КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/715/23
Провадження № 2/391/228/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18.09.2023 р.селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Козюменська Валерія В`ячеславівна, перевіривши додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Мамай 2020» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною позовною заявою до Фермерського господарства «Мамай 2020», про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно вимог ЦПК України, звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів особи здійснюється шляхом пред`явлення позову, у якій позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
За змістомст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Згідно з ч. 1ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно зі ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях (ст. 81 ЦПК України). Обов`язок доказування у спірній категорії справ покладається на позивача.
Дослідивши зміст поданої позовної заяви та додані до неї документи, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 , підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 5) ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч. 5ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивач зазначає, що він є власником земельної ділянки з кадастровим номером 3522880900:02:000:0155, що розташована на території Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області. Але документів, які підтверджують право власності на землю, до позову не надає (державний акт на право власності на землю, або інший документ, підтверджуючий таке право власності, у справі відсутній). Позивач вказує, що зазначену земельну ділянку обробляв ФГ ОСОБА_2 . Також зі змісту позовної заяви слідує, що позивач укладав договір оренди земельної ділянки саме з ФГ Зубенко Л.В. При цьому доказів зазначеного до позову позивачем не додано. Позивачем не вказується та не долучаються докази, коли був укладений договір оренди землі з ФГ Зубенко Л.В., на який строк та інші умови, на підставі яких договір було укладено. Також позивачем не надається договір оренди землі з ФГ Мамай. Причини, з яких позивач не долучив вказані документи, суду не зазначені.
Крім того, останнім пунктом прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути судові витрати з ФГ «Ковалевського Віталія Івановича», але позовні вимоги звернуто до ФГ «Мамай 2020».
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З урахуванням зазначеного, позивачу необхідно усунути зазначені вище недоліки позовної заяви протягом строку відповідно до вимог ч.2 ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку про необхідність залишити дану позовну заяву без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 доФермерського господарства«Мамай 2020»про усуненняперешкод укористуванні земельноюділянкою таскасування державноїреєстрації - залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів, з дня отримання копії ухвали, для усунення зазначених в мотивувальній частині рішення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Козюменська
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2023 |
Оприлюднено | 19.09.2023 |
Номер документу | 113509327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Козюменська В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні