Ухвала
від 25.09.2023 по справі 296/7787/23
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/7787/23

1-кп/296/840/23

УХВАЛА

Іменем України

25 вересня 2023 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

Головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

представника потерпілого ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання адвоката ОСОБА_6 про витребування доказів у кримінальному провадженні № 42022062340000065 від 25.08.2022 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,-

встановив:

У провадженні Корольовського районного суду м. Житомира перебуває вказане кримінальне провадження.

До суду надійшло клопотання адвоката ОСОБА_6 , захисника обвинуваченого ОСОБА_5 , про витребування доказів.

Адвокат ОСОБА_6 в судовому засіданні просила задовольнити клопотання та отримати тимчасовий доступ від держателя Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі- ЄРДР) - Офісу Генерального прокурора відомостей з електронної інформаційної системи - Єдиний реєстр досудових розслідувань, в частині всієї інформації про кримінальне провадження № 42022062340000065 від 25.08.2022 в тому числі за розділами «Основні відомості», «Кримінальні правопорушення», «Рух провадження», «Прикріплені файли» шляхом у вигляді роздруківок, доступ до якої знаходиться у відповідальних осіб Офісу Генерального прокурора. В обґрунтування клопотання вказала, що витребувана інформація з ЄРДР має безпосереднє значення для розгляду справи, необхідна для перевірки факту дотримання вимог КПК України при реалізації повноважень органом досудового розслідування та оцінки доказів з точки зору належності, допустимості та достовірності.

Обвинувачений ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримав клопотання свого захисника та просив його задовольнити у повному обсязі.

Прокурори ОСОБА_3 , ОСОБА_4 заперечили щодо задоволення вказаного клопотання адвоката.

Представник потерпілої юридичної особи ОСОБА_7 щодо вирішення клопотання захисника обвинуваченого про витребування доказів поклалася на розсуд суду.

Суд, розглянувши та дослідивши клопотання, заслухавши думку учасників провадження, вважає, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

У відповідності до ч. 2 ст. 315 КПК України з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження, зокрема, про витребування певних речей чи документів.

Відповідно до ч. 3 ст. 93 КПК України, сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Суд не ставить під сумнів доводи захисника обвинуваченого стосовно того, що зазначені у клопотанні відомості перебувають у володінні Офісу Генерального прокурора, оскільки відповідно до Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення (далі Положення), саме цей орган є Держателем Реєстру.

Розділом ІІІ "Доступ до відомостей, внесених до Реєстру" Положення визначено, що доступ до ЄРДР передбачений лише для держателя, прокурорів, слідчих та дізнавачів, детективів та інших уповноважених користувачів. Положення не надає права безпосереднього доступу до відомостей, внесених до Реєстру, стороні захисту.

Так, КПК України надає стороні захисту рівні права із стороною обвинувачення у збиранні доказів та доведенні їх переконливості перед судом. Тому, у разі наявності у сторони захисту відомостей, які спростовують покладені в основу обвинувачення обставини або свідчать про недопустимість зібраних обвинуваченням доказів, їй мають бути надані рівні можливості для доведення цих обставин. Невід`ємною складовою такого доведення є збір доказів та застосування для цього відповідних заходів забезпечення кримінального провадження або проведення слідчих дій.

Суд вважає, що відомості з ЄРДР, про які зазначається у клопотанні, за певних обставин можуть мати значення для доведення або спростування обставин кримінального провадження, і використовуватися стороною захисту для оцінки правомірності вчинення тих чи інших процесуальних дій.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частиною 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення повного, всебічного і об`єктивного судового розгляду кримінального провадження, дослідження усіх обставин справи, суд дійшов висновку, що клопотання захисника обвинуваченого про витребування відомостей з ЄРДР, які перебувають у володінні Офісу Генерального прокурора, підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 93, 159, 160, 163,166, 333, 350, 369, 372 КПК України, суд,-

постановив:

Клопотання адвоката ОСОБА_6 про витребування доказів у кримінальному провадженні № 42022062340000065 від 25.08.2022 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, - задовольнити.

Надати адвокату ОСОБА_6 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії, які перебувають у володінні Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011), а саме: відомостей із Офісу Генерального прокурора, із електронної інформаційної системи - Єдиний реєстр досудових розслідувань, в частині всієї інформації про кримінальне провадження № 42022062340000065 від 25.08.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, в тому числі за розділами «Основні відомості», «Кримінальні правопорушення», «Рух провадження», «Прикріплені файли».

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Ухвалу для виконання направити до Офісу Генерального прокурора (01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15).

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення25.09.2023
Оприлюднено26.09.2023
Номер документу113672142
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —296/7787/23

Ухвала від 17.10.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 17.10.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 17.10.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 15.08.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні