Ухвала
від 06.09.2023 по справі 308/15165/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/15165/23

1-кс/308/4024/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 вересня 2023 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 , за участю слідчого - ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді клопотання слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні за № 12023070000000058 відомості про яке внесені 01.03.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, про проведення обшуку, -

В С ТА Н О В И В:

06 вересня 2023 року до слідчого судді надійшло клопотання слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні за № 12023070000000058 відомості про яке внесені 01.03.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, про проведення обшуку.

Як вбачається з матеріалів поданого клопотання, що до організації вищевказаної протиправної діяльності причетні наступні особи: громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який організовує підбір осіб призовного віку через «Telegram» канал, а також через знайомих із Закарпатської області, та своїх спільників за грошову винагороду від 1500 до 6000 тис. доларів США, внесення до системи «Шлях» в якості водіїв які переміщуються через кордон за гуманітарною допомогою або для перевезення вантажів, визначає завдання водіям щодо супроводу осіб призовного віку до ППр їх інструктаж щодо поведінки при перетині державного кордону та місце залишення транспортного засобу на території Угорщини, Словаччини. Дає подальші вказівки водіям щодо загону транспортних засобів на територію України; громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , здійснює внесення до системи «Шлях» від фіктивно зареєстрованих фізичних осіб-підприємців осіб призовного віку нібито в якості водіїв які переміщуються через кордон за гуманітарною допомогою або для перевезення вантажів, визначає завдання водіям щодо супроводу осіб призовного віку до ППр та під час перетину кордону, громадяни України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_4 , підшуковують осіб чоловічої статі які мають на меті незаконно виїхати через державний кордон України, зареєстровані як фізичні особи підприємці, мають відповідні ключі до системи Шлях, та надали їх в розпорядження до ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , з метою подальшого отримання частини грошових кошів від організації незаконного вивезення осіб через державний кордон України.

Так, головним оперативно-розшуковим відділом НОМЕР_2 прикордонного загону проведено комплекс заходів за результатами яких встановлено, ряд фізичних осіб-підприємців які фіктивно зареєстровані з метою налагодження каналу незаконно переправлення через державний кордон України осіб призовного віку під час дії воєнного стану за допомогою системи «Шлях» Укртрансбезпеки, а саме: ФОП ОСОБА_8 РНОКПП НОМЕР_3 ; ФОП ОСОБА_7 , РНОКПП: НОМЕР_4 та ФОП ОСОБА_9 , РНОКПП: НОМЕР_5 .

Встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , з метою власного збагачення, за грошову винагороду від 1500 до 6000 тис. доларів США, організував канал незаконного переправлення осіб призовного віку під час дії режиму військового стану в країні шляхом підпору осіб призовного віку, які мають бажання виїхати за межі України до країн Європейського Союзу через «Telegram» канал, а також через знайомих із Закарпатської області. В подальшому останній надає установчі дані своєму спільнику громадянину України ОСОБА_6 який за вказівкою ОСОБА_5 від раніше зареєстрованих фіктивних фізичних осіб-підприємців (ліцензіатів на здійснення міжнародних перевезень - ФОП ОСОБА_8 , ОСОБА_7 ) подає заявки на потрібних громадян України призовного віку до Міністерства інфраструктури України з метою внесення їх до системи «Шлях», з метою безперешкодного перетину державного кордону в якості водія транспортного засобу, який перевозить гуманітарну допомогу або вантажі з/на територію України.

З метою не бути викритими заявки подаються від різних ФОП та постійно на різні транспортні засоби, в тому числі на автомобілі Renault Master, д.н.з. НОМЕР_6 та Mercedes-Benz Sprinter, д.н.з. НОМЕР_7 , які зареєстровані за громадянином ОСОБА_7 .

Після внесення в систему «Шлях» ОСОБА_5 та ОСОБА_6 визначають особам призовного віку місце їх прибуття в Закарпатській області.

В подальшому ОСОБА_5 та ОСОБА_6 дають вказівки штатним водіям ( ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 ) про супровід осіб призовного віку до ППр та проведення інструктажу перед безпосереднім перетином державного кордону щодо поведінки під час проходження прикордонно-митного контролю.

Також, безпосередньо перед виїздом вказані особи які мають на меті незаконно виїхати через державний кордон України укладають фіктивні трудові договори з ФОП ОСОБА_8 , ОСОБА_7 у офісі який орендує ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_5 , та з особою призовного віку обговорюють питання щодо місця в якому буде залишений транспортний засіб в разі вдалого виїзду, з метою його зворотного ввезення на Україну. Після перетину кордону особа призовного віку телефонує ОСОБА_5 чи ОСОБА_6 та повідомляє про виїзд за межі України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , як організатор незаконного переправлення осіб через державний кордон України, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , організували незаконне переправлення через державний кордон України осіб які до даного часу не повернулися на територію України, а саме: ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешканця АДРЕСА_6 ; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , мешканця АДРЕСА_7 ; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , мешканця АДРЕСА_8 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , мешканця АДРЕСА_9 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , мешканця АДРЕСА_10 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , мешканця АДРЕСА_11 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , мешканця АДРЕСА_12 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , мешканця АДРЕСА_13 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , мешканця АДРЕСА_14 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , мешканця АДРЕСА_15 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , мешканця АДРЕСА_16 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , мешканця АДРЕСА_17 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , мешканця АДРЕСА_18 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , мешканця АДРЕСА_19 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , мешканця АДРЕСА_20 .

Згідно з матеріалами кримінального провадження, на даний час фігуранти кримінального провадження не відмовились від своїх злочинних намірів та продовжують здійснювати протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення осіб з числа громадян України призовного віку через державний кордон України.

Таким чином, встановлено, що до вказаного злочину причетний громадянин України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_3 .

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_3 можуть знаходитись: чорнові записи, пов`язані безпосередньо з організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України; виготовлені підроблені документи, фіктивні бланки офіційних документів; печатки, штампи від фіктивних фізичних-осіб підприємців; грошові кошти здобуті шляхом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України; засоби зв`язку (мобільні термінали, сім-карти), які використовуються в ході зайняття злочинною діяльністю; комп`ютерна техніка, планшети, флеш накопичувачі які використовуються для організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України; системи відеоспостереження (камери, сервери) в яких можуть бути зафіксовані факти прибуття, вибуття організаторів, співучасників та виконавців даної протиправної діяльності.

Так, вказані речі, предмети та документи які можуть знаходитись за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_7 мають значення для досудового розслідування і відомості, які містяться в них, можуть бути доказами причетності останнього до вчинення даного злочину.

В інший спосіб, а ніж проведення обшуку за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_7 відшукати речі, предмети, документи, вилучені із обігу речовини та засоби, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами - не виявляється за можливим.

Згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості щодо права власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_3 , значиться офіційно зареєстрованим на праві власності за ОСОБА_27 , який знаходиться в родинних стосунках з ОСОБА_7 .

В той же час, згідно з інформацією з ГУ ДМС в Закарпатській області, ОСОБА_7 дійсно зареєстрований за вказаною адресою.

Приймаючи до уваги наведене та враховуючи, що вказані у клопотанні речі, предмети, документи, які плануються відшукати та вилучити за місцем фактичного проживання ОСОБА_7 , а саме у домоволодінні, що за адресою: АДРЕСА_3 , а також у господарських приміщеннях (будівлях та спорудах), наявних на території зазначеного домоволодіння, мають значення для кримінального провадження, оскільки можуть підтверджувати фактичні обставини вчинення злочину, досліджуваного у рамках даного кримінального провадження тобто бути доказами, а тому, орган досудового розслідування просить надати дозвіл на проведення обшуку у домоволодінні - житловому будинку та прибудинкових господарських будівель і спорудах, наявних на території домоволодіння який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , за місцем фактичного проживання громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який згідно обліків державного реєстру речових прав на нерухоме майно, офіційно зареєстрований на праві власності за ОСОБА_27 , який знаходиться в родинних стосунках з ОСОБА_7 , з метою відшукання та вилучення:

- чорнових записів, пов`язаних безпосередньо з організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України;

- виготовлених підроблених документів, фіктивних бланків офіційних документів;

- печаток, штампів від фіктивних фізичних-осіб підприємців;

- грошових коштів здобутих шляхом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України;

- засобів зв`язку (мобільні термінали, сім-карти), які використовуються в ході зайняття злочинною діяльністю;

- комп`ютерної техніки, планшетів, флеш накопичувачів які використовуються для організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України;

- систем відеоспостереження (камери, сервери) в яких можуть бути зафіксовані факти прибуття, вибуття організаторів, співучасників та виконавців даної протиправної діяльності.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши слідчого, дослідивши докази додані до клопотання слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Згідно приписів ст.ст. 85-86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

Згідно ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Як слідує зі змісту п. 10 ч. 3, ст. 214, ч. 1 ст. 233 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні та проводяться лише після внесення відомостей щодо кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (крім огляду місця події у невідкладних випадках).

Відповідно п.п. 4, 5, 6 ч. 3 ст. 234 КПК України клопотання слідчого, погоджене з прокурором, повинне містити відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння особи, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до вимог п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Слідчим суддею при розгляді клопотання встановлено, що Слідчим відділом УСБУ в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено 01.03.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023070000000058 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

З матеріалів клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що підставою для внесення до ЄРДР слугували матеріали правоохоронних та контролюючих державних органів про виявлення фактів вчинення чи підготовки до вчинення кримінальних правопорушень.

З витягу з ЄРДР, а саме з короткого викладу обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, вбачається, що громадянин ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , за грошову винагороду організовують незаконне переправлення через пункти пропуску в межах Закарпатської області осіб, з числа громадян України призовного віку, які мають на меті незаконно виїхати за кордон з метою ухилення від призову на військову службу.

З листа заступника начальника ГВ - начальника 1 відділу ГВКР УСБУ в Закарпатській області ОСОБА_28 за результатами проведення комплексних заходів встановлено, що до вчинення зазначеного у дорученні кримінального правопорушення можуть бути причетні: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_29 , ОСОБА_9 ,

Згідно повідомлення про надання інформації від 28.03.2023 року, повідомлено, що головним оперативно-розшуковим відділом НОМЕР_2 прикордонного загону проведено комплекс заходів за результатами яких встановлено, ряд фізичних осіб-підприємців які фіктивно зареєстровані з метою налагодження каналу незаконно переправлення через державний кордон України осіб призовного віку під час дії воєнного стану за допомогою системи «Шлях» Укртрансбезпеки, а саме: ФОП ОСОБА_8 РНОКПП НОМЕР_3 ; ФОП ОСОБА_7 , РНОКПП: НОМЕР_4 та ФОП ОСОБА_9 , РНОКПП: НОМЕР_5 .

Проаналізувавши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим жодними належними та допустимим доказами не доведено, що у домоволодінні - житловому будинку та прибудинкових господарських будівель і спорудах, наявних на території домоволодіння, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , за місцем фактичного проживання громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та який на праві власності належить ОСОБА_27 , можуть знаходитися речі та документи, які мають значення для кримінального провадження, разом з тим не доказано, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Враховуючи вищенаведене, та враховуючи той факт, за таких обставин можуть бути істотно обмежені права інших фізичних осіб, причетність яких до кримінального провадження на цей час достовірно не встановлена, що є неприпустимим, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність документально обґрунтованих підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити повністю у задоволенні клопотання слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні за № 12023070000000058 відомості про яке внесені 01.03.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, про проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.09.2023
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу113297717
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —308/15165/23

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 07.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 07.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 07.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 07.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні