Ухвала
від 13.11.2023 по справі 914/386/20
ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


УХВАЛА

"13" листопада 2023 р. Справа №914/386/20

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого (судді-доповідача)Якімець Г.Г.,

Суддів:Бойко С.М.,Бонк Т.Б.,

розглядаючи апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Капітал Гроуп, б/н від 07 вересня 2023 року

на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29 серпня 2023 року (підписана 01.09.2023), суддя Козак І.Б.

про залишення без розгляду позовної заяви

у справі №914/386/20

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Капітал Гроуп, м. Кіровоград

до відповідача-1 Підприємства ПОЛЬМАГ Магдалена Яняк Аркадіуш Ліс, Остешув (Польща)

до відповідача-2 Акціонерне товариство Кредобанк, м. Львів

про стягнення солідарно 16 150 євро

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 16 жовтня 2023 року у складі колегії суддів: головуючого судді Якімець Г.Г., суддів Бойко С.М., Бонк Т.Б. апеляційну скаргу призначено до розгляду в судовому засіданні на 06 листопада 2023 року на 11 год. 40 хв. в приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81.

30 жовтня 2023 року від позивача на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника (б/н від 30.10.2023 року).

У зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді-члена колегії Бойко С.М., розгляд вищевказаної справи 06 листопада 2023 року не відбувся.

Як вбачається з матеріалів справи, місцезнаходженням відповідача-1 «ПОЛЬМАГ Магдалена Яняк, Аркадіуш Ліс» («POLMAG Magdalena Janiak, Arkadiuz Liz») є Республіка Польща, місцезнаходженням якого є ul. Powstancow Wielkopolskich, 31, 63-500 Ostrzeszow, Polska.

Достовірна інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва відповідача-1, на момент відкриття провадження, у суду - відсутня.

Відповідно до статті 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно з статтею 367 ГПК України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Вказаною нормою встановлено право, а не обов`язок суду звертатися у разі необхідності, з урахуванням конкретних обставин справи та вимог закону, до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави з судовим дорученням.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення їх за кордоном регулюється Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993р. (постанова Верховної Ради України від 04.02.1994 № 3941-XII «Про ратифікацію Договору між Україною і Республікою Польща «Про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах», далі - Договір).

Згідно зі статтею 2 Договору, суди і органи прокуратури договірних сторін, що далі іменуються «установи юстиції» надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Інші органи договірних сторін, компетентні в цивільних та кримінальних справах, звертаються за наданням правової допомоги за посередництвом власних установ юстиції.

Відповідно до статті 3 Договору, в справах, що охоплюються цим Договором, установи юстиції, зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором.

Стаття 4 Договору передбачає, що договірні сторони надають взаємну правову допомогу щодо підготовки, пересилки та вручення документів, виконання обшуку, вилучення та видачі речових доказів, проведення експертизи, огляду, допиту сторін, свідків, експертів, підозрюваних, обвинувачених і підсудних, а також виконання інших процесуальних дій.

Згідно із п. 1 ст. 5 Договору, у справах, що охоплюються цим договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної сторони або англійську чи російську.

Відповідно до статті 9 Договору, запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.

З метою налагодження та прискорення надання правової допомоги у цивільних справах між Україною і Республікою Польща, на підстав п.3 ст. 3 Договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 24.05.1993р. між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Польщі 10.01.2011 було укладено Угоду, відповідно до якої у справах, які охоплюються Договором встановлено, що під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо з боку України - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі, з боку Республіки Польща - голови окружних судів Республіки Польща.

Відповідно до ст. 2 вказаної Угоди суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання.

Згідно із п.4 ч.1 ст.228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави;

Відповідно до п.8 ч.1 ст. 229 ГПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Оскільки, суд повинен належним чином повідомити відповідача-1 про дату, час і місце розгляду даної справи провадження у справі №914/386/20 підлягає зупиненню на підставі п. 4 ч. 1 ст. 228 ГПК України, у зв`язку з необхідністю вручення документів відповідачу-1, що є нерезидентом, через голову відповідного окружного суду Республіки Польща, а саме судові документи підлягають надісланню до Sad Okregowy w Kaliszu (Aleja Wolnosci 13, 62-800 Kalisz, Polska) для подальшого вручення їх, відповідно, відповідачу-1 у справі.

Західний апеляційний господарський суд звертає увагу учасників судового провадження, що з 18 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами від 29 червня 2023 року №3200-IX. Зокрема, частиною шостою статті 6 Господарського процесуального кодексу України (з урахуванням змін) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Керуючись ст.ст.234, 228, 229, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд,

УХВАЛИВ:

1.Розгляд справи призначити на 29 січня 2024 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81.

2.Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Капітал Гроуп надати суду у строк до 27 листопада 2023 року у трьох примірниках нотаріально засвідчені переклади польською мовою наступних документів:

- ухвали Західного апеляційного господарського суду від 13 листопада 2023 року;

- апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Львівської області від 29 серпня 2023 року у справі №914/386/20 з додатками.

3.Після надходження від ТзОВ Капітал Гроуп документів, зазначених у пункті 2, звернутися з судовим дорученням до голови окружного суду Республіки Польща:

Sad Okregowy w Kaliszu

Aleja Wolnosci 13

62-800 Kalisz

Polska

щодо вручення документів відповідачу «POLMAG Magdalena Janiak, Arkadiuz Liz» за адресою місцязнаходження: ul. Powstancow Wielkopolskich, 31, 63-500 Ostrzeszow, Polska.

4.Роз`яснити ТзОВ Капітал Гроуп, що у випадку невиконання вимог суду, викладених у пункті 2, судом буде розглядатись можливість щодо застосування відповідних процесуальних заходів, передбачених ГПК України.

5.Провадження у справі зупинити.

6. Звернути увагу учасників судового провадження на виконання вимог ст.6 ГПК України (з урахуванням змін) щодо обов`язку зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

7.Копії ухвали суду надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у відповідності до вимог ст.ст.286-291 ГПК України.

Головуючий (суддя-доповідач)Якімець Г.Г.

СуддяБойко С.М.

СуддяБонк Т.Б.

СудЗахідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення13.11.2023
Оприлюднено16.11.2023
Номер документу114893610
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/386/20

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Колос І.Б.

Ухвала від 26.09.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Колос І.Б.

Ухвала від 12.09.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Колос І.Б.

Постанова від 13.08.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 08.07.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 13.11.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 16.10.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 26.09.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 12.09.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні