Справа №295/9998/23
1-в/295/552/23
УХВАЛА
06.09.2023 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні заявузасудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,прозарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання, -
встановив:
Засуджений ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про застосування ч. 5 ст. 72 КК України. Крім того, засуджений ОСОБА_3 надав суду заяву про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з ДУ «Житомирська УВП (№8)», оскільки бажає приймати участь в розгляді справи.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст.336КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Беручи до уваги те, що засуджений перебуває в ДУ «Житомирська УВП (№8)», суд вважає у відповідності до положень п. 4 ч. 1 ст. 336 КПК України, необхідним провести судове засідання в режимі відеоконференції з метою забезпечення оперативності судового провадження та розумних строків розгляду заяви засудженого.
Крім того,стаття 59Конституції Українигарантує кожному право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Відповідно до ст. 42, п. 3 ст. 43 КПК Україниобвинувачений має право на отримання правової допомоги захисника за рахунок держави у випадках, передбачених КК Українита/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, в тому числі у зв`язку з відсутністю коштів.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 відбуває покарання за вчинення злочину, який відповідно до положень ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких злочинів.
Згідно вимог ч. 1 ст. 52 КПК України участь захисника є обов`язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 8 КВК України засудженому гарантується право на правову допомогу. Для одержання правової допомоги засуджені можуть користуватися послугами адвокатів або інших фахівців в галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги.
Керуючись ст. 59 Конституції України, ст. 52, 336 КПК України, ст. 8 КВК України, Закону України «Про безоплатну правову допомогу», суд, -
постановив :
Провести судовезасідання,призначене на14годину 00хвилин 03.10.2023у режимівідеоконференції іззасудженим ОСОБА_3 ,що перебуває в ДУ «Житомирська УВП (№8)».
Адміністрації ДУ «Житомирська УВП (№8)» забезпечити проведення судового засідання за участю засудженого ОСОБА_3 у режимі відеоконференції.
Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області вирішити питання про призначення захисника засудженому ОСОБА_3 тазабезпечити йогоприбуття всудове засідання,яке відбудеться03.10.2023о 14годині 00хвилин взалі суду2Б3 Богунського районного суду м. Житомира.
Копію ухвали надіслати до ДУ «Житомирська УВП (№8)» для організації проведення відеоконференції, відповідно до вимог ст. 366 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2023 |
Оприлюднено | 11.09.2023 |
Номер документу | 113293229 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зарахування строку попереднього ув’язнення в строк покарання |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Болейко А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні