Справа № 2-13/11 Провадження № 2-зз/358/2/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 серпня 2023 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Лебединець Г.С.,
при секретарі судового засідання Ведмеденко І.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , інтереси яких представляє адвокат Орло Юлія Вікторівна про скасування заходів забезпечення позову,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , інтереси яких представляє адвокат Орло Ю.В. про скасування заходів забезпечення позову, в якій просять скасувати заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Богуславського районного суду Київської області від 25.08.2010 року. Свою заяву мотивують тим, що підстави відповідного арешту відпали, оскільки після відповідної ухвали суду боржники погасили борг в повному обсязі.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися. Надали заяву про слухання справи у їх відсутність.
Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, то відповідно до вимог ч.2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали заяви та цивільної справи, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ухвалою Богуславського районного суду Київської області від 25.08.2010 року у справі № 2-з-27/10 з метою забезпечення позову було накладено арешт на:
-грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, яке знаходиться по АДРЕСА_1 та належить ОСОБА_1 ;
-грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, яке знаходиться по АДРЕСА_2 та належить ОСОБА_2 .
Питання щодо скасування заходів забезпечення позову вирішується відповідно до положень ст. 158 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1, 7 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України в п.10 постанови №9 від 22.10.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Аналіз зазначених правових норм і роз`яснення Пленуму Верховного Суду дає можливість зробити висновок про те, що підставою для скасування заходів забезпечення позову на розсуд суду можуть бути будь-які обставини, які свідчать про відсутність потреби у забезпеченні позову, про неефективність вжитих заходів, про невідповідність вжитих заходів дійсним обставинам справи, про наявність зловживань з боку позивача при вирішенні питання про забезпечення позову тощо.
Як вбачається з матеріалів справи, у витязі із ВП-спецрозподіл від 27.07.2023 р. зазначено, що на виконання ухвали Богуславського районного суду Київської області №2-з-27 від 25.08.2010 р. накладено арешт на грошові кошти і рухому та нерухоме майно та 28.12.2010 р. закінчено ВП п.8.ч.1 ст. 49 фактичне повне виконання рішення.
Із клопотання Філії ПАТ «банк Золоті Ворота» від 04.12.2013 р. вбачається, що ОСОБА_1 виконано зобов`язання за кредитом.
В довідках, виданих Богуславським відділом державної виконавчої служби в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) зазначено, що згідно даних отриманих з Автоматизованої системи виконавчих проваджень (АСВП), станом на 28.07.2023 р. незавершених виконавчих проваджень щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на примусовому виконання в органах Державної виконавчої служби не перебуває.
Згідно ч.7,8 ст.158 ЦПК України, у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження, вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення.
Таким чином, враховуючи, що підстави забезпечення позову відпали, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.158, 260 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , інтереси яких представляє адвокат Орло Юлія Вікторівна про скасування заходів забезпечення позову - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Богуславського районного суду Київської області №2-з-27/10 від 25.08.2010 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: суддя Г. С. Лебединець
Суд | Богуславський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2023 |
Оприлюднено | 18.09.2023 |
Номер документу | 113464663 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Богуславський районний суд Київської області
Лебединець Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні