ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у визнанні вимог кредитора
"18" жовтня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/2829/23Господарський суд Одеської області у складі судді Райчевої Світлани Іванівни;
при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.
дослідивши матеріали справи
За заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС Україна" (65044, м. Одеса, просп. Шевченка, 4 А; код ЄДРПОУ 30622532)
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" (65048, м. Одеса, вул. Успенська, буд. 39/41; код ЄДРПОУ 42619046),
про банкрутство
Учасники справи у судове засідання не з`явились;
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС УКРАЇНА" звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ", посилаючись на заборгованості останнього у розмірі 224 466 348, 51 грн. та на положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 19.07.2023 р. відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ"; визнано конкурсні грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС Україна" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" у сумі 224 466 348, 51 грн., та витрати у сумі 87 140,00 грн. понесені у зв`язку із сплатою судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" призначено арбітражного керуючого Данілова Артема Івановича.
19.07.2023 р. на офіційному сайті Касаційного господарського суду України опубліковано повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" (публікація №71037 від 19.07.2023 р.).
Постановою Господарського суду Одеської області від 08.09.2023 р. Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" визнано банкрутом; відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 08.09.2024 р.; ліквідатором Банкрута призначено арбітражного керуючого Данілова Артема Івановича.
08.09.2023 р. на офіційному сайті Касаційного господарського суду України опубліковано повідомлення про визнання Боржника банкрутом і відкриття відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" ліквідаційної процедури(публікація №71368 від 08.09.2023 р.).
25.09.2023 р. до господарського суду надійшла заява (вх. ГСОО № 3-586/23) Головного управління ДПС в Одеській області з грошовими вимогами до Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" у сумі 17 000, 00 грн. (штрафні санкції).
За подання заяви кредитором сплачено 5 368, 00 грн. судового збору.
Ухвалою Господарського суду Одеської області 28.09.2023р. прийнято заяву Головного управління ДПС в Одеській області з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" та призначено до розгляду у засіданні суду на "18" жовтня 2023 р. о 12:00 год.
Розглянувши заяву кредитора, суд встановив:
Частиною 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).
Згідно ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Згідно ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
В обґрунтуванні заяви з грошовитим вимогами до Боржника Головне управління ДПС в Одеській області зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінню ДПС в Одеській області.
Частиною 1.1. Податкового кодексу України визначено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п. 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Згідно п. 36.5. ст.36 Податкового кодексу України відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Статтею 61 Податкового кодексу України передбачено, що одним із основних завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а саме на орган державної податкової служби України.
Пунктом 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.п.14.1.175. п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Заявником заявлено до визнання заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" перед бюджетом по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у розмірі 17 000, 00 грн., яка виникла у результаті несплати штрафних санкцій нарахованих контролюючим органом за результатами податкової перевірки.
На підтвердження розміру заборгованості Боржника перед бюджетом Кредитором надано суду: акт перевірки від 01.02.2021р., податкове повідомлення - рішення №4932/15-32-09-04 від 04.03.2021, податкову вимогу №0018426-1305-1523 від 17.007.2023р., розрахунок податкового боргу станом на 04.08.2023р., довідку розрахунок заборгованості до бюджету станом на 04.08.2023р.
17.10.2023р. до господарського суду надійшов відзив ліквідатора Банкрута на заяву Головного управління ДПС в Одеській області з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ". У відзиві ліквідатор зазначає, що з 29.09.2023р. ним було здійснено запит до Головного управління ДПС в Одеській області стосовно розміру податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ". На зазначений запит ліквідатора, 12.10.2023р. Головним управлінням ДПС в Одеській області надано відповідь вих.№42692/6/15-32-13-05-06, з якої вбачається, що станом на 10.10.2023р. у Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" відсутня заборгованість з єдиного соціального внеску та платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Копію зазначеної відповіді наданого до відзиву ліквідатора.
З наведеного вище вбачається, що станом на дату проведення судового засідання заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" перед Головним управлінням ДПС в Одеській області відсутня.
За таких обставин господарський суд відмовляє у визнанні грошових вимог Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" у сумі 17 000, 00 грн.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд. 5; код ЄДРПОУ 44069166) з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕМІЗ КОНСАЛТИНГ" (65048, м. Одеса, вул. Успенська, буд. 39/41; код ЄДРПОУ 42619046) у сумі 17 000, 00 грн. відмовити.
Ухвала набрала законної сили 18.10.2023р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому абз. 5 ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Повний текст складено 23.10.2023р.
Копію ухвали надіслати до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд": арбітражному керуючому Данілову А.І.; Головному управлінню ДПС в Одеській області.
Суддя С.І. Райчева
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2023 |
Оприлюднено | 25.10.2023 |
Номер документу | 114356864 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Райчева С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні