Справа № 308/8769/20
1-кс/308/2989/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2023 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника підозрюваного ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, заявуадвоката ОСОБА_4 про відвід слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_5 при розгляді клопотання про продовження строку тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні відомості про яке 19.05.2020 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020070000000129 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 357 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
10.07.2023 року заступник начальника відділу СУ ГУНП в Закарпатській області майор поліції ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотання про продовження строку тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні відомості про яке 19.05.2020 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020070000000129 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 357 КК України (справа № 308/8769/20).
Згідно протоколу передачі справи раніше визначеному складу суду від 10.07.2023 року справа передана на розгляд судді ОСОБА_5
13.07.2023 року, в судовому засіданні, захисником підозрюваного ОСОБА_6 адвокатом ОСОБА_4 заявлено відвід слідчому судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_5 , який мотивований тим, що слідчим суддею ОСОБА_5 , при розгляді клопотання про застосування відносно ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не врахував особу підозрюваного, який на утриманні має неповнолітніх дітей, не зазначив в ухвалі відомостей про неможливість перебування підозрюваного в умовах тримання під вартою, а також інші відомості, які на думку підозрюваного порушують презумпцію невинуватості. З огляду на зазначене підозрюваний ОСОБА_6 вважає наявними інші обставини, які викликають сумнів в неупередженості слідчого судді ОСОБА_5 , які мали місце під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 13.07.2023 року головуючим суддею з розгляду заяви про відвід визначено суддю ОСОБА_1 .
Адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні підтримав заяву про відвід слідчого судді ОСОБА_5 , просив таку задовольнити з підстав та мотивів викладених у ній. Заяву про відвід судді просив розглянути без участі підозрюваного ОСОБА_6 ..
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні просив у задоволенні заяви про відвід слідчого судді ОСОБА_5 відмовити. Вважає заявлений відвід безпідставним та невмотивованим та який поданий з метою затягування судового процесу з розгляду зазначеного клопотання про продовження строку запобіжного заходу.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріли справи №308/8769/20, зокрема з приводу заявленого відводу, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно ч.1 ст.75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; 5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Згідно зі ст. 80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід.За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні. Відвід повинен бути вмотивованим.
Стаття 75 КПК України містить вичерпний перелік підстав для відводу судді, серед яких немає заявлення відводу з причин непогодження сторони у справі з процесуальними рішеннями, що їх приймає суд під час розгляду справи по суті. Суд зобов`язаний, при винесенні рішення по справі, оцінити усі докази у справі у їх сукупності з точки зору належності, допустимості та взаємозв`язку. Усі недоліки судового розгляду та порушення норм діючого законодавства, якщо такі мали місце, можуть бути викладені стороною в апеляційній скарзі на кінцеве рішення у справі, якщо таке рішення не влаштує сторону процесу.
З доводів заяви адвоката ОСОБА_4 про відвід вбачається, що причиною заявлення відводу судді ОСОБА_5 стало непогодження з процесуальним рішенням, яке приймав слідчий суддя при розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_6 ..
Згідно з усталеною практикою ЄСПЛ, наявність безсторонності судді має визначатися, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (рішення у справах "Фей проти Австрії" від 24 лютого 1993 року та "Веттштайн проти Швейцарії"). У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (рішення у справі "Пуллар проти Сполученого Королівства" від 10 червня 1996 року). Особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного (рішення у справі Веттштайна, п. 43).
З`ясовуючи наявність підстав для сумніву у безсторонності слідчого судді ОСОБА_5 , з огляду на об`єктивний критерій, суд також не знаходить можливим вважати зазначені адвокатом ОСОБА_4 сумніви у неупередженості судді об`єктивно обґрунтованими, оскільки суд при розгляді заяви про відвід позбавлений можливості втручання у здійснення вказаним слідчим суддею правосуддя шляхом оцінки винесених ним процесуальних рішень, на які власне посилається адвокат у своїй заяві про відвід.
Наявність у осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, заперечень, сумнівів щодо правильності та відповідності процесуальних дій судді протягом розгляду та судових рішень чинному законодавству України не можуть бути підставою згідно з ст.75 КПК України для відводу судді, всі ці заперечення можуть бути викладені цими особами в апеляційній скарзі у разі незгоди з прийнятим судовим рішенням.
Наведені у заяві ОСОБА_4 про відвід факти не є обставинами, які в розумінні ст.75 КПК України, виключають участь слідчого судді в кримінальному провадженні.
Те, що заявник, внаслідок суб`єктивних міркувань не погоджується з процесуальною поведінкою слідчого судді, не свідчить про упередженість та необ`єктивність слідчого судді і, як наслідок, не тягне за собою його усунення від розгляду клопотання про продовження строку запобіжного заходу.
З огляду на вще викладене, суд вважає, що адвокатом ОСОБА_4 не наведено обґрунтованих підстав, передбачених ст.75 КПК України, для відводу слідчого судді ОСОБА_5 , в тому числі і обставин, які викликають сумнів у неупередженості слідчого судді та виключають його участь при розгляді клопотання про продовження строку застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_6 ..
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що підстав для задоволення заяви адвоката ОСОБА_4 про відвід слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_5 не має, а тому в задоволенні поданої заяви, слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 75, 80, 81, 372 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні заявиадвоката ОСОБА_4 про відвід слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_5 при розгляді клопотання про продовження строку тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_6 у кримінальному провадженні відомості про яке 19.05.2020 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020070000000129 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 357 КК України -відмовити.
Ухвала є остаточною і окремому оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та проголошено 13.07.2023 року о 16 год. 45 хв.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2023 |
Оприлюднено | 28.08.2023 |
Номер документу | 113030739 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Крегул М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні