ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 листопада 2023 року м. Чернівці Справа № 715/2274/21
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Лисака І.Н., Ливтинюк І.М., Перепелюк І.Б., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , на ухвалу Глибоцького районного суду Чернівецької області від 01 серпня 2023 року у цивільній справі за позовом Тарашанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_4 , про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 01.08.2023 року внесено виправлення в заочне рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 16.05.2022 року.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , оскаржив її в апеляційному порядку та подав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, в обґрунтування якої вказує, що ухвалу від 01.08.2023 року представником апелянта отримано лише 19.10.2023 року, оскільки як на момент ухвалення заочного рішення так і оскаржуваної ухвали ОСОБА_2 перебував за кордоном, апеляційну скаргу подано до суду апеляційної інстанції 03.11.2023 року, у зв`язку з чим просить останню задовольнити.
Відповідно до ч.1 ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно ч.2 ст.354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
В силу ч.1 ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Провадження №22-ц/822/941/23
Як вбачається з матеріалів справи та доданих до апеляційної скарги письмових доказів, заяву про виправлення описки подано Тарашанською сільською радою 28.06.2023 року (а.с.1), копію вказаної заяви направлено ОСОБА_3 , однак не отримано останнім, конверт повернувся до суду із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою», представнику така заява не направлялася, розгляд справи здійснено 01.08.2023 року без участі осіб, оскаржувана ухвала постановлена 01.08.2023 року, відомості про направлення копії ухвали суду ОСОБА_2 відсутні, її копію отримано представником апелянта в приміщені суду 19.10.2023 року, що підтверджується копією заяви, апеляційну скаргу подано до суду апеляційної інстанції 03.11.2023 року, тобто в строки, визначені ст.354 ЦПК України. Крім того, станом на час винесення оскаржуваної ухвали ОСОБА_2 перебував за межами України, що підтверджується копією закордонного паспорта НОМЕР_1 . Відомостей, які б спростували доводи апелянта, матеріали справи не містять.
За вказаних обставин суд апеляційної інстанції вважає, що наведені в обґрунтування клопотання причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали у цій справі слід визнати поважними та такими, що підтверджені належними доказами, і поновити апелянту вказаний процесуальний строк, оскільки такий строк пропущено з незалежних від апелянта обставин.
Апеляційну скаргуподано доналежного судуу встановленізаконом строки,особою,що маєправо наапеляційне оскарження.За формоюі змістомапеляційна скаргавідповідає ст.356ЦПК України, судовийзбір сплаченов повномуобсязі відповіднодо вимогЗУ «Просудовий збір», що є підставою для відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до ч.2 ст.369 ЦПК України апеляційні скарги на ухвали суду, зазначені в пунктах 1, 5, 6, 9, 10, 14, 19, 37-40 ч.1 ст.353 цього Кодексу, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
За наведеного, відповідно до ч.2 ст.369 та п.6 ч.1 ст.353 ЦПК України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.
Керуючись ст.ст.353, 354, 356, 359-361, 369 ЦПК України, апеляційний суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити та поновити ОСОБА_2 строк на апеляційне оскарження ухвали Глибоцького районного суду Чернівецької області від 01 серпня 2023 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , на ухвалу Глибоцького районного суду Чернівецької області від 01 серпня 2023 року.
Розгляд апеляційної скарги проводити в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи.
В порядку підготовки справи до апеляційного розгляду надіслати особам, які беруть участь у справі, копію ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги.
Учасники справи мають право подати відзив на апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І.Н. Лисак
І.М. Литвинюк
І.Б. Перепелюк
Суд | Чернівецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114882531 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Чернівецький апеляційний суд
Лисак І. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні