.І. в підготовчому судовому засіданні, звернулася до суду із клопотанням про затвердження укладену між сторонами мирову угоду та зазначають, що всі викладені умови цієї мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і породжують настання наслідків, визначених у тексті цієї мирової угоди, ОСОБА_1 підтримала свого представника. Та надали суду підписану всіма сторонами мирову угоду (т. 2 а.с.115).
ОСОБА_3 , представник ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та її представник ОСОБА_7 , в підготовчому судовому засіданні просили затвердити мирову угоду, наслідки укладення мирової угоди відповідно до ст. 256 ЦПК України їм зрозумілі.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, мирову угоду, заслухавши думки сторін, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно із ч. 7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
За змістом ч. ч. 1, 2 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
В зв`язку з укладенням мирової угоди сторонам зрозумілі наслідки її прийняття та затвердження, передбаченіст. 256 ЦПК України.
Уся інформація, викладена в цій мировій угоді, сприймається сторонами як повною мірою достовірна. Кожна сторона окремо несе повну відповідальність за недостовірність інформації, яка зазначена в цій мировій угоді.
Згідно із ч. 4 ст. 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно до вимогст. 208 ЦПК Українивиконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленимЗаконом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до ч.2 ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що умови Мирової угоди не суперечать закону, не порушують права, свободи та інтереси інших осіб а також держави, відповідає волевиявленню ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , стосується їхніх прав і обов`язків та предмета спору, наслідки закриття провадження у справі сторонам судом роз`яснені та зрозумілі, тому знаходить необхідним визнати Мирову угоду на умовах, запропонованих сторонами та закрити провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 49, 200, 207, 208, 255, 256 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Затвердити мирову угоду, укладену 23.08.2023 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 на таких умовах:
1. ОСОБА_1 визнає право власності ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,107 га, розташовану по АДРЕСА_1 , кадастровий номер - 3221482201:01:009:0056 як добросовісного набувача. У зв`язку з чим не має до нього претензій майнового чи не майнового характеру щодо вказаної земельної ділянки;
2. ОСОБА_5 не претендує та відмовляється від частки спадщини після ОСОБА_8 , на яку за життя мала право ОСОБА_9 , а саме на земельну частку (пай) в ВАТ «Племзавод «Дзвінкове», площею 3,80 га в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі, яка знаходиться на території Дзвінківської сільської ради Васильківського р-ну, Київської області, зареєстровано на ім`я ОСОБА_8 відповідно до сертифікату серії РП № 353732, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на земельну частку (пай) Дзвінківської сільської ради 24.04.2001 року за №62;
3. За ОСОБА_1 визнається право власності на земельну частку (пай) в ВАТ «Племзавод «Дзвінкове», площею 3,80 га в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі, яка знаходиться на території Дзвінківської сільської ради Васильківського р-ну, Київської області, зареєстровано на ім`я ОСОБА_8 відповідно до сертифікату серії РП № 353732, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на земельну частку (пай) Дзвінківської сільської ради 24.04.2001 року за №62;
4. Зазначеною мировою угодою між сторонами врегульовані всі спірні питання щодо майна, що є предметом розгляду вказаної справи;
5. Укладенням вказаної мирової угоди ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 врегулювали всі спірні питання, що виникають з правовідносин спадкування після ОСОБА_6 та ОСОБА_8 та не мають один до одного жодних майнових та немайнових претензій;
6. Сторони не мають один до одного претензій з приводу понесених судових витрат;
7. Сторони зобов`язуються сумлінно виконувати умови, передбачені цією мировою угодою;
8. Після підписання цієї угоди претензії сторін щодо цього спору вважаються врегульованими, а провадження у справі закривається на підставі п.5 ч.1 ст. 255 ЦПК України.
Наслідки затвердження даної мирової угоди сторонам роз`яснено: повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Провадження у справі №362/1364/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , третя особа: ОСОБА_4 , про визнання права власності в порядку спадкування - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали виготовлено 23.08.2023 року.
Суддя Г.М. Лебідь-Гавенко
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2023 |
Оприлюднено | 25.08.2023 |
Номер документу | 113004965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Лебідь-Гавенко Г. М.
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Лебідь-Гавенко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні