Ухвала
від 16.11.2023 по справі 947/23683/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/23683/23

Провадження № 1-кс/947/14765/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.11.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в м. Одесі клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42021160000000649 від 24.12.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42021160000000649 від 24.12.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Одеської митниці ДМС та ГУ ДПС в Одеській області, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби, на користь підприємств-експортерів, здійснюють оформлення операцій з експорту сільськогосподарської продукції на підставі підроблених документів щодо її походження, та не вживають заходів податкового контролю, чим завдано збитки економічним інтересам держави у великих розмірах.

Встановлено, що організаторами схеми з ухилення від сплати податків, за сприянням невстановлених посадових осіб Одеської митниці та службових осіб юридичних осіб приватного права, залучено до протиправної діяльності з експорту сільськогосподарської продукції ряд підприємств-експортерів, у тому числіТОВ «ГРІНТЕКСА» код ЄДРПОУ 44356613.

Так, ТОВ «ГРІНТЕКСА» код ЄДРПОУ 44356613засноване20.07.2021, юридична адреса:м. Миколаїв, вул. Набережна 7а. Основний вид економічної діяльності -46.21 Оптова торгівля зерном необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. Засновником та директором одноосібно значиться ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

За період вересень-листопад 2023 року ТОВ «ГРІНТЕКСА»,в межах діяльності Одеської митниці, здійснило оформлення експортних операцій сільськогосподарської продукції (насіння сої) загальним обсягом 15 553 тони.Отримувачами вантажу виступали наступні іноземні компанії:HillValleyS.R.O., BulgariagrainEOOD та InnovationGroupLTD.

Разом з тим, аналізом податкової звітності ТОВ «ГРІНТЕКСА» встановлено, що у підприємства відсутні земельні ділянки,засоби виробництва та трудові ресурси.

Під час оформлення операцій з експорту сільськогосподарської продукції ТОВ «ГРІНТЕКСА» надаються документи, які містять завідомо неправдиві відомості, що виробником експортованої продукції є ПСП агрофірма «Сиваш» код ЄДРПОУ 03784918.

Разом з тим, аналізом діяльності ПСП агрофірма «Сиваш» установлено, що у володінні підприємства наявні 722 земельні ділянки, що знаходяться у Геніченському районі Херсонської області, який з початку повномасштабної агресії рф проти України по теперішній час перебуває в окупації.

Таким чином, здійснення виробництва та подальше постачання насіння сої на користь ТОВ «Грінтекса» є неможливим.

Також установлено, що відносно посадових осіб ПСП агрофірма «Сиваш`здійснюється спеціальне досудове розслідування кримінального за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі агресору).

Враховуючи викладене, існує сукупність розумних підозр вважати, що в дійсності придбання сільськогосподарської продукції ТОВ «ГРІНТЕКСА» здійснюється за готівкові кошти, без відображення у податковій звітності, що у свою чергу можливо призвело до ухилення від сплати податків та обов`язкових платежів до бюджету в особливо великих розмірах.

Також установлено, що директор та бенефіціарний власникТОВ « ГРІНТЕКСА`ОСОБА_4 є номінальним керівником та фактичного управління підприємством не здійснює.

Фактично діяльність ТОВ «ГРІНТЕКСА» контролюється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Останні також є бенефіціарними власниками підприємств-нерезидентів: BulgariagrainEOOD та InnovationGroupLTD, які є отримувачами сільськогосподарської продукції, що експортується ТОВ «ГРІНТЕКСА».

Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами із використанням реквізитів ТОВ «ГРІНТЕКСА» здійснюється придбання сільськогосподарської продукції за готівкові кошти з метою їх подальшої реалізації без відображення у бухгалтерській та податковій звітності, ухиленням від сплати податків та зборів, отримання надприбутків, виведенням грошової маси в тіньовий сектор економіки з їх подальшою легалізацією (відмиванням) доходів отриманих злочинним шляхом.

З огляду на викладене, за місцем мешкання директора ТОВ «ГРІНТЕКСА» ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 можуть зберігатись речі та документи, які містять відомості щодо незаконної фінансово-господарської діяльності ТОВ «ГРІНТЕКСА» та осіб, які її контролюють.

У зв`язку із чим, сторона обвинуваченян звертається із клопотанням про проведення обшуку за місцем проживання директора ТОВ «ГРІНТЕКСА» ОСОБА_4 , а саме за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення майна, яке було здобуте у результаті вчинення злочину, а також речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, зокрема: документів щодо реєстрації ТОВ «ГРІНТЕКСА» та здійснення підприємством господарської діяльності з придбання та експорту сільськогосподарської продукції.

Згідно інформаційної довідки 354470822 від 15.11.2023 року з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості щодо прав власності на обєкт нерухомості, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 - відсутні.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання в повному обсязі.

Розглянувши клопотання, заслухавши думку прокурора, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.41 Конституції України право приватної власності є непорушним.

Згідно з Конституцією України та Законом України «Про міжнародні договори і угоди», чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України і підлягає застосуванню поряд з національним законодавством України.

Згідно ст.2 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», рішення ЄСПЛ є обов`язковими для виконання Україною відповідно до ст.46 Конвенції.

У своїх висновках ЄСПЛ неодноразово зазначав, що аби не суперечити ст.8 Конвенції, втручання у приватне життя повинно здійснюватися «згідно із законом», мати легітимну мету та бути необхідним у демократичному суспільстві для досягнення цієї мети (рішення у справі «Кривіцька та Кривіцький проти України», п.42; «Шалімов проти України», п.84; «Кузнецов проти України», п.134).

У рішенні «Michaud v. France», п.94-1175, ЄСПЛ вказав, що вираз «передбачене законом» вимагає насамперед, щоб втручання ґрунтувалося на внутрішньому праві.

Згідно рішення «S. and Marper v. the UK», п.101, втручання буде таким, що є «необхідним у демократичному суспільстві», якщо воно відповідає вимогам «нагальної суспільної необхідності», зокрема є пропорційним його «законній меті», і якщо причини, наведені національними властями в його виправдання, є «суттєвими і достатніми».

Відповідно до рішення ЄСПЛ у справі «Геращенко проти України», п.132, для винесення постанови про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи суди відповідно до законодавства повинні переконатися в тому, що існують достатні підстави вважати, що розшукувані предмети знаходяться там».

Згідно ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до ч.1 ст.233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Враховуючи досліджені в судовому засіданні матеріали клопотання слідчий суддя вважає, що є достатні підстави вважати, що за місцем мешкання директора ТОВ «ГРІНТЕКСА» ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитися речі та документи, що містять відомості про вчинене кримінальне правопорушення, а також відомості щодо інших осіб, причетних до його вчинення, та інші знаряддя кримінального правопорушення, які мають значення для досудового розслідування і можуть бути знищені або переховані.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до переконання, що в результаті надання дозволу на проведення обшуку може бути досягнуто мету проведення такої слідчої (розшукової) дії, оскільки за вказаною адресою можуть знаходитися речі та документи, які зможуть підтвердити або спростувати причетність вищевказаних осіб до скоєння кримінально-протиправних дій в рамках означеного кримінального провадження.

Крім того, враховуючи обставини можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України та його специфіку, слідчий суддя вважає, що обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування та про які зазначено у клопотанні, які в свою чергу в добровільному порядку отримані бути не можуть, оскільки такі речі та документи викриватимуть можливу протиправну поведінку причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб.

На підставі викладеного, враховуючи обґрунтованість поданого клопотання, наявність правових підстав для його задоволення, так як в результаті проведення обшуку можуть бути виявлені та вилучені речі та документи, які будуть використані як докази в рамках кримінального провадження на підтвердження факту та обставин вчинення кримінального правопорушення, ч. 2 ст. 364 КК України, а також осіб, які можуть бути причетними до його вчинення, слідчий суддя приходить до переконання, що таке клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 223, 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42021160000000649 від 24.12.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити.

Надати прокурорам, які входять до складу групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42021160000000649 та слідчим групи слідчих у вказаному кримінальному провадженні, а також іншим слідчим за постановою про доручення про проведення слідчих (розшукових) дій, дозвіл на проведення обшуку житла, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення, фіксації, відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, у тому числі: документів щодо реєстрації ТОВ «ГРІНТЕКСА» код ЄДРПОУ 44356613, а також здійснення вказаним підприємством господарської діяльності з придбання, реалізації та експорту сільськогосподарської продукції:статутних документів підприємства, договорів поставки, документів щодо відкриття банківських рахунків, договорів, доручень, довіреностей, контрактів, специфікацій, рахунків-фактур, інвойсів, митних декларацій, податкових декларацій, CMR декларацій, коносаментів (billoflading), актів приймання-передачі,, видаткових, податкових та прибуткових накладних, платіжних документів та виписок з банківських рахунків, SWIFT-повідомлення про перерахування коштів, торгових сповіщень, носіїв інформації (флеш-карти, картки пам`яті, жорсткі диски, планшети, CD-DVD диски), мобільних терміналів систем зв`язку, комп`ютерної техніки, електронних та магнітних носіїв інформації, чорнових (робочих) записів, на яких міститься інформація щодо фінансово-господарської діяльності підприємства, а також інших речей та документів, які мають значення для розслідування кримінального правопорушення.

Визначити строк дії ухвали про дозвіл на проведення обшуку строком на один місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено18.11.2024
Номер документу114990357
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —947/23683/23

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 10.01.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 10.01.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 10.01.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 10.01.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 05.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 01.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 04.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 24.11.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні