Справа № 204/3173/23
Провадження № 2-ві/204/38/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2023 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Безрук Т.В.,
секретаря судового засідання Антипенко С.Х.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача Резніка Олександра Геннадійовича про відвід судді Самсонової Вікторії Василівни у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про стягнення боргу,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа № 204/3173/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про стягнення боргу.
В обґрунтування своєї заяви про відвід представник позивача ОСОБА_2 - адвокат Резнік О.Г. зазначив, що позовна заява ОСОБА_2 зареєстрована 3.03.2023 року за № 204/3173/23. Провадження за позовною заявою відкрито 17.04.2023 року. Судове засідання за позовом ОСОБА_2 призначено судом на 14.06.2023 року, яке не відбулося у зв`язку з тим, що суддя перебувала, начебто на лікарняному. Знаходження судді на лікарняному та не здійснення нею судочинства спростовується. Судове засідання за позовом ОСОБА_2 повторно призначено судом на 7.09.2023 року, та до теперішнього часу підготовче засідання у справі не проведено, справа по суті не розглянута. Зазначене, на думку заявника, викликає сумнів в неупередженості та об`єктивності суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30 серпня 2023 року заяву про відвід судді Самсонової В.В. передано на розгляд судді Безрук Т.В.
Відповідно ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву про відвід судді Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Самсонової В.В. по цивільній справі № 204/3173/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про стягнення боргу, суд вважає, що заяву про відвід слід залишити без задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ч. 3ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ст. 36 ЦПК України суддя не може брати участі у розгляді цивільної справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо: він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яку ратифіковано Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, і яка є частиною національного законодавства, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
В процесуальному судочинстві діє презумпція безсторонності суду, яка може бути спростована.
Право учасника справи на відвід судді є однією з гарантій права на справедливий суд.
Проте право на відвід не є абсолютним. В інакшому випадку воно перетвориться у свавільне обрання суддів для розгляду справи та спосіб процесуального зловживання, що суперечитиме інтересам інших учасників справи та суспільним інтересам загалом.
Відвід має бути обґрунтований посиланням на факти, які вказують на залежність, упередженість або необ`єктивність судді щодо сторін чи будь-кого з них.
Лише за таких обставин відвід буде правомірним і убезпечить сторони від залежного, упередженого або необ`єктивного суду.
Пунктами 3 та 5 частини 1 статті 36 ЦПК України передбачено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи, є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Натомість заявником не доведена наявність обставин, які б викликали сумнів в неупередженості та об`єктивності судді Самсонової В.В. та унеможливлювали ухвалення суддею об`єктивного рішення у справі, доводи викладені у заяві про відвід не містять доказів, що вказують на необ`єктивність чи упередженість судді, а зводяться до незгоди з її процесуальними діями, а тому вони не можуть бути підставою для відводу судді у розумінні статті 36 ЦПК України.
Ознак будь-якої прямої чи побічної зацікавленості судді Самсонової В.В., які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності, під час розгляду даної заяви не встановлено.
В свою чергу суддя, який розглядає заяву про відвід, не в праві надавати правову оцінку процесуальним діям та рішенням судді, який розглядає справу під час її розгляду.
Враховуючи наведене суд доходить висновку, що у задоволенні заяви представника позивача Резніка Олександра Геннадійовича про відвід судді Самсонової В.В. у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про стягнення боргу, необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 36, 38-40, 258, 260, 261 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні заяви представника позивача Резніка Олександра Геннадійовича про відвід судді Самсонової Вікторії Василівни у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа ОСОБА_5 про стягнення боргу - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Безрук
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2023 |
Оприлюднено | 31.08.2023 |
Номер документу | 113111883 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Безрук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні