БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
19.09.2023
Єдиний унікальний №497/1166/23
Провадження №1-кс/497/738/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про арешт майна
19.09.2023 року м. Болград
Слідчий суддя Болградського районного суду Одеської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні, в м. Болград, клопотання слідчого відділення № 1 слідчого відділу Болградського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий відділення № 1 слідчого відділу Болградського РВП ГУНП в Одеській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором Болградської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на нерухоме майно, що належить на праві власності підозрюваному ОСОБА_5 .
З клопотаннявбачається,щоСлідчим відділенням відділу поліції № 1 Болградського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023162270000333 від 31.05.2023 кваліфікованого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України.
У вищезазначеному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 08.09.2023 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України.
Дії передбачені ч. 3 ст. 307 КК України караються позбавленням волі на строк від дев`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Дрежавного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, станом на 04.09.2023 року за підозрюваним ОСОБА_5 , зареєстровано земельну ділянку з кадастровим номером 5120481000:01:003:0045 загальною площею 7.0002 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Вознесенської Першої сільської ради Арцизького району Одеської області (на даний час Вознесенський Перший старостинський округ Павлівської сільської ради Болградського району).
На підставі п.3 ч.2 ст.170 КПК України прокурор просить накласти арешт на вказане майно з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Прокурор в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутності та просить задовольнити клопотання з підстав зазначених в клопотанні.
Згідно вимог ч. 2 ст. 172 КПК з метою збереження майна, недопущення дій, спрямованих на можливе відчуження або розпорядження майна (майном) зазначеного в клопотанні, яке не було тимчасово вилучене, суд вважає за необхідне розглянути клопотання без повідомлення підозрюваного (власника майна).
Слідчий суддя,,перевірившинаданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов висновку щодозадоволення клопотання, виходячи з наступного.
Встановлено, що Слідчим відділенням відділу поліції № 1 Болградського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023162270000333 від 31.05.2023 кваліфікованого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України.
Як вбачається з повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 11.09.2023 року, ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України, що полягає в наступному.
З невстановленого досудовим розслідуванням часу 2020 року до 02.06.2023, ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем свого проживання, у будинку АДРЕСА_1 , діючи з прямим умислом та корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, у порушення вимог ст.ст. 7, 12, 15 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 та «Порядку провадження діяльності, пов`язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом», затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 589 від 03.06.2009, згідно яких діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, зазначених у Таблиці 1 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», затвердженої Наказом МОЗ України №188 від 01.08.2000, без відповідного дозволу заборонена, здійснював незаконну діяльність щодо виготовлення, придбання та зберігання з метою збуту наркотичних засобів.
Так, за вказаних обставин у період часу з 2020 року до 02.06.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на присадибній земельній ділянці вищевказаного домоволодіння, шляхом збирання листів та суцвіть рослин роду коноплі, що проростали на ній у невстановленій слідством кількості, придбав речовину рослинного походження, що містила у своєму складі наркотичний засіб з основним психоактивним компонентом тетрагідроканнабіонол, для подальшого виготовлення наркотичного засобу канабісу.
Зібрану речовину ОСОБА_5 у вказаний період часу, переносив до горища житлової частини вищевказаного домоволодіння, де шляхом висушування та подальшого подрібнення незаконно виготовив та придбав, особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено канабіс, в особливо великих розмірах, загальна маса якого у висушеному стані становить 108 155, 83 грам для подальшого збуту.
Після виготовлення вказаного наркотичного засобу, ОСОБА_5 , для забезпечення якості його зберігання та зручності подальшого збуту, розфасував та спакував канабіс у 537 полімерних пляшках, 1231 паперових згортках та 8 полімерних пакетах, різного об`єму, які в подальшому зберігав на горищі і у одній з кімнат вказаного домоволодіння до 02.06.2023.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, за правовою кваліфікацією: незаконне виготовлення, придбання, зберігання з метою збуту наркотичних засобів, якщо предметом таких дій були наркотичні засоби в особливо великих розмірах.
Також, невстановленого досудовим розслідуванням часу 2020 року до 02.06.2023, ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем свого проживання, у будинку АДРЕСА_1 , діючи з прямим умислом та з мотивів задоволення власних потреб, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, у порушення вимог вищезазначених нормативно-правових актів, здійснював незаконну діяльність щодо виготовлення, придбання та зберігання з метою особистого споживання наркотичних засобів та їх збуту.
Так, за вказаних обставин у період часу з 2020 року до 02.06.2023, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , після виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено канабісу, знаходячись за місцем свого мешкання, особисто споживав його за допомогою виготовленого ним пристрою для паління, який складається з фрагментів пластикових пляшок.
У процесі вживання канабісу через вказаний пристрій для паління, ОСОБА_5 незаконно виготовив, придбав та, з метою посилення ефекту наркотичного сп`яніння від подальшого вживання канабісу, зберігав на внутрішніх поверхнях фрагментів полімерної пляшки (верхня та нижня частина пристрою) нашарування, що містять особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - екстракт канабісу, маса якого при перерахунку на суху речовину становить 0,385 грамів.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченому ч. 1 ст. 309 КК України, за правовою кваліфікацією: незаконне виготовлення, придбання, зберігання, наркотичних засобів, без мети збуту.
Окрім цього, приблизно навесні 2023 року, більш точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи на присадибній земельній ділянці домоволодіння АДРЕСА_1 , за місцем свого мешкання, діючи з прямим умислом та корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, у порушення вимог згаданих нормативно-правових актів, продовжив здійснення протиправних дії щодо незаконного посіву та вирощування конопель, для подальшого виготовлення наркотичного засобу канабісу, з метою його подальшого збуту.
За зазначених обставин у вказаний період часу, ОСОБА_5 , перебуваючи на присадибній земельній ділянці вищевказаного домоволодіння, незаконно, без передбаченого законом дозволу, посіяв насіння коноплі.
В подальшому, у період часу з весни 2023 до 02.06.2023, ОСОБА_5 здійснював відповідні агротехнічні заходи шляхом поливу, прорідження ґрунту та видалення з нього рослин шкідників, доводячи до стадії визрівання, здійснив вирощування 570 рослин роду коноплі, які віднесені до рослин, що містять у своєму складі основний психоактивний компонент тетрагідроканнабіонол та відноситься до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для промислових цілей.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченому ч. 2 ст. 310 КК України, за правовою кваліфікацією: незаконний посів та незаконне вирощування конопель, особою яка вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, у кількості п`ятдесят і більше рослин.
За сукупністю ОСОБА_5 підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 310, ч. 1 ст. 309, ч. 3 ст. 307 КК України.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України (далі КПК) арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Оскільки слідчим суддею клопотання прокурора розглядається з межах заявлених підстав та поданих доказів, надається оцінка виключним законності та обґрунтованості застосування арешту майна підозрюваного з метою, визначеною п.3 ч.2 ст.170 КПК України: забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе наявності трьох необхідних ознак, необхідних для застосування заходів забезпечення кримінального провадження визначених ч. 3 ст.132 КПК України:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Дії передбачені ч. 3 ст. 307 КК України караються позбавленням волі на строк від дев`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Відтак, слідчий суддя приходить до висновку, що суд може призначити ОСОБА_5 додаткове покарання у виді конфіскації майна згідно санкції ч. 3 ст. 307 КК України.
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Дрежавного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, станом на 04.09.2023 року за підозрюваним ОСОБА_5 , зареєстровано земельну ділянку з кадастровим номером 5120481000:01:003:0045 загальною площею 7.0002 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Вознесенської Першої сільської ради Арцизького району Одеської області (на даний час Вознесенський Перший старостинський округ Павлівської сільської ради Болградського району).
Суд вважає, що потреба досудового розслідування виправдовує ступінь втручання у права підозрюваного на відчуження (згідно клопотання) земельною ділянкою й завдяки цьому може бути виконане завдання, для виконання якого прокурор звертається із клопотанням.
Відтак, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про арешт майна ОСОБА_5 з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання (п.3 ч.2 ст. 170 КПК України) є обґрунтованим і підлягаєзадоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 132, 170-173, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора слідчого відділення № 1 слідчого відділу Болградського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно підозрюваного - задовольнити.
Накласти арешт по кримінальному провадженню, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12023162270000333 від 31.05.2023 року на нерухоме майно, що належить на праві власності підозрюваному ОСОБА_5
- земельну ділянку за кадастровим номером 5120481000:01:003:0045 площею 7,0002 га загальною площею 7.0002 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Вознесенської Першої сільської ради Арцизького району Одеської області (на даний час Вознесенський Перший старостинський округ Павлівської сільської ради Болградського району,
заборонивши відчуження цим майном.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена через Болградський районний суд Одеської області до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113636373 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Болградський районний суд Одеської області
Висоцький С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні