Справа №701/315/23
Провадження №2-о/701/18/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2023 року Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого-судді - І.Д.Калієвського
за участю секретаря - Г.І.Байдужої
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду смт. Маньківка справу за заявою ОСОБА_1 , представника заявника: ОСОБА_2 , заінтересованої особи: Маньківський відділ ДРАЦС в Уманському районі ЦМУМЮ Черкаської області (м.Київ) про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
Представник заявника звернулася в суд із заявою до заінтересованої особи про встановлення факту, що має юридичне значення
Представником заявника подано клопотання про призначення судово-медичної експертизи віку.
В обґрунтування клопотання про призначення судово-медичної експертизи віку представник заявника посилається на те, що заявник вказує що народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 .. Для з`ясування обставини, чи дійсно 28.09.1980 р. народилась заявник, потрібні спеціальні знання в галузі медицини.
Представник заявника надала до суду клопотання з проханням проводити засідання у її відсутність та у відсутність її довірителя, клопотання про призначення судово-медичної експертизи підтримала у повному обсязі та просила задовольнити.
Представник заінтересованої особи до суду не з"явилася, про час та місце розгляду справи попереджена належним чином, але її неявка не перешкоджає розгляду даного клопотання у її відсутність.
Суд, вивчивши клопотання та матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно з п. ч. 1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Враховуючи, що для з`ясування віку заявника необхідні спеціальні знання в галузі медицини та питання при визначенні віку заявниці є важливою обставиною, яка стосується предмету доказування по справі, в зв`язку з чим суд вважає клопотання обґрунтованим та задовольняє його призначаючи судово-медичну експертизу, проведення якої доручає експертам установи обраної представником заявником.
Відповідно п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.103-105, 252, 253, 260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Сібільової О.В. про призначення судово-медичної експертизи віку - задовольнити.
Призначити по справі №701/315/23 судово-медичну експертизу на вирішення якої поставити наступне питання:
- встановити вік заявника ОСОБА_1 .
Проведення судово-медичної експертизи віку доручити експертам КЗКОР "Київське обласне бюро судово-медичної експертизи" ( вул. Оранжерейна 7, м.Київ, Київська область, 04112 ( код ЄДРПОУ 02125734) номер телефону: 044 206 7342), направивши їм копію ухвали суду про призначення судово-медичної експертизи віку.
Зобов"язати експертів КЗКОР "Київське обласне бюро судово-медичної експертизи" ( вул. Оранжерейна 7, м.Київ, Київська область, 04112 ( код ЄДРПОУ 02125734) повідомити про час та місце проведення експертизи представника заявника- адвоката Сібільову Олену Вікторівну та суд.
Оплату за проведення експертизи покласти на заявника ОСОБА_1 .
Надати для проведення експертизи матеріали цивільної справи №701/315/23 та флеш-накопичувач із ренгенографією обох кістей в прямій долонній проекції та ренгенографією кісток тазу із захватом суглобів в прямій проекції ОСОБА_1 ..
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України. Роз`яснити, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з"ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення), а якщо ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.Д.Калієвський
Суд | Маньківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114037879 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні