Ухвала
від 09.10.2023 по справі 915/1354/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

09 жовтня 2023 року Справа № 915/1354/23

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Алексєєва А.П., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви приватного сільськогосподарського підприємства «Україна», код 32178530 (57520, Миколаївська область, Миколаївський район, с. Кам`янка, вул. Набережна, 84), яка пред`явлена до відповідача: Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області, код 01038921 (54005, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 14), про визнання недійсним договору на оптимізацію гідрологічного, гідрохімічного стану Кам`янського водосховища та стягнення грошових коштів у сумі 58375,80 грн.,

у справі за позовною заявою Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області, код 01038921 (54005, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 14), яка пред`явлена до відповідача: приватного сільськогосподарського підприємства «Україна», код 32178530 (57520, Миколаївська область, Миколаївський район, с. Кам`янка, вул. Набережна, 84) про стягнення грошових коштів за договором на оптимізацію гідрологічного, гідрохімічного стану Кам`янського водосховища у сумі 23981,88 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області звернувся до суду із позовом, в якому просив стягнути з відповідача заборгованість за договором на оптимізацію гідрологічного, гідрохімічного стану Кам`янського водосховища від 24.01.2020 року №2/20 у загальній сумі 23981,88 грн., з яких: 17398,20 грн. основний борг, 946,66 грн. 3% річних, 5637,02 грн. інфляційні втрати.

Ухвалою суду від 12.09.2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу строк у 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Ухвалу суду від 12.09.2023 року про відкриття провадження у справі було направлено 13.09.2023 року на адресу відповідача листом за № 5400501665696 разом із рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (під розписку) та отримано відповідачем 19.09.2023 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

04.10.2023 року до суду від відповідача надійшла зустрічна позовна заява №б/н від 04.10.2023 року, в якій відповідач просить визнати недійсним договір від 24.01.2020 року №2/20 на оптимізацію гідрологічного, гідрохімічного стану Кам`янського водосховища та стягнути з Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області на користь приватного сільськогосподарського підприємства «Україна» безпідставно одержаних коштів у сумі 58375,80 грн.

Відповідно до ч. 1-4 ст.180 ГПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом. Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи та зустрічний позов, суд прийшов до висновку, що зустрічна позовна заява подана у строк для подання відзиву, є взаємопов`язаною з первісним позовом та відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172, 173, 180 ГПК України, а тому підлягає прийняттю до спільного розгляду з первісним позовом.

За приписами ч. 7 ст. 180 ГПК України у випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Загальне позовне провадження, крім судового засідання, у якому здійснюється розгляд справи по суті, передбачає підготовче провадження, яке унормоване ст. ст. 177-185 Господарського процесуального кодексу України.

Завданнями підготовчого провадження є:

- остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;

- з`ясування заперечень проти позовних вимог;

- визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;

- вирішення відводів;

- визначення порядку розгляду справи;

- вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Дії, які здійснюються судом у підготовчому засіданні, визначені ст. 182 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.

Відповідно до ч. 2 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.

Заяви з процесуальних питань подаються учасниками справи згідно положень ст. ст. 169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на положення ст. 207 Господарського процесуального кодексу України заяви та клопотання мають заявлятися учасниками справи протягом підготовчого провадження.

Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 176, 180, 232-235 ГПК України,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти для спільного розгляду з первісним позовом зустрічний позов приватного сільськогосподарського підприємства «Україна» до Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області про визнання недійсним договору на оптимізацію гідрологічного, гідрохімічного стану Кам`янського водосховища та стягнення грошових коштів у сумі 58375,80 грн.

2. Вимоги за зустрічним позовом об`єднати в одне провадження з первісним позовом.

3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

4. Повідомити позивача та відповідача про призначення підготовчого засідання на 10 листопада 2023 року о 14:30 у приміщенні господарського суду Миколаївської області, яке розташоване за адресою: 54005, м. Миколаїв, Миколаївська область, вул. Фалєєвська, 14.

5. Встановити відповідачу за зустрічним позовом строк у 20 днів із дати отримання цієї ухвали для подання відзиву на зустрічну позовну заяву.

6. Повідомити учасників справи про те, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщується на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою: wiki.court.gov.ua. (Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву).

7. Копію цієї ухвали направити сторонам за допомогою підсистем ЄСІТС на офіційну електронну адресу сторін (електронний кабінет), а у разі відсутності такої можливості - рекомендованим листом із поміткою "судова повістка".

Зазначена ухвала набирає законної сили із дати її підписання та оскарженню не підлягає. (Відповідно до ч. 3 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду).

Суддя А.П. Алексєєв

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/.

Роз`яснення.

З огляду на те, що позивач та відповідач повідомлені про дату, час і місце підготовчого засідання, то їх явка згідно ч. 2 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України є не обов`язковою.

Наслідки неявки в судове засідання учасника справи встановлені ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому, суд нагадує, що відповідно до положень ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України).

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України).

Ці дані встановлюються такими засобами (ч. 2 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України):

1) письмовими, речовими і електронними доказами;

2) висновками експертів;

3) показаннями свідків.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України).

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України).

Відзив на позовну заяву має відповідати вимогам встановленим ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.

Відзив, зокрема повинен містити (п.п. 4, 5 ч. 3 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України):

- обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, наданих позивачем, з якою відповідач погоджується;

- заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду (ч. 5 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

До відзиву додаються (ч. 6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України):

- докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;

- документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Порядок подання відзиву визначений ст. 178 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (ч. 3 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України), а якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд (ч. 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

Порядок витребування доказів визначений ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.

Встановлений судом строк для подання відзиву на позов може бути продовжений судом за заявою відповідача, поданою до закінчення цього строку із обґрунтуванням необхідності продовження (ч. 2 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України).

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України.

Права та обов`язки учасників справи визначені ст. 42 Господарського процесуального кодексу України.

Крім прав та обов`язків визначених ст. 42 Господарського процесуального кодексу України позивач та відповідач мають права та обов`язки визначені ст. 46 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження (місця проживання для фізичних осіб) під час розгляду справи.

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення09.10.2023
Оприлюднено11.10.2023
Номер документу114020101
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —915/1354/23

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Аленін О.Ю.

Рішення від 15.02.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

Ухвала від 10.11.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

Ухвала від 09.10.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

Ухвала від 04.09.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Алексєєв А.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні