Справа № 150/447/18
Провадження № 22-ц/801/1901/2023
Категорія: 62
Головуючий у суді 1-ї інстанції Київська Т. Б.
Доповідач :Стадник І. М.
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
30 серпня 2023 року м. Вінниця
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Вінницького апеляційного суду Стадник І.М., одержавши апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1
на ухвалу Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 22 серпня 2023 року
у справі № 150/447/18
позовом ОСОБА_2 до Чернівецької селищної ради Чернівецького району Вінницької області, державного нотаріуса Чернівецької державної нотаріальної контори Вінницької області Ординського Юрія Станіславовича, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 про визнання права власності на спадкове майно та визнання недійсним свідоцтва на право на спадщину за законом, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Не погодившись із судовим рішенням у зазначеній справі представник позивача ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, яка не може бути прийнята до розгляду та, відповідно, не може бути вирішено питання про відкриття апеляційного провадження в справі з огляду на таке.
Так, відповідно до ч. ч. 3, 4 статті 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються, зокрема, довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (частина четверта статті 62 ЦПК України).
За змістом частини 1 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, така підписана представником Ткаченко Н.А., проте не надано доказів на підтвердження повноважень представника щодо вчинення процесуальної дії, в тому числі з оскарження судових рішень, зокрема, довіреності або ордеру, виданого відповідно до закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», як це передбачено частиною 4 статті 62 ЦПК України.
Підписання та подання апеляційної скарги є процесуальною формою реалізації повноважень з представництва.
Водночас апеляційний суд позбавлений можливості перевірити чи такі документи подавались раніше, оскільки апеляційна скарга подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції, в порядку визначеному ст. 355 ЦПК України.
Ураховуючи, що представник позивача ОСОБА_1 не надала документів на підтвердження своїх повноважень апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Крім того, в прохальній частині апеляційної скарги апелянт ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу Могилів-Подільського міськрайонного суду від 22 серпня 2023 року щодо відмови в задоволенні позову, тоді як така не приймалась судом (відсутня), а також зазначає про вимоги, які не відносяться до повноважень апеляційного суду, передбачених ст. 374 ЦПК України, зокрема визнати доводи щодо відводу судді обґрунтованими.
Згідно частини 2 статті 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві стаття 185 ЦПК України.
Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 357, статті 185 ЦПК України, а апелянту надається строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання апеляційної скарги у новій редакції та відповідно до вимог ч. ч. 3, 4 ст. 356 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Апеляційну скаргу представника позивача ОСОБА_1 на ухвалу Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 22 серпня 2023 року залишити без руху.
Надати апелянту строк сім днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків та роз`яснити, що у випадку невиконання вимог ухвали апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернена особі, яка її подала.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий І.М. Стадник
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2023 |
Оприлюднено | 31.08.2023 |
Номер документу | 113106603 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Стадник І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні