Ухвала
від 10.09.2023 по справі 334/5116/17
ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Дата документу 11.09.2023 Справа № 334/5116/17

Запорізький апеляційний суд

Єдиний унікальний № 334/5116/17 Головуючий у 1-й інстанції: Турбіна Т.Ф.

Провадження №22-ц/807/1945/23 Суддя-доповідач: Подліянова Г.С.

У Х В А Л А

11 вересня 2023 року м. Запоріжжя

Запорізький апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого, судді-доповідача Подліянової Г.С.,

суддів: Гончар М.С.,

Маловічко С.В.,

вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор» на ухвалу Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 02 серпня 2023 року, у справі за заявою Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор», заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Дніпровський відділ державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Головне управління Держпраці у Запорізькій області, Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» про зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

У травні 2023 року Приватний акціонерний товариство «Запоріжтрансфоматор» звернулося до суду із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Дніпровський відділ державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 02 серпня 2023 року відмовлено у задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор», заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Дніпровський відділ державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Головне управління Держпраці у Запорізькій області, Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» про зобов`язання вчинити дії.

Не погоджуючись із ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 02 серпня 2023 року, Приватне акціонерне товариство «Запоріжтрансфоматор» подало апеляційну скаргу безпосередньо до Запорізького апеляційного суду засобами поштового зв`язку 04 вересня 2023 року, що надійшла до суду апеляційної інстанції 06 вересня 2023 року, яка містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.

Клопотання обгрунтоване тим, що оскаржуване рішення було ухвалено без участі скаржника, копію якого отримано ним 21 серпня 2023 року на Укрпошті, тому вважає, що строк на звернення з апеляційною скаргою, відповідно до ч.2 ст.354 ЦПК України не пройшов, у зв`язку з чим просить поновити строк на апеляційне оскарження, оскільки він пропущений з поважних причин.

Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Запорізького апеляційного суду від 06 вересня 2023 року справу передано у провадження судді-доповідача Кочеткової І.В. та визначено склад колегії: головуючий суддя - Кочеткова І.В., судді: Кримська О.М., Дашковська А.В.

Ухвалою Запорізького апеляційного суду від 06 вересня 2023 року матеріали справи витребувані з Ленінського районного суду м. Запоріжжя.

07 вересня 2023 року матеріали справи надійшли до суду апеляційної інстанції.

Ухвалою Запорізького апеляційного суду від 07 вересня 2023 року заяви суддів Запорізького апеляційного суду Кочеткової І.В., Кримської О.М., Дашковської А.В. про самовідвід у цій справі задоволено, справу передано у відділ забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ Запорізького апеляційного суду для нового авторозподілу відповідно до вимог ст.33 ЦПК України.

Згідно із протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями Запорізького апеляційного суду від 08 вересня 2023 року справу передано у провадження судді-доповідача Подліянової Г.С. та визначено склад колегії: головуючий суддя Подліянова Г.С., судді: Гончар М.С., Маловічко С.В..

Згідно ч. 1ст. 354 ЦПК Україниапеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення.

Відповідно до ч. 2ст. 354 ЦПК Україниучасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1ст. 127 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини пропуску поважними.

Із матеріалів справи вбачається, що 02 серпня 2023 року Ленінським районним судом м. Запоріжжя постановлена вступна та резолютивна частина оскаржуваної ухвали суду без участі скаржника, що підтверджується протоколом судового засідання від 02 серпня 2023 року (т.5 а.с.126,127). Того ж дня складений повний текст оскаржуваної ухвали суду (т.5 а.с.128-133).

Таким чином, враховуючи дату складання оскаржуваного судового рішення (02 серпня 2023 року), відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України, останнім днем строку для подання ПАТ «Запоріжтрансформатор» апеляційної скарги на судове рішення було 17серпня 2023року (робочий день, четвер).

ПАТ «Запоріжтрансформатор» пропустило строк на апеляційне оскарження ухвали суду та звернулося до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення цього строку.

Відповідно до частини п`ятоїстатті 272 ЦПК Україниучасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судоверішення булоухвалено позамежами судовогозасідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судовогорішення надсилаєтьсяпротягом двохднів здня йогоскладення уповному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Днем вручення судового рішення є день вручення судового рішення під розписку; день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду(частина шостастатті 272 ЦПК України).

Як вбачається із супровідного листа, Ленінським районним судом м. Запоріжжя 08 серпня 2023 року направлено копію оскаржуваного судового рішення ПАТ «Запоріжтрансформатор» на зазначену ним адресу у своїй заяві (69600, м. Запоріжжя, Дніпровське шосе, буд. 3) (т.5 а.с.134).

Як вбачається із рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення із трекінг номером 69065 0508399 8, що повернулося до суду першої інстанції 23 серпня 2023 року, ПАТ «Запоріжтрансформатор» 21 серпня 2023 року отримало копію оскаржуваного судового рішення (т.5 а.с.137).

Враховуючи дату отримання скаржником оскаржуваної ухвали суду (21 серпня 2023 року), останній п`ятнадцятий день на подання ним апеляційної скарги припадає на робочий день 05вересня року (вівторок).

Апеляційна скарга подана безпосередньо до Запорізького апеляційного суду засобами поштового зв`язку 04вересня 2023 року.

Отже, апеляційну скаргу апелянтом подано в межах п`ятнадцятиденного строку із дня отримання копії повного судового рішення, що встановлений ч.2 ст. 354 ЦПК України.

Враховуючи зазначене, а також положення ст. 55 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, щодо отримання права особи на доступ до правосуддя, суд приходить до висновку, що апелянт має право на поновлення пропущеного строку.

За таких обставин, строк на апеляційне оскарження ухвали суду слід поновити.

Відповідно до ч.2 ст.359 ЦПК України питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 357 цього Кодексу.

За формою і змістом скарга відповідаєст. 356 ЦПК України.

Судовий збір сплачено згідно Закону України «Про судовий збір».

Підстав для відмови у відкритті провадження, визначених у ст.358ЦПКУкраїни не встановлено, тому провадження у справі підлягає відкриттю.

Відповідно до ст. 361 ЦПК України, разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження суд апеляційної інстанції надсилає копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів учасникам справи.

Керуючись ст.ст. 122, 123, 127,354-361, 368 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання Приватногоакціонерного товариства«Запоріжтрансфоматор» про поновлення строку на апеляційне оскарження - задовольнити.

Поновити Приватномуакціонерному товариству«Запоріжтрансфоматор» пропущений строк на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 02 серпня 2023 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор» на ухвалу Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 02 серпня 2023 року, у справі за заявою Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор», заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Дніпровський відділ державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Запоріжтрансфоматор», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Головне управління Держпраці у Запорізькій області, Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини» про зобов`язання вчинити дії.

Визначити учасникам справи строк п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на апеляційну скаргу відповідно до вимог ст. 360 ЦПК України та доказів надсилання копій відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Копії ухвали про відкриття апеляційного провадження разом із копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Для забезпечення апеляційного розгляду справи провести підготовчі дії, передбачені ст. 365 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий, суддяСуддяСуддяПодліянова Г.С.Гончар М.С. Маловічко С.В.

Дата ухвалення рішення10.09.2023
Оприлюднено14.09.2023

Судовий реєстр по справі —334/5116/17

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Осіян Олексій Миколайович

Постанова від 28.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Подліянова Г. С.

Постанова від 28.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Подліянова Г. С.

Ухвала від 13.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Подліянова Г. С.

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Подліянова Г. С.

Ухвала від 07.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кочеткова І. В.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кочеткова І. В.

Ухвала від 08.08.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Турбіна Т. Ф.

Ухвала від 08.08.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Турбіна Т. Ф.

Ухвала від 07.05.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Турбіна Т. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні