Справа № 715/2274/21
Провадження № 2-п/715/6/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2024 року селище Глибока
Глибоцький районний суд Чернівецької області
в складі: головуючого судді Маковійчук Ю.В.
секретаря судового засідання Затолошної Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення, -
ВС Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що заочним рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 16.05.2022 року позов Тарашанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки задоволено.
Посилається на те, що справу розглянуто у відсутність відповідача, який з поважних причин не з`явився до суду. Крім того, вказує на те, що суд, при винесенні рішення, не врахував, що паркан, який суд зобов`язав знести не є самочинно встановленим, при цьому судом не вказано точну адресу за якою зобов`язано відповідача знести самовільно побудований паркан, розташований по вулиці с. Поляна Чернівецького району Чернівецької області.
Зважаючи на викладене, просив суд заочне рішення скасувати, цивільну справу призначити до розгляду в загальному порядку.
Учасники процесу в судове засідання не з`явилася, належним чином повідомлялися про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 287 ЦПК України заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 ЦПК України заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 287 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення.
Судом встановлено, що заочним рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 16.05.2022 року позов Тарашанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області до ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки задоволено. Зокрема, зобов`язано відповідача ОСОБА_1 знести збудований паркан, що розташований на земельній ділянці комунальної власності (дорога) орієнтовною площею 0,0010 га, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Встановлено, що відповідач ОСОБА_1 був завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи, в жодне судове засідання не з`явився, що підтверджується матеріалами цивільної справи № 715/2274/22.
Так, відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Відповідно до ч. 7 ст. 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. ч. 1,3,4 ст. 130 ЦПК України у разі відсутності в адресата електронного кабінету судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, а юридичним особам - відповідній службовій особі, яка розписується про одержання повістки. Якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім`ї, які проживають разом з нею. У такому випадку особа, якій адресовано повістку, вважається належним чином повідомленою про час, дату і місце судового засідання, вчинення іншої процесуальної дії. У разі відсутності адресата (будь-кого з повнолітніх членів його сім`ї) особа, яка доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення.
Згідно інформації відділу ДМС в Чернівецькій області зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 (а.с.76). Всі судові виклики та повідомлення, заочне рішення суду були надіслані відповідачу саме за цією адресою. А тому посилання відповідача, що він не був повідомлений про час та місце розгляду справи є безпідставними.
Крім того, слід зазначити, що представник відповідача ОСОБА_4 ознайомився із матеріалами справи 12.12.2022 року (а.с. 91) та 19.10.2023 року (а.с. 98). 03.11.2023 року, відповідачем оскаржувалася ухвала суду про виправлення описки від 01.08.2023 року (в.с. 100-104). 12.02.2024 року відповідач ОСОБА_1 звертався до суду із заявою про перегляд заочного рішення, однак, судом було її повернуто ухвалою суду від 11.03.2024 року. Вказані обставини свідчать про те, що відповідач та його представник були достовірно проінформовані про те, що винесено рішення по справі ще 16.05.2022 року.
Із заявою про перегляд значного рішення ОСОБА_1 звернувся тільки 30.05.2024 року, тобто поза межами строку встановленого для перегляду значного рішення, передбаченого ст. 284 ЦПК України. При цьому суд зазначає, що обставини на які посилається відповідач щодо неявки його в судові засідання під час розгляду справи, зокрема його перебування за межами України, а також те, що він до того, як було винесено виправлення у рішення суду, так як позов був пред`явлений до ОСОБА_2 , а не до ОСОБА_1 і він вважав, що позов пред`явлено не до нього, не є поважними на думку суду та є безпідставними.
Крім того, нормою ч. 1 ст. 288 ЦПК України передбачено, що заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Отже, для скасування заочного рішення необхідно встановити не лише поважність причин неявки відповідача в судове засідання, в якому було ухвалене заочне рішення, а й те, що його аргументи щодо обставин справи впливали на правильне її вирішення. Лише за сукупності двох умов можна вважати, що наявні підстави для скасування заочного рішення і призначення справи до розгляду у загальному порядку.
Судом встановлено, що справу було розглянуто у відсутності відповідача, який був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, на підставі наявних у справі доказів.
Як вже зазначалося вище, відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин. Крім того, на думку суду, посилання відповідача на те, що суд, при винесенні рішення, не врахував, що паркан, який суд зобов`язав знести не є самочинно встановленим, при цьому судом не вказано точну адресу за якою зобов`язано відповідача знести самовільно побудований паркан, розташований по вулиці с. Поляна Чернівецького району Чернівецької області є безпідставним.
Так, при винесенні рішення судом було встановлено, що відповідач ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 самовільного зайняв земельну ділянку комунальної власності житлової та громадської забудови (землі загального користування - дорога) площею 0,0010 га, шляхом встановлення металевої огорожі та приєднання захопленої земельної ділянки до власного землекористування. Відповідач проживає в АДРЕСА_2 , де і користується земельною ділянкою, а тому на думку суду будь яких перешкод та обставин, що не дають можливості виконати рішення суду немає.
При цьому суд зазначає, що незгода відповідача з рішенням суду не є підставою для перегляду заочного рішення.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про те, що заяву про перегляд заочного рішення слід залишити без задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 287 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Отже, враховуючи те, що відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин та не було надано докази, які б мали істотне значення для правильного вирішення справи судом, суд приходить до висновку, що заяву про перегляд заочного рішення слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст.231, 232 ЦПК України суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення залишити без задоволення.
Роз`яснити, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Глибоцький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 09.07.2024 |
Номер документу | 120223268 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Глибоцький районний суд Чернівецької області
Маковійчук Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні