Ухвала
від 06.11.2023 по справі 730/987/23
БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16400, м. Борзна, Чернігівська область, вул. Незалежності, буд. 4 тел.: 0 (4653) 21-202

Справа №730/987/23

Провадження № 2-п/730/2/2023

У Х В А Л А

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

"06" листопада 2023 р. м. Борзна

Суддя Борзнянського районного суду Чернігівської області Ріхтер В.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 в особі представника адвоката Титаренка В.В. звернулася до суду з заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на те, що 02 жовтня 2023 року Борзнянським районним судом Чернігівської області було ухвалено заочне рішення у справі № 730/987/23 за позовом ТОВ «ФК «ЄАПБ» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, яким позовні вимоги задоволені в повному обсязі. Проте, відповідач не згодний з даним заочним рішенням суду, оскільки, на його думку, він не знав про наявність цивільної справи № 730/987/23, а тому не мав змоги надати відзив на позовну заяву та заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін, що позбавило відповідача права на захист.

Дана заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннямст. 285 ЦПК України.

Так, 18 жовтня 2023 року набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX, яким внесено ряд змін до процесуальним Кодексів.

Прикінцевими та перехідними положеннями вказаного закону передбачено, що справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Законом, розглядаються за правилами, що діють після введення в дію цього Закону.

Зокрема, цей Закон передбачає обов`язкову наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (далі - ЄСІТС) з 18 жовтня 2023 року для адвокатів. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом, у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат (ч. 6ст. 14 ЦПК України).

За змістом положень ч.ч. 7, 8ст. 14 ЦПК Україниособі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, у яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою. Реєстрація в ЄСІТС, що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Відповідно до ст. 285 ЦПК Україниу заявіпро переглядзаочного рішенняповинно бутизазначено: 1)найменування суду,який ухваливзаочне рішення; 2)ім`я (найменування)відповідача абойого представника,які подаютьзаяву,їх місцепроживання чимісцезнаходження,номер засобузв`язку,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3)обставини,що свідчатьпро поважністьпричин неявкив судовезасідання та(або)неповідомлення їхсуду,а такожпричин неподаннявідзиву,і доказипро це; 4)посилання надокази,якими відповідачобґрунтовує своїзаперечення противимог позивача; 5)клопотання проперегляд заочногорішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів.

Однак, у поданій заяві представником ОСОБА_1 адвокатом Титаренком В.В. не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, який з 18 жовтня 2023 року має бути в обов`язковому порядку зареєстрований адвокатом.

До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення, а також до заяви, поданої особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу.

Згідно з ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостоїстатті 14 цього Кодексузобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Відповідно до ч. 2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 14 цього Кодексу.

Враховуючи зазначені судом недоліки, три дні на їх усунення є достатнім строком для їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст.14,175,185 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , яка подана представником адвокатом Титаренком В.В., про перегляд заочного рішення,залишити без руху.

Повідомити ОСОБА_1 та її представника адвоката Титаренка В.В. про необхідність виправити вищевказані недоліки заяви в триденний строк з дня отримання даної ухвали і роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк заява буде вважатися неподаною і повернута назад.

Повідомити адвоката Титаренка В.В. про обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 14 ЦПК України.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає й набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Ріхтер В.В.

СудБорзнянський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення06.11.2023
Оприлюднено08.11.2023
Номер документу114685035
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —730/987/23

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

Постанова від 08.07.2024

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 28.12.2023

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 25.12.2023

Цивільне

Чернігівський апеляційний суд

Скрипка А. А.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

Рішення від 02.10.2023

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні