Справа № 297/652/18
Ухвала
про призначення судової експертизи
27 вересня 2023 року м. Берегове
Берегівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого Гецко Ю. Ю., за участю секретаря судового засідання Ісак О. І., розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду м. Берегове цивільну справу за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виключення відомостей про батька з актового запису,
встановив:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виключення відомостей про батька з актового запису.
В підготовче судове засідання позивач по зустрічному позову та його представник не з`явилися, подали заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримали. Подали клопотання про проведення судової молекулярно-генетичної експертизи з метою підтвердження того, що він не є біологічним батьком спірної дитини, проведення якої просив доручити Комунальній установі «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи».
Відповідачка по зустрічному позові в підготовче засідання не з`явилася, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, подала до суду заяву в якій просила заяву про призначення експертизи задовольнити.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає клопотання позивача про призначення судово - молекулярної експертизи таким, що таким, що підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Згідно ч.1ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1)для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Частиною 3 тієї статтівстановлено, що при призначенні експертизи судом експерт та або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Враховуючи, що для визначення батьківства позивача необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, тому суд вважає за необхідне призначити судово-медичну експертизу молекулярно-генетичного аналізу ДНК для встановлення батьківства позивача та визначення спорідненості між ним та дитиною, її виконання доручити Комунальній установі «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи».
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, суд вважає за доцільне, у відповідності з положеннями п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України,зупинити провадження у справі на час її проведення.
Керуючись ст.ст.103,104,ч.3 ст.189,252,258-260,263,265 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Призначити у справі судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити Комунальній установі «Одеському обласному бюро судово-медичних експертиз» (65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 4), а відібрання біологічного матеріалу доручити Закарпатському обласному бюро судово-медичної експертизи (88006, Ужгород, вул. Капушанська, 83).
На вирішення експертизи поставити таке питання:
1. Чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (матір`ю якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 )?
Витрати, повязані з проведенням експертизи, покласти на позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 ..
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за відмову від надання висновку та за завідомо неправдивий висновок ( ст.. ст..384,385 КК України).
Зобов`язати ОСОБА_1 разом з дитиною, ОСОБА_3 , з`явитися до експертної установи для надання експертам необхідних матеріалів, при собі мати документи, які посвідчують їх особу.
Роз`яснити сторонам наслідкиухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити в його визнанні.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду через Берегівський районний суд протягом 15 днів з дня її проголошення, в іншій частині оскарженню не підлягає.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.
Суддя Юрій ГЕЦКО
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2023 |
Оприлюднено | 29.09.2023 |
Номер документу | 113777608 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
ГЕЦКО Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні