Ухвала
від 22.06.2023 по справі 758/6948/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/6948/23

Провадження 2-з/758/138/23

У Х В А Л А

про забезпечення позову

22 червня 2023 року місто Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі судді Ларіонової Н.М., розглянувши заяву розглянувши заяву позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково виробниче підприємство «Пуеренерджигруп» про забезпечення позову та матеріали цивільної справи за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково виробниче підприємство «Пуеренерджигруп» до ОСОБА_1 , третя особа: Територіальний центр МВС №8048 РЦС ГСЦ МВС в м. Києві про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, витребування транспортного засобу та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В :

До Подільського районного суду м. Києва надійшла позовна заява, в якій позивач просить: 1) визнати недійсним оспорюваний договір купівлі-продажу транспортного засобу від 05.10.2022 року, укладений між ТОВ «НВП «ПАУЕРЕНЕРДЖИГРУП» та ОСОБА_1 ; 2) застосувати наслідки недійсності нікчемного правочину - договору купівлі-продажу транспортного засобу від 05.10.2022 року, укладеного між ТОВ «НВП «ПАУЕРЕНЕРДЖИГРУП» та ОСОБА_1 ; 3) скасувати перереєстрацію транспортного засобу марки CHANGAN моделі «CS 15», 2019 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_1 , здійснену 05.10.2022 року Територіальним сервісним центром 8048 Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у м. Київ за новим власником ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 05.10.2022 року; 4) зобов`язати Територіальний сервісний центр 8048 Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у м. Київ поновити (здійснити) державну реєстрацію транспортного засобу марки CHANGAN моделі «CS 15», 2019 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 , VIN НОМЕР_1 за ТОВ «НВП «ПАУЕРЕНЕРДЖИГРУП» (код ЄДРПОУ 43839198), видавши свідоцтво про реєстрацію даного транспортного засобу на ім`я позивача; Ухвалою від 14.02.2022 р. відкрито провадження з призначенням підготовчого судового засідання.

Позивачем одночасно з позовною заявою подано заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення вказаного позову шляхом накладення арешту на автомобіль марки CHANGAN, модель «CS 15», 2019 року випуску, білого кольору, VIN НОМЕР_2 , номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_1 . Заява мотивована тим, що незабезпечення позову зробить неможливим або утрудненим рішення суду в разі задоволення позову, оскільки відповідач по справі може відчужити майно.

На підставі ст.153 ч.3 ЦПК України заява розглянута без повідомлення учасників.

Суд, дослідивши матеріали заяви, вважає, що заява підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.ст. 149, 150 ч. 1 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має на звернутися до суду.

Пункт 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 р. № 9 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» зазначає, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

Постановою Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» встановлено, що забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Згідно з роз`ясненнями Пленуму ВССУ, наведеними в пункті 20 постанови №5 від 07.02.2014 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав», з метою забезпечення знаходження майна у володінні відповідача на час судового розгляду позову про право на це майно суд за клопотанням позивача може вжити заходи забезпечення позову (статті 151, 152 ЦПК), наприклад, накласти арешт на майно.

Згідно ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії.

Згідно ст.150 ч.3 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз`яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів представника позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню.

Згідно до ст.150 ч.1 ЦПК України встановлений арешт майна, що належить відповідачеві та заборона вчиняти певні дії, є видом забезпечення позову.

Встановлено, що між сторонами дійсно існує спір щодо визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, витребування транспортного засобу.

Таким чином, із урахуванням змісту заявлених позовних вимог, суд вважає обґрунтованими доводи заявника, наведені у заяві про забезпечення позову, про те, що вказаний автомобіль, який перебуває у власності відповідача, фактично є предметом позову у даній справі, а тому у разі задоволення позову примусове виконання судового рішення буде ефективним тільки за умови, що автомобіль буде залишатись у власності відповідача.

При цьому обраний позивачем вид забезпечення позову є обґрунтованим та таким, що безпосередньо пов`язаний і узгоджується з позовними вимогами, є співмірним цим позовним вимогам і таким, що забезпечить реальний захист прав позивача у випадку прийняття рішення на його користь.

Забезпечення позову зазначеним способом не порушує принципів змагальності і процесуального рівноправ`я сторін, оскільки мета забезпечення позову - це негайні, хоча й тимчасові заходи, які направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового рішення, а також перешкоджання завдавання шкоди інтересам позивача.

Враховуючи фактичні обставини справи, виходячи з пов`язаності заходів забезпечення позову з його предметом та співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам, а також приймаючи до уваги, що невжиття заходів забезпечення позову може в подальшому утруднити виконання рішення суду, суд дійшов висновку про необхідність вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на вищевказаний автомобіль.

Відповідно до ст.153 ч.9 ЦПК України ухвала про накладення арешту підлягає негайному виконанню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.149-150, 258-260, 353 ЦПК України,-

У Х В А Л И В:

Заяву позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково виробниче підприємство «Пуеренерджигруп» про забезпечення позову та матеріали цивільної справи за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково виробниче підприємство «Пуеренерджигруп» до ОСОБА_1 , третя особа: Територіальний центр МВС №8048 РЦС ГСЦ МВС в м. Києві про визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, витребування транспортного засобу та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити.

Накласти арешт на автомобіль марки CHANGAN, модель «CS 15», 2019 року випуску, білого кольору, VIN НОМЕР_2 , номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_1 .

За даною ухвалою є: стягувач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково виробниче підприємство «Пуеренерджигруп» (юридична адреса: 69095, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Залізнична, буд. 1-В, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 77, кімната 709, ЄДРПОУ 43839198); боржник - ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 );

Копію ухвали скерувати позивачу для пред`явлення в установленому законом порядку для виконання і внесення відомостей до Державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого та рухомого майна.

Копію ухвали після її виконання направити відповідачу - для відмова

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Строк пред`явлення ухвали до виконання - протягом розгляду цивільної справи № 758/6948/23.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду з подачею апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.

Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяН. М. Ларіонова

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.06.2023
Оприлюднено05.09.2023
Номер документу113165821
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —758/6948/23

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Постанова від 13.03.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 06.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 06.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 15.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 28.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Голуб Світлана Анатоліївна

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ларіонова Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні