ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"06" жовтня 2023 р. Справа№ 910/20417/21
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Коробенка Г.П.
суддів: Кравчука Г.А.
Козир Т.П.
перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафлезія арнольда-різних сервісних послуг агентство"
на рішення Господарського суду міста Києва
від 18.10.2022 (повний текст складено та підписано 04.11.2022)
у справі №910/20417/21 (суддя Т.М. Ващенко)
за позовом Публічного акціонерного товариства "МТБ Банк"
до Міністерства юстиції України
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача:
Державний реєстратор Василівської районної державної адміністрації Запорізької області Міюц Світлана Олександрівна
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:
- Приватне підприємство "Ратмир-Соло"
- Приватне підприємство "Раном"
- ОСОБА_1
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Проксима"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Феномен Солюшнз" (Phenomen Solutions LTD)
про визнання протиправними та скасування наказів,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.10.2022 у справі №910/20417/21 позовні вимоги задоволено повністю.
Не погоджуючись із ухваленим рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю "Рафлезія арнольда-різних сервісних послуг агентство" подало до Північного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення та прийняти нове - про відмову у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень;
2) докази сплати судового збору;
3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі;
4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Колегією суддів встановлено, що до апеляційної скарги скаржником не додано доказів сплати судового збору.
Разом з тим, скаржник звернувся з клопотанням про звільнення його від сплати судового збору або розстрочення такої сплати до кінця розгляду апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено наступне:
1. Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проте при перевірці апеляційної скарги встановлено, що відсутні правові підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору, визначені ст. 8 Закону України " Про судовий збір" та відсутнє обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору або розстрочку такої сплати.
Частиною 2 статті 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній на дату звернення з апеляційною скаргою, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Виходячи зі змісту ч.1 ст. 3, ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції, чинній на дату звернення з апеляційною скаргою, судовий збір справляється, зокрема за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З огляду на вищевикладене, з урахуванням вимог апеляційної скарги, при зверненні до апеляційного суду судовий збір має бути сплачений у розмірі 10 215, 00 грн (6810, 00 грн, сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви) х 150% (ставка судового збору при поданні апеляційної скарги).
За таких обставин, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафлезія арнольда-різних сервісних послуг агентство" на рішення Господарського суду міста Києва від 18.10.2022 у справі №910/20417/21 підлягає залишенню без руху з підстав відсутності доказів сплати судового збору та підстав звільнення від його сплати.
При цьому, колегія суддів зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись статтями 164, 174, 234, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафлезія арнольда-різних сервісних послуг агентство" на рішення Господарського суду міста Києва від 18.10.2022 у справі №910/20417/21 залишити без руху, надавши скаржнику строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у її мотивувальній частині.
Попередити Товариство з обмеженою відповідальністю "Рафлезія арнольда-різних сервісних послуг агентство", що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків, дану апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Г.П. Коробенко
Судді Г.А. Кравчук
Т.П. Козир
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 09.10.2023 |
Номер документу | 113995167 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні