Справа №760/9845/23
2/760/7564/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про призначення експертизи
та зупинення провадження у справі
24 серпня 2023 року Солом`янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Митрофанової А.О.,
при секретарі Костюк В.О.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
відповідача ОСОБА_3 ,
представника відповідача ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про оспорювання батьківства та виключення з актового запису відомостей про батьківство,
В С Т А Н О В И В :
У травні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про оспорювання батьківства та виключення з актового запису відомостей про батьківство.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04 травня 2023 року для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю Митрофанову А.О.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 18 травня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, визначено проводити у порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
14 серпня 2023 року до суду через систему «Електронний суд» від представника позивача ОСОБА_2 надійшло клопотання про призначення у справі судово-біологічної експертизи молекулярно-генетичного аналізу ДНК, проведення якої доручити судовим експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичої експертизи Департаменту охорони здоров`я Київської міської державної адміністрації (03141, м. Київ, вул. Докучаєвська, 4), на вирішення експертизи поставити питання: чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та чи існує кровна спорідненість між ними. Оплату за проведення експертизи до постановлення рішення суду у справі покласти на позивача. Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 в підготовчому судовому засіданні клопотання підтримали, просили задовольнити.
Відповідач ОСОБА_3 та її представник ОСОБА_4 в підготовчому судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечували.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в судове засідання не з`явився про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши думку сторін, дослідивши клопотання, матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання позивача та необхідність призначення у справі експертизи.
Відповідно до ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу. До вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Згідно п. 8 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.
Положеннями ст. 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у випадку призначення судом експертизи.
Вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши необхідні для вирішення клопотання матеріали справи, суд вважає, що для з`ясування обставин, які мають значення для правильного вирішення даної справи, а саме встановлення наявності або відсутності кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дітьми, необхідні спеціальні знання, а тому приходить до висновку про задоволення клопотання представника позивача та призначення у справі судово-біологічної експертизи молекулярно-генетичного аналізу ДНК.
Керуючись ст.ст. 81, 103-104, 139, 252, 253, 260, 353-355 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 про призначення у справі судово-біологічної експертизи молекулярно-генетичного аналізу ДНК - задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про оспорювання батьківства та виключення з актового запису відомостей про батьківство судову молекулярно-генетичну експертизу.
На вирішення експертів поставити наступне питання:
- Чи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , біологічним батьком малолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , свідоцтво про народження Серія НОМЕР_2 , актовий запис 287 від 27.01.2012 року, та чи існує кровна спорідненість між ними?
Проведення експертизи доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: вул. Докучаєвська, 4, м. Київ, 03141.
Про день та час проведення судової молекулярно-генетичної експертизи повідомити позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , тел.: НОМЕР_3 ) та відповідача - ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_4 ; адреса: АДРЕСА_1 , тел.: НОМЕР_5 ).
Позивачу ОСОБА_1 та відповідачу ОСОБА_3 з дитиною ОСОБА_5 на вимогу експертів з`явитися до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: вул. Докучаєвська, 4, м. Київ, 03141, для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.
Витрати з оплати по проведенню експертизи покласти на позивача - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за складання заздалегідь неправдивого висновку та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи провадження № 2/760/7564/23, унікальний номер № 760/9845/23 в 1 томі.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення).
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складений 29.08.2023 року.
Суддя А.О. Митрофанова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.08.2023 |
Оприлюднено | 30.08.2023 |
Номер документу | 113080796 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Митрофанова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні