УХВАЛА
30 жовтня 2023 року
м. Київ
cправа № 927/89/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Дроботової Т. Б. - головуючого, Багай Н.О., Чумака Ю. Я.,
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023
у справі за позовом Керівника Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
до відповідачів:
Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області,
Фермерського господарства "Маяк",
Фермерського господарства "Давидок"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - ОСОБА_1
про визнання недійсним та скасування наказу, визнання недійсним договору,
ВСТАНОВИВ:
31.08.2023 (подана 29.08.2023) до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 (далі -скаржник) на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 у справі № 927/89/19.
Крім того, скаржником заявлено клопотання про поновлення строків на касаційне оскарження.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20.09.2023 Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 у справі № 927/89/19 залишено без руху, у зв`язку з необхідністю надання інших доказів для поновлення пропущеного процесуального строку на касаційне оскарження або зазначення інших підстав для поновлення пропущеного процесуального строку на оскарження, а також подачі нової редакції касаційної скарги із належним обґрунтуванням підстав касаційного оскарження, передбачених частиною 2 статті 287 Господарського процесуального кодексу України і доказів надіслання нової редакції касаційної скарги сторонам у справі.
При цьому зазначено, що строк виконання цієї ухвали не може перевищувати десяти днів з дня вручення її скаржникові.
Вказана ухвала отримана скаржником 28.09.2023, тобто строк на усунення недоліків касаційної скарги, з урахуванням вихідного дня, спливає 09.10.2023.
09.10.2023 (подана 06.10.2023), з дотриманням строку на усунення недоліків, до Верховного Суду надійшла заява про усунення недоліків з обґрунтуванням підстав пропуску строку на касаційне оскарження та касаційна скарга (нова редакція) із обґрунтуванням підстав касаційного оскарження судових рішень, а також докази надіслання нової редакції касаційної скарги сторонам у справі.
Згідно з частинами 1, 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Верховним Судом установлено, що останнім днем оскарження постанови Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023, повний текст якої складено 28.06.2023, відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України є 18.07.2023.
Касаційну скаргу подано 29.08.2023, тобто із пропуском строку на касаційне оскарження, тому скаржник заявив клопотання про його поновлення, обґрунтоване отриманням повного тексту оскаржуваної постанови 28.08.2023, що підтверджується доданими до касаційної скарги доказами.
Оскільки зазначену касаційну скаргу подано у межах двадцятиденного строку із дня отримання повного судового рішення, відповідно до частини 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України, скаржник має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.
З урахуванням виправлених недоліків у встановлений судом строк, матеріали касаційної скарги відповідають вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України та є достатніми для відкриття касаційного провадження на підставі пунктів 1, 3 частини 2 статті 287 Господарського процесуального кодексу України.
Скаржником також було подано заяву про зупинення дії постанови Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 у цій справі до закінчення її перегляду в касаційному порядку.
Подана заява обґрунтована статтею 332 Господарського процесуального кодексу України, також скаржник зазначає, якщо дія постанови Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 не буде зупинена у разі її скасування за результатами перегляду в касаційному порядку, виконати постанову Верховного Суду та поновити право Фермерського господарства «Давидок» на оренду земельної ділянки буде неможливо.
Проте, вказана заява задоволенню не підлягає, оскільки не містить належного обґрунтування, яке б дійсно свідчило про необхідність зупинення дії вищезазначеного судового рішення у цій справі.
В касаційній скарзі скаржник зазначає про звільнення його від сплати судового збору, оскільки він є інвалідом війни 2 групи та громадянином, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, що підтверджується посвідченнями № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 .
Відповідно до пунктів 8, 10 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються - особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісті, і прирівняні до них в установленому порядку особи, позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Керуючись статтями 119, 234, 235, 287, 288, 294 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити ОСОБА_1 пропущений процесуальний строк на подання касаційної скарги на постанову Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 у справі № 927/89/19.
2. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 у справі № 927/89/19.
3. Здійснити розгляд справи у судовому засіданні 05 грудня 2023 року о 10:00 у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, зал судових засідань № 202.
4. Визначити учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну скаргу до 27.11.2023. Разом із відзивом слід надати докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів учасникам справи.
5. Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про зупинення дії постанови Північного апеляційного господарського суду від 19.06.2023 у справі № 927/89/19.
6. Витребувати із Господарського суду Чернігівської області/Північного апеляційного господарського суду № 927/89/19.
7. Участь у судовому засіданні представників учасників справи є необов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Т. Б. Дроботова
Судді Н. О. Багай
Ю. Я. Чумак
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ!
Суди продовжують працювати, проте в умовах воєнного стану проведення судових засідань має особливості щодо явки до суду та необхідності забезпечення безпеки відвідувачів.
Просимо поєднати дотримання процесуальних норм з повагою до суду та до інших учасників справи, у зв`язку з чим:
- про намір участі в судовому засіданні в приміщенні Касаційного господарського суду завчасно повідомити про це суд;
- максимально реалізувати право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, передбачене статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.
Про свій вибір просимо завчасно повідомити суд поштою або в електронному вигляді на електронну адресу суду (kgs@supreme.court.gov.ua) із застосуванням електронного цифрового підпису, або з використанням підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд".
Згідно з новою редакцією частин п`ятої ? дев`ятої статті 6 ГПК України, яка чинна з 18.10.2023 відповідно до Закону України № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС в обов`язковому порядку.
Інші особи (це, зокрема, фізичні особи, у тому числі фізичні особи ? підприємці) реєструють такі кабінети в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Разом з цим, суд вручає будь-які документи особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС, у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Такі учасники справи також мають можливість ознайомитись з матеріалами справи через ЄСІТС.
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 02.11.2023 |
Номер документу | 114578957 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Дроботова Т.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні