Ухвала
від 10.10.2023 по справі 128/451/22
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/451/22

УХВАЛА

Іменем України

10 жовтня 2023 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

секретар ОСОБА_2 ,

за участю: прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниця кримінальне провадження №12021020000001288, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.12.2021, за обвинуваченням ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України,

УСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебуває вищевказане кримінальне провадження.

В судові засідання обвинувачений ОСОБА_10 неодноразово не з`явився,хоча обізнанийз наявністюсудового провадженнявідносно нього. Документів на підтвердження наявності поважної причини неявки до суду не надав.

Вінницьким районним судом Вінницької області від 20.09.2023 постановлено ухвалу про доставлення приводом в судове засідання на 10 жовтня 2023 року обвинуваченого. ОСОБА_10 до суду не доставлений, згідно відповіді щодо виконання приводу, ОСОБА_10 перебуває в розшуку згідно вироку Вінницького міського суду Вінницької області від 01.03.2023, справа № 127/16413/22.

В судовомузасіданні прокурорзаявив таподав відповіднеписьмове клопотанняпро оголошення обвинуваченого в розшук у зв`язку з його неодноразовим ухиленням від явки до суду та безрезультативності застосування інших заходів процесуального примусу, а також просив виділити в окреме провадження матеріали кримінального провадження стосовно обвинуваченого ОСОБА_10 , яке зупинити, у зв`язку з його розшуком. Крім того, просив надати дозвіл на його затримання і доставку до Вінницького районного суду Вінницької області для обрання йому запобіжного заходу у виді тримання під вартою, подавши також письмове клопотання про обрання відповідного запобіжного заходу.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_10 , адвокат ОСОБА_4 заперечив проти задоволення заявлених клопотань прокурором, оскільки вважає передчасними висновки про ухилення обвинуваченого від суду, він дійсно зник та його дружина вживає заходи для його розшуку.

Обвинувачені ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримали позицію захисника ОСОБА_4 .

Суд, заслухавши прокурора, обвинувачених, захисників, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до наступного висновку.

Під час судового провадження запобіжний захід відносно ОСОБА_10 не обирався.

Відповідно до п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України, обвинувачений зобов`язаний прибути за викликом суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь повідомити про це суд.

Обвинувачений ОСОБА_10 до суду на виклики не з`являється, що свідчить про його ухилення від суду.

Ухвалою судувід 20.09.2023 було доручено доставити приводом в наступне судове засідання 10 жовтня 2023 року в приміщення Вінницького районного суду Вінницької області обвинуваченого ОСОБА_10 . Однак, дана ухвала суду працівниками поліції не виконана та згідно повідомлення, останній перебуває в розшуку за іншим кримінальним провадженням. На виклики наявними засобами зв`язку обвинувачений до суду не з`являється.

Відповідно доч.1ст.323КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 188 КПК України,прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Згідно ч. 2 ст. 187 КПК України, якщо слідчий, прокурор подав разом із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, слідчий суддя, суд приймає рішення згідно зі статтею 189 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 189 КПК України, клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою приводу розглядається слідчим суддею, судом негайно після одержання цього клопотання.

Вирішуючи заявлене клопотання про розшук та дозвіл на затримання обвинуваченого з метою приводу, суд враховує, що ОСОБА_10 обвинувачується у вчиненні умисного тяжкого корисливого злочину, а саме таємному викраденні чужого майна (крадіжці), поєднаному з проникненням у інше приміщення, що завдало значної шкоди потерпілому, вчиненому організованою групою, як її організатор.

Обвинувачений ОСОБА_10 ,будучи обізнанимз наявністювідповідного кримінальногопровадження відноснонього неодноразово ухиляєтьсявід явкисуду,судові викликидо судуігнорує тасвоїми діямистворює перешкодидля розглядукримінального провадженняв суді,крім цього,розшукується за іншим кримінальним провадженням.

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Так в рішенні від 07.07.1989 у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Таким чином, оскільки ОСОБА_10 , будучи обізнаним з наявністю даного судового провадження, неодноразово не з`являється в судові засідання, про причини неявки суд не повідомляє, отже на даний час ухиляється від суду та своїми діями створює перешкоди для розгляду кримінального провадження в суді, та оскільки прокурором разом з клопотанням про надання дозволу на затримання обвинуваченого з метою доставлення до суду для обрання запобіжного заходу подано клопотання про застосуваннязапобіжного заходуу видітримання підвартою,враховуючивищевикладені обставини, суд приходить до висновку про наявність підстав для оголошення обвинуваченого ОСОБА_10 в розшук та надання дозволу на затримання обвинуваченого з метою його приводу, а також зупинення провадження в частині його обвинувачення до розшуку обвинуваченого.

Відповідно до ч. 1ст. 334 КПК України,матеріали кримінального провадження, у тому числі матеріали щодо кримінального проступку та щодо злочину, можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченимистаттею 217цього Кодексу.

Частиною 3 статті 217 КПК України передбачено, що у разі необхідності матеріали досудового розслідування щодо одного або кількох кримінальних правопорушень можуть бути виділені в окреме провадження, якщо одна особа підозрюється у вчиненні кількох кримінальних правопорушень або дві чи більше особи підозрюються у вчиненні одного чи більше кримінальних правопорушень.

Суд враховує, що Верховний Суд в постанові від 20.08.2020 року по справі № 344/20740/18 вказав на те, що рішення про виділення матеріалів кримінального провадження ухвалюється судом у разі наявності визначених для цього законом підстав. Виділення матеріалів кримінального провадження в окреме провадження можливе за наявності матеріальних (фактичних) підстав, однією з яких є наявність окремих обвинувачених у кримінальних провадженнях про злочини вчинені групою осіб, у випадках, коли одного з обвинувачених оголошено в розшук судом або через психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні (ст. 335 КПК України).

Окрім того, відповідно до положень статті7, частини 1 статті21 КПК України, держава гарантує кожному право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки.

У даному кримінальному провадженні, відносно обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у суду існує об`єктивна можливість здійснювати судовий розгляд, однак обвинуваченого ОСОБА_10 оголошено в розшук, у зв`язку з чим, кримінальне провадження відносно нього зупиняється, що на думку суду, порушує право інших обвинувачених на справедливий судовий розгляд у розумні строки, що передбаченостаттею 28 КПК Українитастаттею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За таких обставин, враховуючи положення ст.ст. 217,334 КПК України, дотримуючись балансу інтересів усіх обвинувачених у цьому кримінальному провадженні, з метою забезпечення права на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки щодо обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , суд приходить до висновку про необхідність виділення в окреме провадження матеріалів зупиненого кримінального провадження відносно ОСОБА_10 , а щодо обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 кримінальне провадження має бути продовжено в загальному порядку.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 42, 139, 140, 188-190, 217,334, 335,370-372, КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Оголосити розшукобвинуваченого ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відомемісце проживання: АДРЕСА_1 .

Надати дозвіл на затримання обвинуваченого ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , з метою його приводу до Вінницького районного суду Вінницької області для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зупинити судове провадження з розгляду кримінального провадження №12021020000001288, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.12.2021, за обвинуваченням ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, до розшуку обвинуваченого.

Виділити в окреме провадження матеріали кримінального провадження щодо обвинувачення ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.

Виділені матеріали кримінального провадження направити в канцелярію суду для їх реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду.

Продовжити слухання кримінального провадження №12021020000001288,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 09.12.2021,за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.5ст.185КК України в загальному порядку.

Організацію виконання ухвали суду про розшук та затримання обвинуваченого ОСОБА_10 з метою його приводу доручити Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області (21050, м. Вінниця, вул. Театральна, 10, ел. пошта: gupolice@vn.npu.gov.ua)

Контроль за виконанням ухвали про розшук та затримання обвинуваченого ОСОБА_10 зметою йогоприводу покластина прокурораВінницької обласноїпрокуратури ОСОБА_3 (вулицяМонастирська,33,місто Вінниця,21000).

Встановити, що ухвала в частині дозволу на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту приводу обвинуваченого до суду або добровільного його з`явлення до суду, та з моменту відкликання ухвали прокурором.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення10.10.2023
Оприлюднено12.10.2023
Номер документу114078413
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —128/451/22

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 10.10.2023

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 10.10.2023

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 09.09.2022

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 31.03.2022

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 31.03.2022

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 14.03.2022

Кримінальне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні