Справа №760/4530/22
Провадження №2-з/760/435/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2023 року м. Київ
Солом`янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Козленко Г.О.,
за участю секретаря - Дубаніної О.В.,
розглянувши заяву позивача про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Наш дом», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Добудова» про визнання майнових прав на квартиру, -
встановив:
Позивач звернулась до Солом`янського районного суду м. Києва з вищезазначеним позовом, в якому просить:
- визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) майнові права на квартиру АДРЕСА_2 ;
- стягнути судові витрати.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 22.04.2022 відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Наш дом», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Добудова» про визнання майнових прав на квартиру.
В матеріалах справи міститься заява позивача про забезпечення позову, відповідно до якої остання просить:
- заборонити ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» відчужувати чи передавати у будь-який спосіб будь-яким особам, окрім ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), квартиру АДРЕСА_3 або права на вказану квартиру. А також заборонити ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» здійснювати відносно квартири АДРЕСА_3 інвентаризацію або інші дії, якщо такі матимуть наслідком зміну номера вказаної квартири.
Розгляд заяви проводиться без повідомлення сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню за таких підстав.
Згідно із ч.ч.1, 2 ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ст.151 ЦПК України, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову, захід забезпечення позову, який належить застосовувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Частиною 2 ст.149 ЦПК України встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Встановлено, що предметом позову, є визнання майнових прав на квартиру АДРЕСА_2 .
Відповідно до п.4 постанови Пленуму ВСУ №9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
При цьому під забезпеченням позову слід розуміти сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові № 6-605 цс16 від 25.05.2016, винесеної за результатами перегляду рішення Апеляційного суду м. Києва, та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Метою забезпечення позову, згідно з вказаною постановою, є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
З огляду на викладене вище, суддя приходить до висновку про задоволення поданої заяви, оскільки предметом позову, є визнання майнових прав на квартиру АДРЕСА_2 , при цьому позивач просить забезпечити позов шляхом: заборони ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» відчужувати чи передавати у будь-який спосіб будь-яким особам, окрім ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), квартиру АДРЕСА_3 або права на вказану квартиру, а також заборонити ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» здійснювати відносно квартири АДРЕСА_3 інвентаризацію або інші дії, якщо такі матимуть наслідком зміну номера вказаної квартири.
Враховуючи предмет позову та вимоги чинного законодавства, суд вважає за необхідне вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» відчужувати чи передавати у будь-який спосіб будь-яким особам, окрім ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), квартиру АДРЕСА_3 або права на вказану квартиру, а також заборонити ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» здійснювати відносно квартири АДРЕСА_3 інвентаризацію або інші дії, якщо такі матимуть наслідком зміну номера вказаної квартири.
Керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», ст.ст. 149-153, 259, 260, 353-355 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву позивача про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Наш дом», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Добудова» про визнання майнових прав на квартиру - задовольнити.
Заборонити ОК «ЖБК «НАШ ДОМ» відчужувати чи передавати у будь-який спосіб будь-яким особам, окрім ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), квартиру АДРЕСА_3 або права на вказану квартиру, а також здійснювати відносно квартири АДРЕСА_3 інвентаризацію або інші дії, якщо такі матимуть наслідком зміну номера вказаної квартири.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Наш Дом», ЄДРПОУ 36538195, адреса: 02000, м. Київ, б-р Лесі Українки, буд. 26, кім. 902.
Третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Добудова», ЄДРПОУ 42074625, адреса: 04112, м. Київ, вул. Парково-Сирецька, 12, кв. 79.
Ухвала підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років з наступного дня після її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. В разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду скарги апеляційним судом.
Суддя - Г.О. Козленко
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2023 |
Оприлюднено | 25.09.2023 |
Номер документу | 113655497 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Козленко Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні