КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/715/23
Провадження № 2/391/33/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.02.2024 р.селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючої судді Козюменської В.В.
за участю секретаря Рогожкіної І.Ю.
позивача ОСОБА_1 ,
його представника адвоката Тупало М.П.,
представника відповідача адвоката Глазкова А.С.,
розглянувши в відкритому підготовчому судовому засіданні в селищі Компаніївка Кіровоградської області цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Мамай 2020» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою.
Позовну заяву мотивував тим, що він є власником земельної ділянки площею 6.1314 га, що має кадастровий номер 3522880900:02:000:0155, яка розташована на території Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, яку обробляв ФГ Зобенко Л.В. З метою з`ясування дати завершення договору оренди з ФГ ОСОБА_2 ОСОБА_3 звернувся до державного реєстратора, згідно відповіді якого ОСОБА_3 нібито ще в 2020 році підписав договір оренди земельної ділянки з ФГ «Мамай 2020», що позивач заперечує.
Представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Тупало М. подано клопотання про проведення судово-почеркознавчої експертизи, яку доручити Кропивницькому відділенню Київського науково-дослідному інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою м. Кропивницький, вул. Героїв Рятувальників, 2, поштовий індекс 25031.
Клопотання мотивував тим, що ОСОБА_1 заперечується підписання договору оренди землі від 25.10.2020 року № б/н з ФГ «МАМАЙ» 2020, щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3522880900:02:000:0155.
Представник відповідача заперечив проти клопотання, вважав, що вільні зразки, які отримані від підприємства, де працює позивач, не можуть гарантувати правдивий висновок експерта, оскільки викликають у сторони відповідача сумніви. Крім того зазначив, що позивачем було підписано як договір оренди землі від 25.10.2020 р., так й отримання грошей відповідно до податкового касового ордеру від 10.12.2021 р., про що є підписи Висоцького в зазначених документах. У зв`язку з чим. просив також поставити питання:
- чи виконано рукописний текст у видатковому касовому ордері від 10.12.2021 р. в графах «видатки», «підстава», «сума» та «одержав» ОСОБА_1 чи іншою особою?
-Чи виконано підпис в графі «підпис одержувача» в видатковому касовому ордері від 10.12.2021 р. ОСОБА_1 чи іншою особою.
Представник позивача та позивач заперечували проти зазначеного, Висоцький вказував, що в видатковому касовому ордері підпис не його, такий текст він не писав.
Розглянувши клопотання, заслухавши сторони, суд приходить до наступного.
Як вбачається з положеньстатті 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.Ці дані встановлюються такими засобами:письмовими, речовими і електронними доказами;висновками експертів;показаннями свідків.
Згідно частин 1-3статті 102 ЦПК Українипередбачено, що висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.
У відповідності до ч. 1,3ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Враховуючи вищевикладене, оскільки позивач заперечує підписання договору оренди землі від 25.10.2020 р., для з`ясування питання чи є підпис, який стоїть в договорі, саме Висоцького, необхідні спеціальні знання в галузі судового почеркознавства, тому суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Також суд вважає необхідним задовольнити клопотання представника відповідача та поставити експерту питання, ним запропоновані, оскільки з вказаного ордеру вбачається, про отримання позивачем грошей за користування спірною земельною ділянкою та для вирішення цих питань необхідні спеціальні знання в галузі судового почеркознавства.
Суд, вважає необхідним проведення експертизи доручити судовим експертам Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, попередивши експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК Українита роз`яснивши сторонам право заявляти відвід експертам та у разі необґрунтованості висновку експертів клопотати про призначення повторної експертизи.
Керуючись ст.ст.76,102,103,252 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Призначити судово-почеркознавчуекспертизу поцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Мамай 2020» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації.
На вирішення експерта поставити наступні питання:
Чи виконано підпис ОСОБА_1 в договорі оренди землі від 25.10.2020 року № б/н укладеного між ОСОБА_1 та фермерським господарством «МАМАЙ 2020», щодо земельної ділянки з кадастровим номером 3522880900:02:000:0155 у графі Орендодавець»?
- чи виконано рукописний текст у видатковому касовому ордері від 10.12.2021 р. в графах «видатки», «підстава», «сума» та «одержав» ОСОБА_1 чи іншою особою?
-Чи виконано підпис в графі «підпис одержувача» в видатковому касовому ордері від 10.12.2021 р. ОСОБА_1 чи іншою особою.
Проведення експертизи доручити експертам Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою м. Кропивницький, вул. Героїв Рятувальників, 2, поштовий індекс 25031.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивийвисновок експертата за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у відповідності зі ст. ст.384,385 КК України.
Для проведення експертизи експерту надати наступні документи: матеріали цивільної справи № 391/715/23, провадження № 2/391/228/23, оригінали: заяви про зарахування на посаду від 18.05.2019 року, наказу № 8-к від 14.05.2019, заяви на використання персональних даних від 14.05.2019 року, заяви про застосування податкової соціальної пільги від 14.05.2019 року, заяви про надання щорічної відпустки від 19.12.2022 року, лімітно-заборної картки за червень 2019 рік, квітень 2021 року, червень 2022 рік, лімітно-заборні карти на отримання ПММ в кількості 3 штуки, дорожні листи трактора в кількості 9 штук, а також експериментальні зразки .
Витрати, пов`язані із проведенням судової експертизи, покласти на сторону, яка заявила клопотання про проведення судової експертизи ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районний суд Кіровоградської області протягом 15-ти днів з моменту проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому даної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя В.В. Козюменська
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 05.02.2024 |
Номер документу | 116720261 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Козюменська В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні