Справа № 948/1766/23
Номер провадження 2/948/316/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25.09.2023 суддяМашівського районногосуду Полтавськоїобласті КравецьС.В.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні дітей з батьком
в с т а н о в и л а :
у вересні 2023 р. позивач звернувся до суду з даним позовом.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог пп. 8,10 ст.175 ЦПК України, згідно яких повинна містити відомості: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з позовної заяви вона подана з порушенням вищевказаних вимог, зокрема: не вказано щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви та відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, згідно з вимогами п.1 ч.1 та ч. 4 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, як вбачається з позовної заяви, зокрема додатків до позову, де позивачем вказаний перелік документів окремо для суду (15 документів), для відповідачки (11 документів) та для третьої особи (6 документів), в свою чергу і додана до позову така їхня кількість, що свідчить про те, що позивачем надано не повний пакет документів для відповідачки і третьої особи, але лише вибірково.
Разом з цим, позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, а саме:
-визначити способи його участі у вихованні та спілкуванні з дітьми;
-зобов`язати матір повідомляти батька про термін від`їзду та місце перебування дітей, шляхом письмового повідомлення, не пізніше ніж за 10 днів перед від`їздом.
Так, на підтвердження сплати суми судового збору надано квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки №0.0.3196893753.1 від 14.09.2023 р. на суму у розмірі 1073,60 грн, що свідчить про те, що позивачем сплачено судовий збір лише за одну заявлену немайнову вимогу, інша залишилась неоплачена.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п.1 ч.1 ст.3 Закону України«Просудовийзбір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення тощо.
За положеннями п.п. 2.2.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру сплачується у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 вищевказаного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2023 року становить 2684,00 грн.
Тобто з 01.01.2023 р. судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру становить 1073,60 грн, що свідчить про те, що позивачу потрібно доплатити за другу заявлену вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.13 Постанови Пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 р. «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.
За вказаних обставин, позивачу слід привести заяву у відповідність до норм чинного законодавства, сплатити судовий збір та надати відповідні пакети документів для учасників справи.
Згідно з вимогами ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків, зокрема:
1)сплатити судовий збір у розмірі 1073,60 грн на рахунок діючий з 01.01.2023 р., який розміщений на офіційному вебсайті Машівського районного суду Полтавської області та надати оригінал документа на підтвердження його сплати або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
2)з урахуванням доплаченого судового збору навести у позові чи окремому документі попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
3)зазначити у позовній заяві чи окремому документі відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
4)вказати у позовній заяві чи окремому аркуші підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
5)додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України
у х в а л и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні дітей з батьком залишити без руху.
Позивачу надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в її змісті.
У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 27.09.2023 |
Номер документу | 113686195 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні