Справа № 369/11478/23
Провадження №2/369/5287/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.11.2023 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Пінкевич Н.С.
секретаря Соловюк В.І.,
за участі представника позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання представника відповідача адвоката Білої Яни Геннадіївни про передачу за підсудністю цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стоун Хедж Девелопмент» про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
в с т а н о в и в:
У провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває вищевказана цивільна справа.
06.11.2023 року на адресу суду від представника відповідача надійшло клопотання про передачу справи за підсудністю. Вказала, що ТОВ «Стоун Хедж Девелопмент» є єдиним відповідачем та зареєстровано за адресою: 54020, Миколаївська область, місто Миколаїв, вул. Радісна, 10/1. Просила суд передати справу за територіальною підсудністю.
У підготовчому судовому засіданні представник позивача з приводу даного клопотання заперечував, просив суд відмовити у задоволенні клопотання.
У підготовче судове засідання представник відповідача не з`явилася, подала клопотання про відкладення.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Згідно з пунктами 41, 42 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01.03.2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Виходячи з аналізу вищезазначених правових норм, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема, щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно тощо.
Предметом даного позову витребування у відповідача на користь позивача квартири АДРЕСА_1 (загальна площа 47,4 кв.м., житлова площа 18,7 кв.м.).
Враховуючи викладене вище, а також те, що заявлені вимоги виникли з приводу нерухомого майна, то вони мають розглядатись судом за правилами виключної підсудності, а тому в задоволенні клопотання представника відповідача суд відмовить.
Керуючись ч. 1 ст. 30 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання представника відповідача адвоката Білої Яни Геннадіївни про передачу за підсудністю цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стоун Хедж Девелопмент» про витребування майна з чужого незаконного володіння відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяНаталія ПІНКЕВИЧ
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 15.11.2023 |
Номер документу | 114868656 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні