Ухвала
від 03.11.2023 по справі 296/10786/20
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 296/10786/20 Головуючий у 1-й інст. Маслак В.П.

Категорія 44 Доповідач Шевчук А. М.

У Х В А Л А

03 листопада 2023 р. м.Житомир

Суддя Житомирського апеляційного суду Шевчук А.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження

за апеляційноюскаргою ОСОБА_1

на рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 19 вересня 2023 року

у справіза позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії, відшкодування шкоди,

в с т а н о в и л а:

Рішенням Корольовського районного суду м.Житомира від 19 вересня 2023 року ОСОБА_1 у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись із вищевказаним рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до вимог частини першої ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (частина друга ст.354 ЦПК України).

Із матеріалів справи вбачається, що 19 вересня 2023 року Корольовським районним судом м.Житомира проголошено вступну та резолютивну частини рішення (а.с.117). Дата виготовлення повного тексту рішення не зазначена (а.с.218-224). Отже, останній день на подання апеляційної скарги 19 жовтня 2023 року. Копія повного тексту рішення суду ОСОБА_1 вручена 20 жовтня 2023 року (а.с.231).

Апеляційна скарга ОСОБА_1 подана до суду 25 жовтня 2023 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, клопотання про поновлення пропущеного строку відповідно до частини другої ст.354 ЦПК України скаржник не порушує.

Відповідно довимог частинитретьої ст.357ЦПК Україниапеляційна скаргазалишається безруху,якщо вонаподана післязакінчення строків,установлених ст.354ЦПК України,і особа,яка їїподала,не порушуєпитання пропоновлення цьогостроку,або якщопідстави,вказані неюу заяві,визнані неповажними.При цьомупротягом десятьднів здня врученняухвали особамає правозвернутися досуду апеляційноїінстанції ззаявою пропоновлення строкуабо вказатиінші підставидля поновлення

Отже, ОСОБА_1 належить подати до Житомирського апеляційного суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження упродовж десяти днів з дня вручення йому копії цієї ухвали.

Разом з тим, правила пункту 4 частини другої ст.356 ЦПК України передбачають, що у апеляційній скарзі, зокрема, має бути зазначено рішення, що оскаржується, але у апеляційній скарзі не зазначена дата рішення, що оскаржується.

Відтак ОСОБА_1 необхідно зазначити у апеляційній скарзі дату рішення, що оскаржується і подати виправлений примірник апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи (2 примірника).

Крім того,скаржником доматеріалів апеляційноїскарги доданоклопотання прозвільнення відсплати судовогозбору, яке мотивоване скрутним матеріальним становищем. До клопотання долучена довідка про стан особового рахунку засудженого.

За змістом статті 136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони і особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Згідно з частиною другою статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд може звільнити від сплати судового збору на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Тлумачення статті 136 ЦПК України та статті 8 Закону України «Про судовий збір» свідчить, що підставою для звільнення від сплати судового збору, є врахування судом майнового стану сторони.

Виходячи з наведеного, апеляційний суд роз`яснює скаржнику, що характеризуючими ознаками майнового стану особи може бути не лише наявність коштів на особовому рахунку або їх відсутність, але й належність цій особі на праві власності нерухомого майна та транспортних засобів тощо.

Згідно з частиною другою ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

За даних обставин, відкриття апеляційного провадження є неможливим, а тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків.

Керуючись ст. ст. 354,357 ЦПК України,

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 19 вересня 2023 року залишити без руху.

Надати строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для подання до Житомирського апеляційного суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та виправленого примірнику апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи.

У випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Суддя

СудЖитомирський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.11.2023
Оприлюднено08.11.2023
Номер документу114690153
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —296/10786/20

Ухвала від 09.01.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коломієць Ганна Василівна

Постанова від 30.10.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Постанова від 30.10.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 07.12.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 03.11.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні