Справа № 150/447/18
Провадження № 22-ц/801/2449/2023
Категорія: 62
Головуючий у суді 1-ї інстанції Київська Т. Б.
Доповідач :Сало Т. Б.
УХВАЛА
28 листопада 2023 рокуСправа № 150/447/18м. Вінниця
Вінницький апеляційнийсуд,суддя СалоТ.Б.,вирішуючи питанняпро відкриттяапеляційного провадженняза апеляційноюскаргою ОСОБА_1 на ухвалуМогилів-Подільськогоміськрайонного судуВінницької областівід 08листопада 2023року прозалишення позовубез розглядув цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до Чернівецькоїселищної радиЧернівецького районуВінницької області,державного нотаріусаЧернівецької державноїнотаріальної конториВінницької областіОрдинського ЮріяСтаніславовича, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог щодопредмета споруна сторонівідповідача ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 провизнання прававласності наспадкове майнота визнаннянедійсним свідоцтвана правона спадщинуза законом,зобов`язаннявчинити дії,
встановив:
Ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 08 листопада 2023 року позов ОСОБА_1 залишено без розгляду.
24 листопада 2023 року засобами поштового зв`язку від ОСОБА_1 надійшла апеляційна скарга на вказану ухвалу, яка підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 356 ЦПК України встановлені вимоги щодо форми та змісту апеляційної скарги.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 356 ЦПК України, в апеляційній скарзі мають бути зазначені: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з абз. 1 ч. 6 ст. 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
ОСОБА_1 в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі не зазначив відомості про наявність або відсутність в нього електронного кабінету.
Крім того, в апеляційній скарзі має бути зазначен о повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) (п. 3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України).
Зі змісту оскаржуваної ухвали слідує, що відповідачами у даній справі є: Чернівецька селищна рада Чернівецького району Вінницької області, державний нотаріус Чернівецької державної нотаріальної контори Вінницької області Ординський Ю.С., ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , а третіми особами, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ..
Натомість, ОСОБА_4 вказаний в апеляційній скарзі особою, до якої пред`являються позовні вимоги, а ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вказані як треті особи.
Інформації щодо місця проживання чи перебування ОСОБА_7 апеляційна скарга взагалі не містить.
З положеньч.3,4ст.356ЦПК Українитакож слідує,що апеляційнаскарга підписуєтьсяособою,яка їїподає,та подається разом із копіями скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Апеляційна скарга (на якій міститься реєстраційний штамп) підписана внизу останньої сторінки скарги і містить прізвище, ім`я та по-батькові особи, яка подає апеляційну скаргу - « ОСОБА_1 » та підпис, а під копіями апеляційних скарг зазначено лише прізвище особи, яка подає апеляційну скаргу « ОСОБА_8 ».
Враховуючи викладене, ОСОБА_4 необхідно подати нову редакцію апеляційної скарги з урахуванням вищенаведеного, із восьми копіями апеляційних скарг для учасників справи.
Також у п. 3 ч. 4ст.356ЦПКУкраїни зазначено, що до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить звільнити його від сплати судового збору, мотивуючи тим, що він є особою з інвалідністю 3 групи, який протягом п`яти років потерпає від неправомірного перешкоджання в реалізації права на обов`язкову долю у спадщині. Зазначає, що постійні судові витрати значно погіршили його матеріальний стан, розмір пенсії становить 2700 грн на місяць і оплата судового збору позбавить його засобів до існування, можливості придбати ліки та створить загрозу його життю та здоров`ю.
Вирішуючи клопотання про звільнення від сплати судового збору, апеляційний суд приходить до наступних висновків.
З положень статті 136 ЦПК України слідує, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою звільнити від сплати судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
У п. 1 ч. 1ст. 8 Закону України «Про судовий збір»зазначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (частина друга вказаної статті).
Відповідно до положеньст.8 Закону України «Про судовий збір»таст.136 ЦПК Україниєдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони.
Апеляційний суд зазначає, що звільнення від сплати судового збору є правом суду, а не обов`язком, який, вирішуючи таке питання, враховує майновий стан сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з ч. 3ст. 12 ЦПК Україниповинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
ОСОБА_1 , зазначаючи про свій скрутний матеріальний стан, жодних доказів на підтвердження свого майнового стану не надав.
При розгляді клопотання суд бере до уваги, що вирішення питання про звільнення від сплати судового збору майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити судовий збір. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати судового збору.
Таким чином, ОСОБА_1 не довів, що його майновий стан перешкоджає йому сплатити судовий збір, розмір якого є помірним.
Підпунктом 9 пункту 1 частини 2 статті 4ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір» визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ОСОБА_1 слід сплатити судовий збір та долучити до апеляційної скарги оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 536,80грн за реквізитами: отримувач ГУК у Він.обл./м.Вінниця/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858, банк Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок №UA478999980313101206080002856, кодкласифікації доходів бюджету22030101.
Відповідно ч. 2ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положенняст.185 цього Кодексу.
Враховуючи вищезазначене, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків, а саме для: зазначення відомостей про наявність або відсутність в особи, яка подає апеляційну скаргу, електронного кабінету; зазначення в апеляційній скарзі всіх учасників справи, їх місця проживання чи перебування, та надання восьми копій такої апеляційної скарги; надання документів, що підтверджують сплату судового збору на належний рахунок в розмірі 536,80 грн.
Керуючись ст.185,356,357 ЦПК України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 08 листопада 2023 року залишити без руху.
Надати строкпротягомдесяти днівз дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в ній недоліків, в іншому випадку скарга буде вважатися неподаною та буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Б. Сало
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2023 |
Оприлюднено | 29.11.2023 |
Номер документу | 115217060 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Сало Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні